Таг: Црвена Звезда

СРПСКИОТ МИНИСТЕР ВУЛИН ГЛЕДАШЕ БОКС НА СКОПСКИОТ ПЛОШТАД

СРПСКИОТ МИНИСТЕР ВУЛИН ГЛЕДАШЕ БОКС НА СКОПСКИОТ ПЛОШТАД

Српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин синоќа гледаше бокс на скопскиот плоштад Македонија, каде што деновиве се одржуваше регионалнат ...
130 НАВИВАЧИ ПРИВЕДЕНИ ЗА ТЕПАЧКАТА ПО ФУДБАЛСКИОТ МЕЧ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН ВО БЕЛГРАД

130 НАВИВАЧИ ПРИВЕДЕНИ ЗА ТЕПАЧКАТА ПО ФУДБАЛСКИОТ МЕЧ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН ВО БЕЛГРАД

Сто и триесет навивачи, од кои 17 малолетни, приведе синоќа српската полиција, по нередите кои се случија во близина на „Бетон хала“ во Белград, по за ...
ПАРТИЗАН И ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ИГРАА ПРЕД 15.000 ГЛЕДАЧИ СРЕДЕ ЕПИДЕМИЈА НА КОРОНАВИРУСОТ ВО СРБИЈА

ПАРТИЗАН И ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ИГРАА ПРЕД 15.000 ГЛЕДАЧИ СРЕДЕ ЕПИДЕМИЈА НА КОРОНАВИРУСОТ ВО СРБИЈА

Фудбалерите на Партизан се пласираа во финалето на Купот на Србија откако со 1:0 го совладаа својот вечен ривал Црвена звезда, на натпреварот што, спо ...
ПОЧИНА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГОСЛАВ ШЕКУЛАРАЦ

ПОЧИНА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГОСЛАВ ШЕКУЛАРАЦ

Драгослав Шекуларац, еден од најголемите југословенски фудбалери на сите времиња, почина денеска во Белград на 81 година. Роден во Штип во 1937, по ...
ФУДБАЛЕРИТЕ НА ЦРВЕНА ЗВЕЗДА СЛАВЕА ТИТУЛА, ПА ИМ СЕ ЗАПАЛИ АВТОБУСОТ

ФУДБАЛЕРИТЕ НА ЦРВЕНА ЗВЕЗДА СЛАВЕА ТИТУЛА, ПА ИМ СЕ ЗАПАЛИ АВТОБУСОТ

Автобусот што ги превезувал фудбалерите на Црвена звезда по вчерашниот натпревар со Вождовац се запалил во населбата Автокоманда, при што немало повре ...
ХУЛИГАНИ УПАДНАА МЕЃУ НАВИВАЧИ НА ПАРТИЗАН, ПА ДОБИЈА ЌОТЕК И ГИ СОБЛЕКОА ПО ГАЌИ

ХУЛИГАНИ УПАДНАА МЕЃУ НАВИВАЧИ НА ПАРТИЗАН, ПА ДОБИЈА ЌОТЕК И ГИ СОБЛЕКОА ПО ГАЌИ

Најголемото српско фудбалско дерби помеѓу Партизан и Црвена звезда (1:1) повторно го засенија хулигани, кои по тепачката на трибините во првото полувр ...
ПЕРО АНТИЌ СЕ ВРАТИ ВО ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПО ДЕСЕТ ГОДИНИ

ПЕРО АНТИЌ СЕ ВРАТИ ВО ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПО ДЕСЕТ ГОДИНИ

Најдобриот македонски кошаркар Перо Антиќ се врати во редовите на Црвена звезда, во којашто доаѓа како актуелен европски првак. Поранешниот македонск ...
ВО ШТИП ОТКРИЕН СПОМЕНИК НА ШЕКУЛАРАЦ, ИНСПИРИРАН ОД НЕГОВИОТ ОМИЛЕН ДРИБЛИНГ

ВО ШТИП ОТКРИЕН СПОМЕНИК НА ШЕКУЛАРАЦ, ИНСПИРИРАН ОД НЕГОВИОТ ОМИЛЕН ДРИБЛИНГ

Златната генерација на Црвена звезда која пред 26 години стана европски шампион во фудбал, а потоа го освои и Интерконтиненталниот куп, викендов прест ...
8 / 8 НАПИСИ