Таг: 8 март

1 2 10 / 11 НАПИСИ
НЕМА ЗАЕВИЗАМ, ИМА ЗАВИДЛИЗАМ, РЕЧЕ ЗАЕВ НА МАРШОТ НА ЖЕНИТЕ НА СДСМ

НЕМА ЗАЕВИЗАМ, ИМА ЗАВИДЛИЗАМ, РЕЧЕ ЗАЕВ НА МАРШОТ НА ЖЕНИТЕ НА СДСМ

Неколку илјади жени членки на СДСМ, кои со автобуси од повеќе градови беа донесени во Скопје, денеска учествуваа на традиционалниот Марш на жените по ...
ТАТКОВЦИ СО ЌЕРКИ ТАЈНО ВЕЖБАЛЕ ТАНЦ ВО ГРАДИНКА ЗА ДА ГИ ИЗНЕНАДАТ МАЈКИТЕ НА 8 МАРТ

ТАТКОВЦИ СО ЌЕРКИ ТАЈНО ВЕЖБАЛЕ ТАНЦ ВО ГРАДИНКА ЗА ДА ГИ ИЗНЕНАДАТ МАЈКИТЕ НА 8 МАРТ

Татковци со ќерки на предшколска возраст скришно подготвија танц по повод 8 Март и го изведоа на приредбата во градинакта „Пролет“ во Битола. Девој ...
БИДИ АМБАСАДОРКА ЗА ЕДЕН ДЕН, АКЦИЈА НА БРИТАНСКАТА АМБАСАДА ЗА 8 МАРТ

БИДИ АМБАСАДОРКА ЗА ЕДЕН ДЕН, АКЦИЈА НА БРИТАНСКАТА АМБАСАДА ЗА 8 МАРТ

Амбасадата на Велика Британија во Скопје им нуди можност на млади девојки да бидат амбасадорки за еден ден, преку акцијата што ја спроведува по повод ...
ГО ЗБРЧИВМЕ РАКОТ, МЕДАЛ ВО АВТО ТРКА ЗА ТИМОТ НА „БОРКА“, ПОСВЕТЕН НА БОЛНИТЕ ЖЕНИ

ГО ЗБРЧИВМЕ РАКОТ, МЕДАЛ ВО АВТО ТРКА ЗА ТИМОТ НА „БОРКА“, ПОСВЕТЕН НА БОЛНИТЕ ЖЕНИ

Здружението за борба против рак „Борка“ денес освои сребрен медал на традиционалното женско авто-рели, кое секоја година се организира по повод Меѓуна ...
ЖЕНИТЕ ПО ВТОРПАТ ПРАШАА ДАЛИ НАВИСТИНА Е СРЕЌЕН 8 МАРТ

ЖЕНИТЕ ПО ВТОРПАТ ПРАШАА ДАЛИ НАВИСТИНА Е СРЕЌЕН 8 МАРТ

Дали навистина е среќен 8 Mарт, е прашањето кое Платформата за родова еднаквост и годинава го постави на маршот за правата на жените, што го организир ...
ТРИ ГОДИНИ НЕ СЕ ПРЕСАДУВААТ БУБРЕЗИ ОД ПОЧИНАТ ДАРИТЕЛ

ТРИ ГОДИНИ НЕ СЕ ПРЕСАДУВААТ БУБРЕЗИ ОД ПОЧИНАТ ДАРИТЕЛ

Кадаверична трансплантација на бубрези, или пресадување бубрег од мртов дарител нема трета година, а годинава направени се четири трансплантации од жи ...
ГЕРИЛА АКЦИЈА ЗА ОСМИ МАРТ ВО БИТОЛА

ГЕРИЛА АКЦИЈА ЗА ОСМИ МАРТ ВО БИТОЛА

Садници од борови беа поставени утрово на раскопаниот асфалт низ неколку битолски сообраќајници. На садниците беше прикачена розова хартија на која пи ...
НИКОГАШ НЕ СУМ ЗЕЛА ПОДАРОК ОД УЧЕНИК ЗА ОСМИ МАРТ, ВЕЛИ НАСТАВНИЧКАТА ЛИЛЈАНА ГАЛОВСКА ОД БИТОЛА

НИКОГАШ НЕ СУМ ЗЕЛА ПОДАРОК ОД УЧЕНИК ЗА ОСМИ МАРТ, ВЕЛИ НАСТАВНИЧКАТА ЛИЛЈАНА ГАЛОВСКА ОД БИТОЛА

Јас подарок не сум зела од ученик до денес. Никогаш. Ни за 8 Март, ни за Нова година, вели пензионираната наставничката по физичко воспитување, Лилјан ...
ВОЛОНТЕРСКА АКЦИЈА „САДИМЕ ЉУБОВ“ НА ЖЕНИТЕ ВО ПИВАРА СКОПЈЕ ЗА ДЕЦАТА ОД СОС ДЕТСКО СЕЛО ВО ПРЕСРЕТ НА 8 МАРТ

ВОЛОНТЕРСКА АКЦИЈА „САДИМЕ ЉУБОВ“ НА ЖЕНИТЕ ВО ПИВАРА СКОПЈЕ ЗА ДЕЦАТА ОД СОС ДЕТСКО СЕЛО ВО ПРЕСРЕТ НА 8 МАРТ

Жените вработени во Пивара Скопје го одбележаа 8 Март – Меѓународниот ден на жената со волонтерска акција во СОС Детско Село, под мотото „Садиме љубов ...
ТЕНДЕРОТ ЗА ФИГАРА МИ Е ПОДМЕТНАТ, ЖЕНИТЕ ЗА 8 МАРТ ЌЕ ОДАТ ВО БУГАРИЈА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА РАДОВИШ КОНЗУЛОВ

ТЕНДЕРОТ ЗА ФИГАРА МИ Е ПОДМЕТНАТ, ЖЕНИТЕ ЗА 8 МАРТ ЌЕ ОДАТ ВО БУГАРИЈА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА РАДОВИШ КОНЗУЛОВ

Градоначалникот на Радовиш Герасим Конзулов вели дека тендерот што Општина Радовиш го распиша вчера за набавка на 45 фигара како подароци за вработени ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ