ДВА ПОДМЕТНАТИ ПОЖАРИ ИЗБУВНАА ВЕЧЕРВА ВО СКОПЈЕ

  ДВА ПОДМЕТНАТИ ПОЖАРИ ИЗБУВНАА ВЕЧЕРВА ВО СКОПЈЕВториот пожар во помеѓу општините Гази Баба, Илинден и Арачиново, а гори трска и сува трева и нема никаква опасност од проширување, велат од Противпожарната бригада. (Фото: Ф. Видиновски)

  Два пожари избувнаа вечерва во Скопје. Од Пожарната велат дека во двата случаи станува збор за подметнати пожари.

  Едниот е во Сопиште и тој, како што велат од Бригадата за противпожарна заштита, е ставен под контрола.
  Вториот пожар во помеѓу општините Гази Баба, Илинден и Арачиново.

  „Станува збор за поголема површина, гори трска и сува трева. Нема никаква опасност од проширување. Екипите се на терен“, вели командирот на Пожарната бригада Владимир Симоновски.

  А. АНТЕВСКА

   

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира