Таг: случај „Рекет“

1 2 3 10 / 26 НАПИСИ
НЕ ЗНАМ ДАЛИ ЌЕ БИДАМ ОСОМНИЧЕНА, ПРАШАЈТЕ ЈА РУСКОСКА, КАЖА ЈАНЕВА ПО РАСПИТОТ ЗА „РЕКЕТ“

НЕ ЗНАМ ДАЛИ ЌЕ БИДАМ ОСОМНИЧЕНА, ПРАШАЈТЕ ЈА РУСКОСКА, КАЖА ЈАНЕВА ПО РАСПИТОТ ЗА „РЕКЕТ“

По четиричасовен распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција од страна на шефицата Вилма Рускоска, специјалната обвинителка Катица Ј ...
ВРЕМЕ Е ДА СЕ ПРЕБРОИМЕ, „РЕКЕТ“ Е РАСКРСНИЦА КОН ИДНИНАТА, ВЕЛИ ДИМИТРОВ

ВРЕМЕ Е ДА СЕ ПРЕБРОИМЕ, „РЕКЕТ“ Е РАСКРСНИЦА КОН ИДНИНАТА, ВЕЛИ ДИМИТРОВ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров за аферата „Рекет“ вели дека е уште еден обид на криминалот да ѝ избега на правдата, како што претходн ...
И ОПШТИНА КУМАНОВО ПОТПИШАЛА МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА СО МЕЃУНАРОДНИОТ СОЈУЗ НА БОКИ 13

И ОПШТИНА КУМАНОВО ПОТПИШАЛА МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА СО МЕЃУНАРОДНИОТ СОЈУЗ НА БОКИ 13

Градоначалникот Максим Димитриевски во име на Општина Куманово потпишал меморандум за соработка со Асоцијацијата за заштита на цивилно општество и соц ...
ИЗЈАВАТА НА ЗАЕВ Е НЕПРИМЕРНА, НО ДОБРО Е ШТО ВЕДНАШ СЕ ИЗВИНИ, ВЕЛИ ПЕНДАРОВСКИ

ИЗЈАВАТА НА ЗАЕВ Е НЕПРИМЕРНА, НО ДОБРО Е ШТО ВЕДНАШ СЕ ИЗВИНИ, ВЕЛИ ПЕНДАРОВСКИ

Претседателот Стево Пендаровски кажа дека е непримерна изјавата на премиерот Зоран Заев дека „нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар ...
КАТИЦА ЈАНЕВА ВИКНАТА ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ВО ВТОРНИК ЗА „РЕКЕТ“

КАТИЦА ЈАНЕВА ВИКНАТА ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ВО ВТОРНИК ЗА „РЕКЕТ“

Специјалната обвинителка Катица Јанева ќе се соочи со обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска за случајот „Рекет“ во вторник. ...
ВО „РЕКЕТ“ МОРА ДА ОДГОВАРААТ И ОНИЕ КОИ СЕ ПРЕТСТАВУВААТ КАКО ЖРТВИ, ВЕЛИ ЗАЕВ

ВО „РЕКЕТ“ МОРА ДА ОДГОВАРААТ И ОНИЕ КОИ СЕ ПРЕТСТАВУВААТ КАКО ЖРТВИ, ВЕЛИ ЗАЕВ

Зоран Заев вели дека како граѓанин и премиер има право да бара сите замешани во случајот „Рекет“ кои го прекршиле законот да си одговараат со соодветн ...
НЕКОЛКУ КРИМИНАЛЦИ, ЕДЕН СУЕТЕН НОВИНАР И, ДА МИ ИЗВИНИ ЛГБТ ЗАЕДНИЦАТА, ЕДЕН ПЕДЕР НЕМА ДА ЈА СРУШАТ ВЛАДАТА, КАЖА ЗАЕВ ЗА „РЕКЕТ“

НЕКОЛКУ КРИМИНАЛЦИ, ЕДЕН СУЕТЕН НОВИНАР И, ДА МИ ИЗВИНИ ЛГБТ ЗАЕДНИЦАТА, ЕДЕН ПЕДЕР НЕМА ДА ЈА СРУШАТ ВЛАДАТА, КАЖА ЗАЕВ ЗА „РЕКЕТ“

Премиерот Зоран Заев кажа дека нема да дозволи „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја симнат оваа влада од власт, одговарајќи на ...
НОВИ 30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА БОКИ 13 И ЗОКИ КИЧЕЕЦ, ОДЛУЧИ СУДОТ

НОВИ 30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА БОКИ 13 И ЗОКИ КИЧЕЕЦ, ОДЛУЧИ СУДОТ

Основниот кривичен суд Скопје ја продолжи мерката притвор за нови 30 дена за двајцата осомничени во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски - Боки 13 и Зора ...
НИКОЈ НЕ МЕ ДЕМАНТИРАШЕ ДЕКА КАМЧЕВ И ПАНДЕЛЕСКИ ПРЕКУ ЧИФЛИГАНЕЦ СЕ ОБИДОА ДА ВЛИЈААТ НА „ИМПЕРИЈА“, КАЖА ОБВИНИТЕЛКАТА ЛИЛЕ СТЕФАНОВА ПО РАСПИТОТ ЗА „РЕКЕТ“

НИКОЈ НЕ МЕ ДЕМАНТИРАШЕ ДЕКА КАМЧЕВ И ПАНДЕЛЕСКИ ПРЕКУ ЧИФЛИГАНЕЦ СЕ ОБИДОА ДА ВЛИЈААТ НА „ИМПЕРИЈА“, КАЖА ОБВИНИТЕЛКАТА ЛИЛЕ СТЕФАНОВА ПО РАСПИТОТ ЗА „РЕКЕТ“

По пет часа распит од страна на обвинителката за организиран криминал и корупција Ивана Трајчева, обвинителката од СЈО Лиле Стефанова која го води пре ...
НИТУ СУМ ГО ДИСКРЕДИТИРАЛ ОБВИНИТЕЛСТВОТО, НИТУ ИМАМ НАМЕРА ДА СЕ МЕШАМ ВО КРИВИЧНИ ПОСТАПКИ, МУ ОДГОВОРИ ПЕНДАРОВСКИ НА ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

НИТУ СУМ ГО ДИСКРЕДИТИРАЛ ОБВИНИТЕЛСТВОТО, НИТУ ИМАМ НАМЕРА ДА СЕ МЕШАМ ВО КРИВИЧНИ ПОСТАПКИ, МУ ОДГОВОРИ ПЕНДАРОВСКИ НА ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

Претседателот Стево Пендаровски во своето обраќање на вчерашната прес-конференција по ниту еден основ нема направено дискредитација на Јавното обвинит ...
1 2 3 10 / 26 НАПИСИ