Категорија: Спортски приказни

1 59 60 61 62 63 71 610 / 708 НАПИСИ
ОГРАБЕНА РАКОМЕТАРКАТА НА ВАРДАР АНДРЕА ЛЕКИЌ

ОГРАБЕНА РАКОМЕТАРКАТА НА ВАРДАР АНДРЕА ЛЕКИЌ

Српската ракометарка на ЖРК Вардар Андреа Лекиќ пријавила во полиција дека синоќа бил ограбен нејзиниот дом во Скопје, потврди МВР. Според пријават ...
ЃОКОВИЌ ГО НАЈМИ АГАСИ ЗА ТРЕНЕР ПО ПОРАЗОТ ОД ЗВЕРЕВ ВО РИМ

ЃОКОВИЌ ГО НАЈМИ АГАСИ ЗА ТРЕНЕР ПО ПОРАЗОТ ОД ЗВЕРЕВ ВО РИМ

Новак Ѓоковиќ потврди дека Андре Агаси ќе му биде нов тренер откако српскиот тенисер загуби во финалето на Мастерсот во Рим од Александер Зверев. 1 ...
ШАРАПОВА НЕ ДОБИ ВАЈЛД КАРТА ЗА РОЛАН ГАРОС ПОРАДИ СУСПЕНЗИЈАТА ЗА ДОПИНГ

ШАРАПОВА НЕ ДОБИ ВАЈЛД КАРТА ЗА РОЛАН ГАРОС ПОРАДИ СУСПЕНЗИЈАТА ЗА ДОПИНГ

Двократната шампионка Марија Шарапова не доби вајлд карта за да учествува на Отвореното првенство на Франција поради суспензијата за допинг. Соопштува ...
ФЕДЕРЕР ЌЕ ГО ПРЕСКОКНЕ РОЛАН ГАРОС, ЌЕ СЕ ВРАТИ НА ТРЕВА

ФЕДЕРЕР ЌЕ ГО ПРЕСКОКНЕ РОЛАН ГАРОС, ЌЕ СЕ ВРАТИ НА ТРЕВА

18-кратниот гренд слем победник Роџер Федерер ќе го прескокне Ролан Гарос и остатокот од турнирите на земја годинава. 35-годишникот, петти тенисер во ...
ДВОЈНИК НА МЕСИ ЗАВРШИ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ВО ИРАН ОТИ ПРЕМНОГУ ЛИЧИ НА ЅВЕЗДАТА НА БАРСЕЛОНА

ДВОЈНИК НА МЕСИ ЗАВРШИ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ВО ИРАН ОТИ ПРЕМНОГУ ЛИЧИ НА ЅВЕЗДАТА НА БАРСЕЛОНА

Двојник на Лионел Меси беше приведен од иранската полиција откако стана премногу популарен меѓу фудбалските навивачи, кои сакаа да прават селфија со н ...
БАРСЕЛОНА ГО ПОДДРЖА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ОТЦЕПУВАЊЕ НА КАТАЛОНИЈА ОД ШПАНИЈА

БАРСЕЛОНА ГО ПОДДРЖА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ОТЦЕПУВАЊЕ НА КАТАЛОНИЈА ОД ШПАНИЈА

Фудбалскиот клуб Барселона вели дека поддржува одржување референдум за независност на Каталонија од Шпанија. Во денешното соопштение на Барселона се в ...
НАСТАСЕ НЕ Е ДОБРЕДОЈДЕН НА РОЛАН ГАРОС ПОРАДИ РАСИСТИЧКИОТ КОМЕНТАР ЗА БЕБЕТО НА СЕРЕНА

НАСТАСЕ НЕ Е ДОБРЕДОЈДЕН НА РОЛАН ГАРОС ПОРАДИ РАСИСТИЧКИОТ КОМЕНТАР ЗА БЕБЕТО НА СЕРЕНА

Поранешниот романски тенисер Илие Настасе нема да добие акредитација за годинашниот Ролан Гарос, соопштија организаторите. 70-годишникот беше времено ...
УТРЕ СЕ ТРЧА СКОПСКИОТ МАРАТОН

УТРЕ СЕ ТРЧА СКОПСКИОТ МАРАТОН

Скопскиот маратон утре ќе се одржи по 13. пат, овојпат со рекордни над 8.500 учесници од 52 земји. Покрај маратонската трка на 42 километри, ќе се трч ...
УАПСЕН ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЧЕШКАТА ФУДБАЛСКА ФЕДЕРАЦИЈА

УАПСЕН ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЧЕШКАТА ФУДБАЛСКА ФЕДЕРАЦИЈА

Чешката фудбалска федерација соопшти дека во рација на полицијата е притворен претседателот Мирослав Пелта. Портпаролот на Федерацијата Михал Јурман и ...
ФРАНЦУСКИОТ НАРОД МОРА ДА СПРЕЧИ ПОБЕДА НА ЛЕ ПЕН, ВЕЛИ ЗИДАН

ФРАНЦУСКИОТ НАРОД МОРА ДА СПРЕЧИ ПОБЕДА НА ЛЕ ПЕН, ВЕЛИ ЗИДАН

Поранешниот француски фудбалер Зинедин Зидан вели дека народот треба да направи сѐ што може за да спречи победа на Марин Ле Пен на претседателските из ...
1 59 60 61 62 63 71 610 / 708 НАПИСИ