Категорија: Makедонија

1 688 689 690 691 692 800 6900 / 7991 НАПИСИ
ВЛАДАТА ВО КРИЗА ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРЕРАСПРЕДЕЛБА НА БУЏЕТОТ БЕЗ ОДОБРЕНИЕ ОД СОБРАНИЕТО

ВЛАДАТА ВО КРИЗА ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРЕРАСПРЕДЕЛБА НА БУЏЕТОТ БЕЗ ОДОБРЕНИЕ ОД СОБРАНИЕТО

Со 47 гласови „за“ и со 23 „против“, Собранието по скратена постапка го донесе законот за изменување и за дополнување на Законот за буџет во рамки на ...
И МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА НА РАСПИТ ВО СЈО

И МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА НА РАСПИТ ВО СЈО

Министерката за култура Елизабета Канческа - Милевска денеска дојде на распит во Специјалното јавно обвинителство.  Од СЈО не кажуваат во кое својство ...
И НАЈБОГАТИОТ МАКЕДОНЕЦ, БИЗНИСМЕНОТ ОРЦЕ КАМЧЕВ ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СЈО

И НАЈБОГАТИОТ МАКЕДОНЕЦ, БИЗНИСМЕНОТ ОРЦЕ КАМЧЕВ ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СЈО

Бизнисменот Јордан (Орце) Камчев денеска дојде на распит во СЈО. Од Специјалното јавно обвинителство не кажуваат во кое својство и за кој случај е пов ...
ОД ДЕНЕСКА ПАК ДЕФИЛЕ ЗА РАСПИТ ВО СЈО

ОД ДЕНЕСКА ПАК ДЕФИЛЕ ЗА РАСПИТ ВО СЈО

Денеска се очекува да продолжи дефилето на политичари и други личности повикани на распит во Специјалното јавно обвинителство, што почна пред десетина ...
ДВА ДЕНА ДО ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА, АД ХОК ТЕЛОТО ЗАГЛАВЕНО СО КОНСЕНЗУС

ДВА ДЕНА ДО ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА, АД ХОК ТЕЛОТО ЗАГЛАВЕНО СО КОНСЕНЗУС

Уште два дена до одржувањето на лидерската средба на потписниците на договорот од Пржино каде треба да се утврди датумот за избори, а ад хок телото за ...
ЗНМ НА 1 СЕПТЕМВРИ ЌЕ ПРОТЕСТИРА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ

ЗНМ НА 1 СЕПТЕМВРИ ЌЕ ПРОТЕСТИРА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ

Здружението на новинари на Македонија на 1 септември ќе организира протест за ослободување на новинарот Зоран Божиновски, соопшти претседателот на ЗНМ ...
ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИЈАТА АПЕЛИРАШЕ ДО ЧЛЕНОВИТЕ НА АД ХОК ТЕЛОТО ДА ГО ИЗБЕРАТ ПЕТТИОТ ЧЛЕН

ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИЈАТА АПЕЛИРАШЕ ДО ЧЛЕНОВИТЕ НА АД ХОК ТЕЛОТО ДА ГО ИЗБЕРАТ ПЕТТИОТ ЧЛЕН

Проблемите со изборот на петтиот член на ад хок телото за регулација на медиумите нема да го доведат во прашање одржувањето на изборите во декември, к ...
СЕ ВРАЌА ПАРИЧНАТА ПОМОШ ЗА БОЛНИТЕ ОД ЦИСТИЧНА ФИБРОЗА?

СЕ ВРАЌА ПАРИЧНАТА ПОМОШ ЗА БОЛНИТЕ ОД ЦИСТИЧНА ФИБРОЗА?

Владата ќе прави нова проценка за да им се врати укинатата месечна парична помош од 4.300 денари на болните од цистична фиброза. Оваа парична помош бе ...
ВЛАДАТА БАРА НАЧИН КАКО ДА ГО ЗАДОВОЛИ ЕРДОГАН

ВЛАДАТА БАРА НАЧИН КАКО ДА ГО ЗАДОВОЛИ ЕРДОГАН

Владата бара начин како да ги исполни барањата на Турција за затворање на фирми и училишта поради нивната наводна поврзаност со Фетулах Ѓулен, кого ту ...
СО ЈАВНИ КОМШИСКИ МУАБЕТИ ЌЕ СЕ СПАСУВА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

СО ЈАВНИ КОМШИСКИ МУАБЕТИ ЌЕ СЕ СПАСУВА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

  Жителите на Тафталиџе најавуваат нова форма на отпор против петкатницата во паркот на улица Букурешка. В понеделник во 19 часот, организираа ...
1 688 689 690 691 692 800 6900 / 7991 НАПИСИ