Категорија: Makедонија

1 689 690 691 692 693 754 6910 / 7537 НАПИСИ
ОТВОРЕН ДЕТСКИ ВЕЛОДРОМ ДОНАЦИЈА НА СТОПАНСКА БАНКА АД СКОПЈЕ

ОТВОРЕН ДЕТСКИ ВЕЛОДРОМ ДОНАЦИЈА НА СТОПАНСКА БАНКА АД СКОПЈЕ

Детски велосипедски полигон беше отворен денеска во скопската населба Козле со донација на Стопанска банка АД – Скопје. Со тоа банката ја ја затвори к ...
СЈО МОЖЕ ПАК ДА БАРА ПРИТВОР ЗА ЈАНАКИЕСКИ И ЈАНКУЛОВСКА КАКО ДА НЕМАЛО АБОЛИЦИЈА

СЈО МОЖЕ ПАК ДА БАРА ПРИТВОР ЗА ЈАНАКИЕСКИ И ЈАНКУЛОВСКА КАКО ДА НЕМАЛО АБОЛИЦИЈА

Специјалното јавно обвинителство вели дека се уште ги нема добиено решенијата од Претседателот Иванов за повлекување на  на аболицијата за сите 56 пом ...
ДЕНЕСКА ШАРЕНА БЛОКАДА НА ТРИ РАСКРСНИЦИ ВО СКОПЈЕ

ДЕНЕСКА ШАРЕНА БЛОКАДА НА ТРИ РАСКРСНИЦИ ВО СКОПЈЕ

Денеска во 12 часот демонстрантите на Шарена револуција и Протестирам ќе го блокираат сообраќајот во Скопје. Блокади ќе има на 3 раскрсници во центаро ...
ИВАНОВ ПОМИЛУВА 26 ОСУДЕНИ ЛИЦА

ИВАНОВ ПОМИЛУВА 26 ОСУДЕНИ ЛИЦА

Претседателот Ѓорге Иванов донел одлука за помилување на нови 26 лица од понатамошно издржување на затворските казни. Одлуката на Иванов е објавена ...
НЕМА ПРИТВОР ЗА ПЕТТЕМИНА ПРИВЕДЕНИ ОД ЕКОНОМСКИОТ ФАКУЛТЕТ, ОДЗЕМЕНИ ПАСОШИТЕ

НЕМА ПРИТВОР ЗА ПЕТТЕМИНА ПРИВЕДЕНИ ОД ЕКОНОМСКИОТ ФАКУЛТЕТ, ОДЗЕМЕНИ ПАСОШИТЕ

Судија на претходна постапка на петтемина приведени од Економскиот факултет во полициската акција „Еразмус„ вечерва не им определил мерка притвор, тук ...
ПОЧНА ДОНАТОРСКАТА ЗАБАВА ЗА КАЗНИТЕ НА ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

ПОЧНА ДОНАТОРСКАТА ЗАБАВА ЗА КАЗНИТЕ НА ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

Почна донаторска акција на учесниците во „Шарената револуција“. Тие ќе собираат финансиска помош во скопскиот кафе-бар „Излет“ се до 1 часот по полноќ ...
ГЕРИЛЦИТЕ ВО БИТОЛА УПАДНАА НА ПРОМОЦИЈА НА КНИГА НА ЉУБИША ГЕОРГИЕВСКИ

ГЕРИЛЦИТЕ ВО БИТОЛА УПАДНАА НА ПРОМОЦИЈА НА КНИГА НА ЉУБИША ГЕОРГИЕВСКИ

„Оставка градоначалниче, предајте се!“, извикаа битолските герилци влегувајќи во салата во битолската бибиотека каде градоначалникот Владимир Талески ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ТВРДИ ДЕКА ПРОФЕСОРИ БАРАЛЕ ПОТКУП И СЕКС

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ТВРДИ ДЕКА ПРОФЕСОРИ БАРАЛЕ ПОТКУП И СЕКС

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција потврди дека се оомничени осум лица од кои шест универзитетски професори, еде ...
ГЕРМАНСКА ОФАНЗИВА – ХАЈНДЛ ВО СКОПЈЕ, БУНДЕСТАГОТ ВО БЕРЛИН ЌЕ ЈА ОПРАВААТ МАКЕДОНИЈА

ГЕРМАНСКА ОФАНЗИВА – ХАЈНДЛ ВО СКОПЈЕ, БУНДЕСТАГОТ ВО БЕРЛИН ЌЕ ЈА ОПРАВААТ МАКЕДОНИЈА

СПЕЦИЈАЛНО ОД БЕРЛИН: СИЛВЕРА ПАДОРИ КЛЕНКЕ Германија го вклучи алармот за политичката криза во Македонија. Додека специјалниот пратеник на Министе ...
СОБА СО ПОГЛЕД НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

СОБА СО ПОГЛЕД НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Од прозорците на хотелот на Плоштадот Македонија во Скопје, најубаво се гледаше вечерашниот протест на Шарената револуција. Плоштадот вечерва беше обо ...
1 689 690 691 692 693 754 6910 / 7537 НАПИСИ