Таг: 27 април

1 34 35 36 37 360 / 364 НАПИСИ
СРПСКИОТ РАЗУЗНАВАЧ БИЛ НА 27 АПРИЛ ВО СОБРАНИЕТО ОТИ ТОА МУ БИЛО РАБОТА, ТВРДАТ ВЛАСТИТЕ ВО БЕЛГРАД

СРПСКИОТ РАЗУЗНАВАЧ БИЛ НА 27 АПРИЛ ВО СОБРАНИЕТО ОТИ ТОА МУ БИЛО РАБОТА, ТВРДАТ ВЛАСТИТЕ ВО БЕЛГРАД

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ вели дека советникот во српската амбасада во Скопје и претставник на Безбедносно-информативната аге ...
ПОЛИЦАЈЦИ И ВОЈНИЦИ БИЛЕ ГЛАВНИ ВО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, ПРАТЕНИЦИ ОД ВМРО-ДПМНЕ ИМ ПОМАГАЛЕ, А ЗВРЛЕВСКИ СЕ ПРАВИ СЛЕП

ПОЛИЦАЈЦИ И ВОЈНИЦИ БИЛЕ ГЛАВНИ ВО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, ПРАТЕНИЦИ ОД ВМРО-ДПМНЕ ИМ ПОМАГАЛЕ, А ЗВРЛЕВСКИ СЕ ПРАВИ СЛЕП

Седуммина пратеници, вработени во МВР и собраниското обезбедување ја координиралеа акцијата за отворање на вратите од Собранието и пуштање на толпата ...
СЕДУМ ПРАТЕНИЦИ ОД КОАЛИЦИЈАТА НА ВМРО-ДПМНЕ БИЛЕ ДЕЛ ОД ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

СЕДУМ ПРАТЕНИЦИ ОД КОАЛИЦИЈАТА НА ВМРО-ДПМНЕ БИЛЕ ДЕЛ ОД ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Седум пратеници од коалицијата на ВМРО ДПМНЕ учествувале во отворањето на главната собраниска врата и ги насочувале демонстрантите на 27 април,  покаж ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ ОСЛОБОДИ ЕДЕН ОД НАПАЃАЧИТЕ НА ЗАЕВ ЗА КОЈ МВР ИМА ДОКАЗИ ДЕКА ГО УДИРАЛ НА 27 АПРИЛ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ ОСЛОБОДИ ЕДЕН ОД НАПАЃАЧИТЕ НА ЗАЕВ ЗА КОЈ МВР ИМА ДОКАЗИ ДЕКА ГО УДИРАЛ НА 27 АПРИЛ

Министерството за внатрешни работи поднесе кривични пријави уште против три лица учесници во организираниот напад на Собранието на 27 април, дознава С ...
СЕ СТЕГА ОБРАЧОТ ОКОЛУ ЧАВКОВ, САМО ТОЈ НЕ Е СОСЛУШАН ЗА ПРОПУСТИТЕ НА ПОЛИЦИЈАТА НА 27 АПРИЛ

СЕ СТЕГА ОБРАЧОТ ОКОЛУ ЧАВКОВ, САМО ТОЈ НЕ Е СОСЛУШАН ЗА ПРОПУСТИТЕ НА ПОЛИЦИЈАТА НА 27 АПРИЛ

Експертската комисија во МВР што ја води истрагата за однесувањето на полицијата за време на насилствата во Собранието на 27 април требало да ја заврш ...
ЗДРАВО ЗОКИ

ЗДРАВО ЗОКИ

1 На кое ниво на глупавост на публиката можеш да сметаш, за да ти текне на телевизиски новинарски производ да му ставиш име „Само вистина“? Веројатно ...
ИГОР ДУРЛОВСКИ ДАДЕ ОСТАВКА ОД ДИРЕКТОР НА МОБ

ИГОР ДУРЛОВСКИ ДАДЕ ОСТАВКА ОД ДИРЕКТОР НА МОБ

Оперскиот пејач Игор Дурловски поднесе оставка од местото директор на Македонската опера и балет (МОБ) и од професор на Факултетот за музичка уметност ...
ДОМА ПО ВЛЕЧКИ

ДОМА ПО ВЛЕЧКИ

1 Ние сме лудаци. Мора да сме сите навистина луди, штом уште му дозволуваме на Ѓорге Иванов да ни дрнда некакви приказни за државата, за унитарноста, ...
НЕМА КОМПЈУТЕР

НЕМА КОМПЈУТЕР

1 Се обидувам да го разберам инцидентот на Талат Џафери со албанското знаменце во кабинетот на претседателот на Собранието.  Сфаќам дека веројатно ста ...
НИЕДЕН ОД 15-ТЕ ОСОМНИЧЕНИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НЕ Е ПРИВЕДЕН, ПОТВРДИ МВР

НИЕДЕН ОД 15-ТЕ ОСОМНИЧЕНИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НЕ Е ПРИВЕДЕН, ПОТВРДИ МВР

МВР во координација со Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривични пријави против 15 лица, меѓу кои не се водачите на протестите за заедни ...
1 34 35 36 37 360 / 364 НАПИСИ