Таг: Амазон

1 2 10 / 12 НАПИСИ
МЕКЕНЗИ СКОТ ПОДАРИ 640 МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА НЕПРОФИТНИ ОРГАНИЗАЦИИ, ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ОД ПЛАНИРАНОТО ЗА ГОДИНАВА

МЕКЕНЗИ СКОТ ПОДАРИ 640 МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА НЕПРОФИТНИ ОРГАНИЗАЦИИ, ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ОД ПЛАНИРАНОТО ЗА ГОДИНАВА

Мекензи Скот, поранешната сопруга на основачот на „Амазон“, Џеф Безос, даде 640 милиони долари на непрофитни организации, што е повеќе од двојно повеќ ...
ОБВИНЕТ ЗА СЕКСУАЛНА ЗЛОУПОТРЕБА ТАТКОТО НА ДЕЦАТА КОИ ЈА ПРЕЖИВЕАЈА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО АМАЗОНСКАТА ЏУНГЛА

ОБВИНЕТ ЗА СЕКСУАЛНА ЗЛОУПОТРЕБА ТАТКОТО НА ДЕЦАТА КОИ ЈА ПРЕЖИВЕАЈА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО АМАЗОНСКАТА ЏУНГЛА

Колумбиското обвинителство вчера поднесе обвинение за сексуална злоупотреба против таткото на две од четирите домородни деца кои во мај преживеаја ави ...
БРАШНОТО ОД МАНИОКА И ОВОШЈЕТО ГИ ОДРЖА ЖИВИ 40 ДЕНА ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА КОИ ЈА ПРЕЖИВЕАЈА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО АМАЗОНСКАТА ЏУНГЛА

БРАШНОТО ОД МАНИОКА И ОВОШЈЕТО ГИ ОДРЖА ЖИВИ 40 ДЕНА ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА КОИ ЈА ПРЕЖИВЕАЈА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО АМАЗОНСКАТА ЏУНГЛА

Четири домородни деца преживеаја авионска несреќа на Амазон во која загинаа три возрасни лица, а потоа опстојаа во џунглата 40 дена пред да бидат прон ...
ЧЕТИРИ ДЕЦА ПРЕЖИВЕАЈА 40 ДЕНА ВО АМАЗОНСКАТА ЏУНГЛА ПО АВИОНСКА НЕСРЕЌА

ЧЕТИРИ ДЕЦА ПРЕЖИВЕАЈА 40 ДЕНА ВО АМАЗОНСКАТА ЏУНГЛА ПО АВИОНСКА НЕСРЕЌА

Вчера беа пронајдени живи четири мали деца кои исчезнаа минатиот месец кога нивниот авион се урна во прашумите на Амазон, изјави колумбискиот министер ...
„АМАЗОН“ ГО КУПУВА ХОЛИВУДСКОТО СТУДИО „МГМ“ ЗА 8.45 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА ДА СЕ БОРИ СО „НЕТФЛИКС“ И „ДИЗНИ“

„АМАЗОН“ ГО КУПУВА ХОЛИВУДСКОТО СТУДИО „МГМ“ ЗА 8.45 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА ДА СЕ БОРИ СО „НЕТФЛИКС“ И „ДИЗНИ“

„Амазон“ за 8.45 милијарди долари ќе го купи славното холивудско студио „МГМ“, кое стои зад класици како „Пеење на дождот“ па сѐ до филмската франшиза ...
ВОДЕЧКИ БРАЗИЛСКИ ЕКСПЕРТ ЗА АМАЗОН УБИЕН СО СТРЕЛА ОД ИЗОЛИРАНО ПЛЕМЕ

ВОДЕЧКИ БРАЗИЛСКИ ЕКСПЕРТ ЗА АМАЗОН УБИЕН СО СТРЕЛА ОД ИЗОЛИРАНО ПЛЕМЕ

Водечки бразилски експерт за амазонски племиња е убиен со стрела која го погодила во градите кога се доближил до една изолирана група. Педесет и шестг ...
ПОЖАР УНИШТИ ГОЛЕМ ДИСТРИБУЦИСКИ ЦЕНТАР НА „АМАЗОН“ ВО КАЛИФОРНИЈА

ПОЖАР УНИШТИ ГОЛЕМ ДИСТРИБУЦИСКИ ЦЕНТАР НА „АМАЗОН“ ВО КАЛИФОРНИЈА

Складиште кое оперираше како дистрибуциски центар на „Амазон“ изгоре во пожар, уништувајќи го целиот комплекс, но никој од вработените не е повреден. ...
АМАЗОНСКИОТ РЕГИОН ПОБАРА ОД СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ ДА ПОМОГНАТ ЗА ЗАШТИТА НА ДОМОРОДЦИТЕ ОД КОВИД-19

АМАЗОНСКИОТ РЕГИОН ПОБАРА ОД СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ ДА ПОМОГНАТ ЗА ЗАШТИТА НА ДОМОРОДЦИТЕ ОД КОВИД-19

Градоначалникот на Манаус, најголемиот град во регионот на амазонските дождовни шуми, побара помош од светските лидери во справувањето со коронавирусо ...
МАКРОН ПОВИКА ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОНИЈА ДА БИДАТ ГЛАВНА ТЕМА НА САМИТОТ НА Г7, БОЛСОНАРО ВЕЛИ НЕМА СРЕДСТВА ДА СЕ БОРИ СО НИВ

МАКРОН ПОВИКА ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОНИЈА ДА БИДАТ ГЛАВНА ТЕМА НА САМИТОТ НА Г7, БОЛСОНАРО ВЕЛИ НЕМА СРЕДСТВА ДА СЕ БОРИ СО НИВ

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека рекордниот број пожари во Амазонија се меѓународна криза и дека ова треба да биде главна тема на са ...
НЕ ИМ СЕ ДОПАЃАШЕ КАКО МИРИСАМЕ НА САПУН – БРАЗИЛСКИ ТИМ СТАПИ ВО КОНТАКТ СО ИЗОЛИРАНО ПЛЕМЕ ВО АМАЗОНСКАТА ЏУНГЛА

НЕ ИМ СЕ ДОПАЃАШЕ КАКО МИРИСАМЕ НА САПУН – БРАЗИЛСКИ ТИМ СТАПИ ВО КОНТАКТ СО ИЗОЛИРАНО ПЛЕМЕ ВО АМАЗОНСКАТА ЏУНГЛА

Најголемата и најамбициозна бразилска експедиција во последните децении да се стапи во контакт со доброволно изолирано домородно племе беше прогласена ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ