Категорија: Makедонија

1 885 886 887 888 889 924 8870 / 9236 НАПИСИ
ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ ПРОТИВ ЗАДОЛЖУВАЊЕТО

ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ ПРОТИВ ЗАДОЛЖУВАЊЕТО

Со скандирање „Затовор не ти бега Никола“ и „Се гледаме утре во исто време“ шарените револуционери почнаа да си заминуваат од пред Управата за јавни п ...
ШАРЕНО И УЈП ОТИ ВЛАДАТА СЕ ЗАДОЛЖУВА 15 ЕВРА СЕКОЈА СЕКУНДА

ШАРЕНО И УЈП ОТИ ВЛАДАТА СЕ ЗАДОЛЖУВА 15 ЕВРА СЕКОЈА СЕКУНДА

Со балони полни поликолор во различни бои и пушки на вода полни со боја, шарена стана и фасадата на Управата за јавни приходи. Антивладините демонстра ...
ОГРАБЕНАТА ТОЛПА ШАРЕНИ РЕВОЛУЦИОНЕРИ ОДИ КОН УЈП

ОГРАБЕНАТА ТОЛПА ШАРЕНИ РЕВОЛУЦИОНЕРИ ОДИ КОН УЈП

Шарената револуција го почна вечерашниот поход. Со транспаренти „Ограбената топла доаѓа“ и „Трошите за чоколади, а ние немаме ни за леб“ во моментов д ...
ОРАВ: НЕМА ПОВЕЌЕ ВРЕМЕ, ПОТРЕБНИ СЕ БРЗИ И СЕРИОЗНИ ОДЛУКИ

ОРАВ: НЕМА ПОВЕЌЕ ВРЕМЕ, ПОТРЕБНИ СЕ БРЗИ И СЕРИОЗНИ ОДЛУКИ

Политичката криза станува се подлабока. Потребни се брзи и сериозни одлуки. Нема повеќе време за одложување и опструкции, рече евроабмасадорот Аиво Ор ...
ОПОЗИЦИЈАТА СПРЕМИ ПРОЕКТ ЗА ГЕНЕРАЛЕН РЕИЗБОР НА СУДИИТЕ

ОПОЗИЦИЈАТА СПРЕМИ ПРОЕКТ ЗА ГЕНЕРАЛЕН РЕИЗБОР НА СУДИИТЕ

Проектот за генерален реизбор на околу 650 судии колку што се вкупно во Македонија е готов од страна на опозиционите партии. Моделите им се разлик ...
ПРОТЕСТ ВО БИТОЛА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА САВЕСКИ ОД „ЛЕВИЦА“, СУДЕЊЕТО ВО СКОПЈЕ ОДЛОЖЕНО

ПРОТЕСТ ВО БИТОЛА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА САВЕСКИ ОД „ЛЕВИЦА“, СУДЕЊЕТО ВО СКОПЈЕ ОДЛОЖЕНО

Во Битола, родниот град на притворениот Здравко Савески од партијата „Левица“, се одржа собир пред Основниот суд за негово ослободување. Судот во С ...
БИТОЛСКАТА ПАРА „ВЛАДИМИРКА“ ПРОМОВИРАНА И ВО СКОПЈЕ

БИТОЛСКАТА ПАРА „ВЛАДИМИРКА“ ПРОМОВИРАНА И ВО СКОПЈЕ

Никола Бабовски, претседател на Демократскиот сојуз на Власите во Македонија, штотуку во Скопје ја промовираше парата од 360.000 евра со ликот на бито ...
ГРУЕВСКИ Е ДОБАР, ИАКО НЕ СЕ ПОЈАВИЛ ОД ПРЕД ПРАЗНИЦИТЕ, ВЕЛАТ ОД ПАРТИЈАТА

ГРУЕВСКИ Е ДОБАР, ИАКО НЕ СЕ ПОЈАВИЛ ОД ПРЕД ПРАЗНИЦИТЕ, ВЕЛАТ ОД ПАРТИЈАТА

„Претседателот на партија е добро и е тука, нема потреба од загриженост„ изјавил за агенцијата Мета, Иво Котевски, директор на центарот за комуникации ...
ИСПЛАШЕНА ОД ГЕРИЛАТА, БИТОЛСКАТА ВЛАСТ НЕ ГО ОДБЕЛЕЖА 9 МАЈ

ИСПЛАШЕНА ОД ГЕРИЛАТА, БИТОЛСКАТА ВЛАСТ НЕ ГО ОДБЕЛЕЖА 9 МАЈ

Битолскиот градоначалник Владимир Талески, општината и Советот денес не го одбележаа Денот на победата над фашизмот исплашени битолската герила да не ...
ЗАВРШИЈА ДВАТА АНТИВЛАДИНИ ПРОТЕСТИ ВО СКОПЈЕ

ЗАВРШИЈА ДВАТА АНТИВЛАДИНИ ПРОТЕСТИ ВО СКОПЈЕ

Со поздрваот „Смрт на фашизмот, слобода на народот“ и најава за нов протест утре во исто време, заврши протестот во паркот „Жена-борец“ во Скопје, орг ...
1 885 886 887 888 889 924 8870 / 9236 НАПИСИ