ДОНАЛД ТРАМП ОФИЦИЈАЛНО РЕПУБЛИКАНСКИ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

a:1:{s:9:"td_source";s:42:"Кливленд(разниизвори)

  ДОНАЛД ТРАМП ОФИЦИЈАЛНО РЕПУБЛИКАНСКИ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

  Милијардерот Доналд Трамп ја обезбеди номинацијата на Републиканската партија да се кандидира на претседателските избори во САД по неколкумесечната контроверзната кампања.

  На националната конвенција што се одржува во Кливленд, делегатите со гласање го избраа Доналд Трамп да биде кандидат на Републиканската партија за претседател на САД.

  Трамп официјално треба да ја прифати номинацијата в четврток.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари