Таг: Александар Вучиќ

1 2 3 8 10 / 80 НАПИСИ
ЌЕ СЕ БОРИМЕ ЗА ЕВРОПСКА ИДНИНА, НО ПОЧИТУВАЈЌИ СЕ СЕБЕСИ, КАЖА ВУЧИЌ ВО БРИСЕЛ

ЌЕ СЕ БОРИМЕ ЗА ЕВРОПСКА ИДНИНА, НО ПОЧИТУВАЈЌИ СЕ СЕБЕСИ, КАЖА ВУЧИЌ ВО БРИСЕЛ

Српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека со пријателите од регионот ќе продолжи да се бори за европска иднина, но почитувајќи се себеси, пред д ...
БУГАРИЈА КИДНАПИРАШЕ ДВЕ ЧЛЕНКИ НА НАТО ДОДЕКА ИМА ВОЈНА ВО ЕВРОПА, КАЖА РАМА И ОБЈАВИ ДЕКА СО КОВАЧЕВСКИ И ВУЧИЌ ЌЕ ОДИ ВО БРИСЕЛ

БУГАРИЈА КИДНАПИРАШЕ ДВЕ ЧЛЕНКИ НА НАТО ДОДЕКА ИМА ВОЈНА ВО ЕВРОПА, КАЖА РАМА И ОБЈАВИ ДЕКА СО КОВАЧЕВСКИ И ВУЧИЌ ЌЕ ОДИ ВО БРИСЕЛ

Тројцата лидери од Западен Балкан, Димитар Ковачевски, Еди Рама и Александар Вучиќ, заеднички донесоа одлука сепак да одат на самитот ЕУ-Западен Балка ...
БУГАРИЈА ЈА КИДНАПИРА УНИЈАТА, ОБЈАВИ РАМА ОТКАКО СО КОВАЧЕВСКИ И ВУЧИЌ СЕ КОНСУЛТИРАА ДАЛИ ДА ОДАТ ВО БРИСЕЛ НА САМИТОТ ЕУ-ЗАПАДЕН БАЛКАН

БУГАРИЈА ЈА КИДНАПИРА УНИЈАТА, ОБЈАВИ РАМА ОТКАКО СО КОВАЧЕВСКИ И ВУЧИЌ СЕ КОНСУЛТИРАА ДАЛИ ДА ОДАТ ВО БРИСЕЛ НА САМИТОТ ЕУ-ЗАПАДЕН БАЛКАН

Тројцата лидери од Отворен Балкан, Димитар Ковачевски, Александар Вучиќ и Еди Рама, се консултираат меѓу себе дали да одат на претстојниот самит ЕУ-За ...
ВЕДНАШ ДА ФОРМИРАМЕ РАБОТНИ ГРУПИ ЗА МЕЃУСЕБНО ДА СИ ПОМОГНЕМЕ ДА ЈА ПРЕЖИВЕЕМЕ ЗИМАТА, КАЖА ВУЧИЌ НА „ОТВОРЕН БАЛКАН“

ВЕДНАШ ДА ФОРМИРАМЕ РАБОТНИ ГРУПИ ЗА МЕЃУСЕБНО ДА СИ ПОМОГНЕМЕ ДА ЈА ПРЕЖИВЕЕМЕ ЗИМАТА, КАЖА ВУЧИЌ НА „ОТВОРЕН БАЛКАН“

Српскиот претседател Александар Вучиќ предложи трите земји од иницијативата „Отворен Балкан“ веднаш да формираат работни групи за заедно да ги надмина ...
ВУЧИЌ НАЈАВИ ДЕКА СРБИЈА ЌЕ КУПИ 12 ФРАНЦУСКИ ВОЕНИ АВИОНИ РАФАЛ, А ПОТОА И 12 БРИТАНСКИ ТАЈФУНИ

ВУЧИЌ НАЈАВИ ДЕКА СРБИЈА ЌЕ КУПИ 12 ФРАНЦУСКИ ВОЕНИ АВИОНИ РАФАЛ, А ПОТОА И 12 БРИТАНСКИ ТАЈФУНИ

Србија ги покажа новите противвоздушни ракети купени од Кина, но на презентацијата на воениот аеродром Батајница, освен кинеско и руско оружје, имаше ...
ПУТИН ИМ ЧЕСТИТАШЕ НА СОЈУЗНИЦИТЕ ОРБАН И ВУЧИЌ НА ИЗБОРНИТЕ ПОБЕДИ

ПУТИН ИМ ЧЕСТИТАШЕ НА СОЈУЗНИЦИТЕ ОРБАН И ВУЧИЌ НА ИЗБОРНИТЕ ПОБЕДИ

Владимир Путин им честиташе на Србија и Унгарија на изборните резултати. „И покрај тешката меѓународна ситуација, натамошниот развој на билатерално ...
ВУЧИЌ НАЈАВИ ОДРЖУВАЊЕ НА ОДНОСИТЕ СО РУСИЈА И ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ ПО УБЕДЛИВАТА ИЗБОРНА ПОБЕДА

ВУЧИЌ НАЈАВИ ОДРЖУВАЊЕ НА ОДНОСИТЕ СО РУСИЈА И ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ ПО УБЕДЛИВАТА ИЗБОРНА ПОБЕДА

Александар Вучиќ изјави дека Србија и натаму ќе ги одржува традиционалните односи со Москва, додека истовремено ќе ги продолжи преговорите за членство ...
ВУЧИЌ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО ПРВИОТ КРУГ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО СРБИЈА СО 59,9 ОТСТО ОД ГЛАСОВИТЕ

ВУЧИЌ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО ПРВИОТ КРУГ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО СРБИЈА СО 59,9 ОТСТО ОД ГЛАСОВИТЕ

Српскиот претседател Александар Вучиќ кажа дека победил во првиот круг од претседателските избори со 59,9 отсто од гласовите, во вечерашното обраќање ...
ВОЗБУДАТА РАСТЕ

ВОЗБУДАТА РАСТЕ

Втор вицепремиер, ама ист како првиот ...
НА ГРАНИЦИТЕ ПАК СЕ ЧЕКА ПО 24 ЧАСА, ИТНО МОРА ДА СЕ СРАБОТИ ТОА ШТО ГО ДОГОВОРИВМЕ, КАЖАА ВУЧИЌ, РАМА И ДИМИТРОВ

НА ГРАНИЦИТЕ ПАК СЕ ЧЕКА ПО 24 ЧАСА, ИТНО МОРА ДА СЕ СРАБОТИ ТОА ШТО ГО ДОГОВОРИВМЕ, КАЖАА ВУЧИЌ, РАМА И ДИМИТРОВ

На граничните премини меѓу Македонија, Србија и Албанија и понатаму транспортерите чекаат и по 24 часа за да ја минат границата. Ова како што рекоа пр ...
1 2 3 8 10 / 80 НАПИСИ