СО СЕКИРА ПОВРЕДИЛ 20-МИНА ВО ВОЗ ВО ГЕРМАНИЈА

a:1:{s:9:"td_source";s:35:"Германија(Би-Би-Си)

  СО СЕКИРА ПОВРЕДИЛ 20-МИНА ВО ВОЗ ВО ГЕРМАНИЈА

  Над 20 луѓе се повредени во Германија кога ги нападна  човек со секира во воз, објавија германските медиуми. Во тек е полициска операција со хеликоптер во Хајдинсфелд, дел од Вурцбург во јужна Германија.

  Засега има малку детали, а некои локални медиуми јавуваат за 21 повреден. Некои од повредените се во животна опасност.

  Германската агенција ДПА вели дека полицијата не ги коментираше извештаите оти осомничениот напаѓач е убиен. Железничката линија меѓу Вурцбург-Хајдингсфелд и Охсенфурт е во прекин.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари