ВЛАДАТА ГО НАЗНАЧИ НАУМЧЕ МОЈСОСКИ ЗА ДИРЕКТОР НА АГЕНЦИЈАТА ЗА МЛАДИ И СПОРТ

  ВЛАДАТА ГО НАЗНАЧИ НАУМЧЕ МОЈСОСКИ ЗА ДИРЕКТОР НА АГЕНЦИЈАТА ЗА МЛАДИ И СПОРТЛани во ноември  Мојсоски беше избран за претседател на Комисија за спорт на СДСМ.(Фото: СДСМ)

  Поранешниот ракометен репрезентативец Наумче Мојсоски на денешната владина седница е назначен за нов директор на Агенцијата за млади и спорт.

  Мојсоски доаѓа на оваа функција на местото на Дарко Каевски, кој останува да биде пратеник во Собранието.

  Лани во ноември  Мајсоски беше избран за претседател на Комисија за спорт на СДСМ.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира