Таг: Атина

1 2 3 5 10 / 45 НАПИСИ
ПРИЗЕМЈЕНИ ДВА АВИОНА НА „ЕМИРЕЈТС“ ВО АТИНА ПОРАДИ ИНФОРМАЦИЈА ЗА СОМНИТЕЛЕН ПАТНИК

ПРИЗЕМЈЕНИ ДВА АВИОНА НА „ЕМИРЕЈТС“ ВО АТИНА ПОРАДИ ИНФОРМАЦИЈА ЗА СОМНИТЕЛЕН ПАТНИК

Еден авион на „Емирејтс“ воопшто не полета од атинскиот аеродром „Елефтерос Венизелос“, а друг мораше да се врати на аеродромот во придружба на два во ...
ПЕНДАРОВСКИ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА МИЦОТАКИС ЗА ПОДДРШКАТА НА ГРЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ЕВРОИНТЕГРАЦИИ НА ПРВАТА ОФИЦИЈАЛНА ПРЕТСЕДАТЕЛСКА ПОСЕТА ОД ОСАМОСТОЈУВАЊЕТО

ПЕНДАРОВСКИ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА МИЦОТАКИС ЗА ПОДДРШКАТА НА ГРЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ЕВРОИНТЕГРАЦИИ НА ПРВАТА ОФИЦИЈАЛНА ПРЕТСЕДАТЕЛСКА ПОСЕТА ОД ОСАМОСТОЈУВАЊЕТО

Претседателот Стево Пендаровски му се заблагодари на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за силната поддршка што Грција ја дава за аспирациите за членс ...
ПОЖАРИТЕ ШТО ПУСТОШАТ НИЗ СЕВЕРНИТЕ ПРЕДГРАДИЈА ЈА ПРЕКРИЈА АТИНА СО ГУСТ ЧАД, ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ЕВАКУИРАНИ

ПОЖАРИТЕ ШТО ПУСТОШАТ НИЗ СЕВЕРНИТЕ ПРЕДГРАДИЈА ЈА ПРЕКРИЈА АТИНА СО ГУСТ ЧАД, ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ЕВАКУИРАНИ

Грчките власти им порачаа на жителите на Атина да не излегуваат надвор откако пожарите кои неконтролирано беснеат северно од градот го прекрија небото ...
ПОЛИЦАЕЦ ТЕШКО ПОВРЕДЕН НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКА БРУТАЛНОСТ ВО АТИНА

ПОЛИЦАЕЦ ТЕШКО ПОВРЕДЕН НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКА БРУТАЛНОСТ ВО АТИНА

Тројца полицајци се повредени во судирите на вчерашниот протест против полициска бруталност во Атина. Полицијата потврди дека еден од нив се наоѓа во ...
СНЕГ ЈА ПОКРИ АТИНА, ГРАЃАНИТЕ СЕ СОВЕТУВААТ ДА НЕ ОДАТ НА РАБОТА ПРЕД 10 ЧАСОТ

СНЕГ ЈА ПОКРИ АТИНА, ГРАЃАНИТЕ СЕ СОВЕТУВААТ ДА НЕ ОДАТ НА РАБОТА ПРЕД 10 ЧАСОТ

Жителите на Атина утрово се разбудија со дебела снежна покривка, која предизвика сообраќаен метеж во голем дел од градот и го запре јавниот превоз. Ц ...
ОД 15 ФЕВРУАРИ СЕ ВРАЌААТ ЛЕТОВИТЕ МЕЃУ АТИНА И СКОПЈЕ, ОБЈАВИ ГРЧКАТА АВИОКОМПАНИЈА

ОД 15 ФЕВРУАРИ СЕ ВРАЌААТ ЛЕТОВИТЕ МЕЃУ АТИНА И СКОПЈЕ, ОБЈАВИ ГРЧКАТА АВИОКОМПАНИЈА

Од 15 февруари ќе се вратат летовите меѓу Атина и Скопје - грчката авиокомпанија „Ејџиан ерлајнс“ ги претстави плановите за обнова на линиите со одред ...
СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ СЕ СПРЕМАТ ПРОТОКОЛИТЕ ЗА ПАТУВАЊЕ МЕЃУ ЗЕМЈАВА И ГРЦИЈА, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ ОД АТИНА

СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ СЕ СПРЕМАТ ПРОТОКОЛИТЕ ЗА ПАТУВАЊЕ МЕЃУ ЗЕМЈАВА И ГРЦИЈА, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ ОД АТИНА

Следната недела ќе се подготоват предлог-протоколите за да се олесни и забрза транзитот на патниците помеѓу Северна Македонија и Грција, кои потоа ќе ...
ГРЦИЈА Е СТОЛБ НА СТАБИЛНОСТА ВО РЕГИОНОТ, РЕЧЕ ПОМПЕО ВО АТИНА

ГРЦИЈА Е СТОЛБ НА СТАБИЛНОСТА ВО РЕГИОНОТ, РЕЧЕ ПОМПЕО ВО АТИНА

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска на средбата со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во Атина рече дека Грција е столб на стабилноста ...
ЗЕМЈОТРЕС ОД 5,1 СТЕПЕН ЈА ПОГОДИ АТИНА, НЕМА ЖРТВИ

ЗЕМЈОТРЕС ОД 5,1 СТЕПЕН ЈА ПОГОДИ АТИНА, НЕМА ЖРТВИ

Земјотрес со јачина од 5,1 степен според Рихтерова скала ја погоди Атина денеска и властите велат дека нема повредени. Епицентарот бил 23 километри ...
ГРАД СКОПЈЕ 8 МЕСЕЦИ ЧЕКА ОДГОВОР ОД АТИНА ЗА ТРАНСПОРТ НА ДЕЛАТА ОД АКЦИЈАТА „ДОНИРАЈ УМЕТНОСТ“

ГРАД СКОПЈЕ 8 МЕСЕЦИ ЧЕКА ОДГОВОР ОД АТИНА ЗА ТРАНСПОРТ НА ДЕЛАТА ОД АКЦИЈАТА „ДОНИРАЈ УМЕТНОСТ“

Градот Скопје сѐ уште чека официјален одговор од Градот Атина, за преземање на уметничката колекција која лани во август беше собрана на донаторскиот ...
1 2 3 5 10 / 45 НАПИСИ