Таг: Ангел Џамбаски

1 2 10 / 12 НАПИСИ
АЛО, СОФИЈА

АЛО, СОФИЈА

И десет пати да го смениме Уставот и сите Бугари по име и презиме да ги наредиме во Преамбулата, Бугарија нема да престане да го кочи нашиот напредок ...
РУСКАТА РАЗУЗНАВАЧКА СЛУЖБА Е НАДОВРЗАНА НА СТРУКТУРИТЕ ОД БУГАРИЈА КОИ ОРГАНИЗИРААТ АНТИМАКЕДОНСКА КАМПАЊА, ВЕЛИ ПЕНДАРОВСКИ

РУСКАТА РАЗУЗНАВАЧКА СЛУЖБА Е НАДОВРЗАНА НА СТРУКТУРИТЕ ОД БУГАРИЈА КОИ ОРГАНИЗИРААТ АНТИМАКЕДОНСКА КАМПАЊА, ВЕЛИ ПЕНДАРОВСКИ

Претседателот Стево Пендаровски вели дека организаторите на антимакедонски кампањи од Бугарија се поврзани со руската разузнавачка служба и ја повика ...
ЌУТИ, ТРАЈ

ЌУТИ, ТРАЈ

Со снисходливост најдобро се правдаат потребите од уставни измени. ...
МНР БАРА БУГАРИЈА ДА СЕ ОГРАДИ ОД НАВРЕДЛИВИТЕ ИЗЈАВИ ЗА МАКЕДОНИЈА НА ЕВРОПРАТЕНИКОТ ЏАМБАСКИ

МНР БАРА БУГАРИЈА ДА СЕ ОГРАДИ ОД НАВРЕДЛИВИТЕ ИЗЈАВИ ЗА МАКЕДОНИЈА НА ЕВРОПРАТЕНИКОТ ЏАМБАСКИ

Македонското Министерство за надворешни работи (МНР) побара Бугарија да се огради од „недоличните изјави кои ги повредуваат чувствата на граѓаните на ...
ЏАМБАСКИ СРЕДЕ СКОПЈЕ ГИ НАРЕЧЕ ПОЛИТИЧАРИТЕ ОД ВЛАСТА СРБОМАНИ КОИ ВРШАТ ГЕНОЦИД ВРЗ БУГАРИТЕ

ЏАМБАСКИ СРЕДЕ СКОПЈЕ ГИ НАРЕЧЕ ПОЛИТИЧАРИТЕ ОД ВЛАСТА СРБОМАНИ КОИ ВРШАТ ГЕНОЦИД ВРЗ БУГАРИТЕ

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски денеска присуствуваше на одбележување на 95 години од смртта на Мара Бунева на кејот на Вардар во Скопје и ја и ...
БУГАРСКИОТ ЕВРОПРАТЕНИК ЏАМБАСКИ ГИ НАВРЕДИ МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ, ТРЕБА ДА СЕ РЕАГИРА, КАЖА СЛОВЕНЕЧКАТА МИНИСТЕРКА ТАЊА ФАЈОН

БУГАРСКИОТ ЕВРОПРАТЕНИК ЏАМБАСКИ ГИ НАВРЕДИ МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ, ТРЕБА ДА СЕ РЕАГИРА, КАЖА СЛОВЕНЕЧКАТА МИНИСТЕРКА ТАЊА ФАЈОН

Словенечката министерка за надворешни работи Тања Фајон вели дека изјавата на бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски е навреда за македонските граѓани ...
ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО КАЗНИ АНГЕЛ ЏАМБАСКИ СО 2.000 ЕВРА ЗА НАЦИСТИЧКИОТ ПОЗДРАВ

ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО КАЗНИ АНГЕЛ ЏАМБАСКИ СО 2.000 ЕВРА ЗА НАЦИСТИЧКИОТ ПОЗДРАВ

Бугарскиот европарламентарец Ангел Џамбаски е казнет од Европскиот парламент со 2.000 евра за инцидентот од февруари кога направи нацистички поздрав в ...
РАДИКАЛЕН МЕНАЏМЕНТ

РАДИКАЛЕН МЕНАЏМЕНТ

Невиното мавтање на бугарскиот европратеник Џамбаски не е нацистички поздрав. Тоа е административен поздрав. Така мавтале администраторите на Македони ...
НЕ СУМ НАЦИСТ, ТОА БЕШЕ НЕВИНО МАВТАЊЕ, СЕ ПРАВДА БУГАРСКИОТ ЕВРОПРАТЕНИК ЏАМБАСКИ ЗА НАЦИСТИЧКИОТ ПОЗДРАВ ВО ЕВРОПАРЛАМЕНТОТ

НЕ СУМ НАЦИСТ, ТОА БЕШЕ НЕВИНО МАВТАЊЕ, СЕ ПРАВДА БУГАРСКИОТ ЕВРОПРАТЕНИК ЏАМБАСКИ ЗА НАЦИСТИЧКИОТ ПОЗДРАВ ВО ЕВРОПАРЛАМЕНТОТ

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, познат по антимакедонските ставови и гласен поддржувач на ветото за почеток на преговорите со ЕУ, тврди дека н ...
БУГАРСКИОТ АНТИМАКЕДОНСКИ НАЦИОНАЛИСТ ЏАМБАСКИ СО НАЦИСТИЧКИ ПОЗДРАВ ВО ЕВРОПАРЛАМЕНТОТ

БУГАРСКИОТ АНТИМАКЕДОНСКИ НАЦИОНАЛИСТ ЏАМБАСКИ СО НАЦИСТИЧКИ ПОЗДРАВ ВО ЕВРОПАРЛАМЕНТОТ

На дебатата во Европскиот парламент во Стразбур, бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, познат по антимакедонските ставови и гласен поддржувач на вет ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ