ОШТЕТЕНИ ГОЛЕМ БРОЈ АВТОБУСКИ ПОСТОЈКИ ВО БИТОЛА, ОПШТИНАТА НЕ ПРИЈАВИЛА ВО ПОЛИЦИЈА

  ОШТЕТЕНИ ГОЛЕМ БРОЈ АВТОБУСКИ ПОСТОЈКИ ВО БИТОЛА, ОПШТИНАТА НЕ ПРИЈАВИЛА ВО ПОЛИЦИЈАИскршени или оштетени се постојките кои претходно целосно беа реконструирани. (Фото: СДК.МК)

  Изминативе неколку дена оштетени се голем број од автобуските постојки во Битола. Искршени или оштетени се објектите на стојалиштата, кои претходно целосно беа реконструирани и исчистени од Општина Битола.

  Општината не го пријавила вандализмот во полиција, но апелира да не се уништуваат јавните добра и сите случаи на забележани вандализми да бидат пријавувани.

  Ж. ЗДРАВКОВСКА

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира