КАТИЦА ЈАНЕВА ВИКНАТА ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ВО ВТОРНИК ЗА „РЕКЕТ“

  КАТИЦА ЈАНЕВА ВИКНАТА ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ВО ВТОРНИК ЗА „РЕКЕТ“Неофицијално, како и останатите досега сослушани од Обвинителството за организиран криминал, Јанева денеска добила покана како сведок. - Катица Јанева на прес-конференција во СЈО (Фото: К. Попов)

  Специјалната обвинителка Катица Јанева ќе се соочи со обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска за случајот „Рекет“ во вторник. Неофицијално, како и останатите досега сослушани, Јанева денеска добила покана како сведок.

  Не се знае дали и кој ќе помине во осомничено лице. Досега се сослушани обвинителките Лиле Стефанова и Елизабета Јосифовска, како и шефицата на Кабинетот на Јанева.

  Утре сведочи обвинителот од СЈО Бурим Рустеми. Јосифовска е за давањето времена патна исправа на осомничениот во „Империја“ Орце Камчев, Стефанова и Рустеми за влијание врз истрагите „Империја“ и „Поштенска банка“.

  С.К. ДЕЛЕВСКА

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари