Таг: Афганистан

БИ МОЖЕЛ ДА ЈА ДОБИЈАМ ВОЈНАТА ВО АВГАНИСТАН ЗА ЕДНА НЕДЕЛА, НО НЕ САКАМ ДА УБИЈАМ 10 МИЛИОНИ ЛУЃЕ, ВЕЛИ ТРАМП

БИ МОЖЕЛ ДА ЈА ДОБИЈАМ ВОЈНАТА ВО АВГАНИСТАН ЗА ЕДНА НЕДЕЛА, НО НЕ САКАМ ДА УБИЈАМ 10 МИЛИОНИ ЛУЃЕ, ВЕЛИ ТРАМП

Доналд Трамп тврди дека би можел да ја заврши војната во Авганистан за една недела, но во таква кампања би загинале 10 милиони луѓе, речиси една трети ...
ПО СИРИЈА, ТРАМП ПОВЛЕКУВА ИЛЈАДНИЦИ ВОЈНИЦИ И ОД АВГАНИСТАН

ПО СИРИЈА, ТРАМП ПОВЛЕКУВА ИЛЈАДНИЦИ ВОЈНИЦИ И ОД АВГАНИСТАН

Доналд Трамп планира да повлече илјадници војници и од Авганистан, јавуваат американски медиуми. Неименувани официјални лица рекоа дека околу 7.000 ...
ОСУММИНА НОВИНАРИ МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ ВО ДВОЈНИОТ БОМБАШКИ НАПАД ВО КАБУЛ

ОСУММИНА НОВИНАРИ МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ ВО ДВОЈНИОТ БОМБАШКИ НАПАД ВО КАБУЛ

Најмалку 25 луѓе загинаа во координиран двоен самоубиствен бомбашки напад во Кабул, вклучувајќи и осуммина авганистански новинари, кои дошле на местот ...
ТАЛИБАНИ ДЕТОНИРАА АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО ВО КАБУЛ, НАЈМАЛКУ 95 МРТВИ

ТАЛИБАНИ ДЕТОНИРАА АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО ВО КАБУЛ, НАЈМАЛКУ 95 МРТВИ

Амбулантно возило натоварено со експлозив беше детонирано во центарот на Кабул, убивајќи најмалку 95 луѓе, според последните информации. Напаѓачите ...
ГЕРМАНСКИТЕ ПИЛОТИ ОДБИВААТ ДА ДЕПОРТИРААТ БЕГАЛЦИ

ГЕРМАНСКИТЕ ПИЛОТИ ОДБИВААТ ДА ДЕПОРТИРААТ БЕГАЛЦИ

Голем број пилоти во Германија одбиваат да учествуваат во депортирањето на лицата на кои им е одбиено барањето за азил, јавуваат локални медиуми. В ...
5 / 5 НАПИСИ