СРПСКИОТ МИНИСТЕР ВУЛИН ГЛЕДАШЕ БОКС НА СКОПСКИОТ ПЛОШТАД

  СРПСКИОТ МИНИСТЕР ВУЛИН ГЛЕДАШЕ БОКС НА СКОПСКИОТ ПЛОШТАДВо вчерашното финале меѓу две српски екипи, Црвена Звезда ја победи Лозница со 16:6 и ја освои шампионската титула. (Фото: К. Попов)

  Српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин синоќа гледаше бокс на скопскиот плоштад Македонија, каде што деновиве се одржуваше регионалната бокс лига.

  Во вчерашното финале меѓу две српски екипи, Црвена Звезда ја победи Лозница со 16:6 и ја освои шампионската титула.

  Претходно, во полуфиналето, Црвена Звезда беше подобра од Железничар од БиХ, додека Лозница го победи хрватскиот тим Витези.

   

   

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира