Категорија: Спортски приказни

1 57 58 59 60 61 62 590 / 620 НАПИСИ
БРАЗИЛСКИОТ ТИМ ЧАПЕКОЕНСЕ ШТО НАСТРАДА ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА БРЗО СТАНА ПОЧИТУВАН И ПОКРАЈ КРАТКАТА ИСТОРИЈА

БРАЗИЛСКИОТ ТИМ ЧАПЕКОЕНСЕ ШТО НАСТРАДА ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА БРЗО СТАНА ПОЧИТУВАН И ПОКРАЈ КРАТКАТА ИСТОРИЈА

Бразилскиот фудбалски тим што беше во авионот што се урна во Колумбија се стекна со големa почит и поддршка од цел Бразил, иако беше еден мал клуб со ...
МАРИ ОСТАНУВА БРОЈ ЕДЕН ПО ДОМИНАНТНАТА ПОБЕДА НАД ЃОКОВИЌ ВО ФИНАЛЕТО ВО ЛОНДОН

МАРИ ОСТАНУВА БРОЈ ЕДЕН ПО ДОМИНАНТНАТА ПОБЕДА НАД ЃОКОВИЌ ВО ФИНАЛЕТО ВО ЛОНДОН

Енди Мари го обезбеди првото место на АТП листата на крајот од годината и првата титула на финалниот турнир во Лондон, победувајќи го Новак Ѓоковиќ со ...
ЃОКОВИЌ ПОВТОРНО ЌЕ БИДЕ БРОЈ ЕДЕН АКО ГО ПОБЕДИ МАРИ ВО ЛОНДОН

ЃОКОВИЌ ПОВТОРНО ЌЕ БИДЕ БРОЈ ЕДЕН АКО ГО ПОБЕДИ МАРИ ВО ЛОНДОН

Новак Ѓоковиќ пред само две недели му го препушти првото место на АТП листата на Енди Мари по 122 недели владеење, но веќе утре може да се врати на вр ...
ШАХИСТИТЕ НА АЛКАЛОИД ОСВОИЈА ЗЛАТО НА ЕВРОПСКИОТ КУП ВО НОВИ САД

ШАХИСТИТЕ НА АЛКАЛОИД ОСВОИЈА ЗЛАТО НА ЕВРОПСКИОТ КУП ВО НОВИ САД

Шахистите на Алкалоид го освоија првото место на Европскиот клупски куп во Нови Сад, Србија откако во последното седмо коло од турнирот одиграа нереше ...
НЕ ЗАСЛУЖИВМЕ ДА ЗАГУБИМЕ СО 4:0, ВЕЛИ СЕЛЕКТОРОТ АНГЕЛОВСКИ ПО ПОРАЗОТ ОД ШПАНИЈА

НЕ ЗАСЛУЖИВМЕ ДА ЗАГУБИМЕ СО 4:0, ВЕЛИ СЕЛЕКТОРОТ АНГЕЛОВСКИ ПО ПОРАЗОТ ОД ШПАНИЈА

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски смета дека поразот од 4:0 е превисок во однос на она што се случуваше на теренот в ...
НОВО ЗНАМЕ ВО КУЌАТА НА СЛАВНИ, ПЛИВАЧОТ ТОМИ СТЕФАНОВСКИ НАГРАДЕН ВО КАЛИФОРНИЈА

НОВО ЗНАМЕ ВО КУЌАТА НА СЛАВНИ, ПЛИВАЧОТ ТОМИ СТЕФАНОВСКИ НАГРАДЕН ВО КАЛИФОРНИЈА

Македонскиот пливач Томи Стефановски стана првиот македонски спортист што влегол во „Куќа на славните“, откако викендов Меѓународната куќа на славните ...
МАРИ ГО СИМНА ЃОКОВИЌ ОД ВРВОТ НА АТП ЛИСТАТА ПО 122 НЕДЕЛИ

МАРИ ГО СИМНА ЃОКОВИЌ ОД ВРВОТ НА АТП ЛИСТАТА ПО 122 НЕДЕЛИ

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ од задутре веќе нема да биде лидер на АТП листата бидејќи Енди Мари се пласираше во финалето на парискиот мастерс откак ...
ПЛИВАЧОТ ТОМИ СТЕФАНОВСКИ ДЕНЕСКА ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО „КУЌАТА НА СЛАВНИТЕ“ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС

ПЛИВАЧОТ ТОМИ СТЕФАНОВСКИ ДЕНЕСКА ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО „КУЌАТА НА СЛАВНИТЕ“ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС

Маратонскиот пливач Томи Стефановски денеска ќе стане првиот македонски спортист кој влегол во „Куќа на славните“, откако Меѓународната куќа на славни ...
ИНДИСКА ОЛИМПИЈКА БОЈКОТИРА ШАМПИОНАТ ВО ИРАН, ОДБИВА ДА НОСИ ХИЏАБ

ИНДИСКА ОЛИМПИЈКА БОЈКОТИРА ШАМПИОНАТ ВО ИРАН, ОДБИВА ДА НОСИ ХИЏАБ

Индиската стрелачка Хина Сиду се повлече од Азискиот шампионат во стрелаштво во Иран поради правилото на домаќинот кое ги принудува женските натпревар ...
ВАРДИ МЕЃУ НОМИНИРАНИТЕ ЗА „ЗЛАТНАТА ТОПКА“ ПОКРАЈ РОНАЛДО И МЕСИ

ВАРДИ МЕЃУ НОМИНИРАНИТЕ ЗА „ЗЛАТНАТА ТОПКА“ ПОКРАЈ РОНАЛДО И МЕСИ

Џејми Варди беше номиниран за наградата „Златна топка“, која се доделува секоја година на најдобриот светски фудбалер, покрај играчи како Кристијано Р ...
1 57 58 59 60 61 62 590 / 620 НАПИСИ