Таг: Азовстал

1 2 10 / 12 НАПИСИ
НА УКРАИНСКИТЕ БОРЦИ ОД „АЗОВСТАЛ“ ЌЕ ИМ СЕ СУДИ ВО НАРОДНАТА РЕПУБЛИКА ДОЊЕЦК

НА УКРАИНСКИТЕ БОРЦИ ОД „АЗОВСТАЛ“ ЌЕ ИМ СЕ СУДИ ВО НАРОДНАТА РЕПУБЛИКА ДОЊЕЦК

Украинските борци кои се предадоа од челичарницата „Азовстал“ во Мариупол ќе се соочат со судење во самопрогласената Народна Република Доњецк, изјави ...
ЗАВРШИ ОПСАДАТА НА „АЗОВСТАЛ“, РУСИЈА КАЖА ДЕКА СЕ ПРЕДАЛЕ И ПОСЛЕДНИТЕ УКРАИНСКИ БОРЦИ

ЗАВРШИ ОПСАДАТА НА „АЗОВСТАЛ“, РУСИЈА КАЖА ДЕКА СЕ ПРЕДАЛЕ И ПОСЛЕДНИТЕ УКРАИНСКИ БОРЦИ

Руската војска објави дека челичарницата „Азовстал“ во Мариупол е целосно ослободена откако денеска се предале и последните украински борци. Министерс ...
НАД 950 УКРАИНСКИ БОРЦИ ИЗЛЕГОА ОД „АЗОВСТАЛ“, МЕЃУ НИВ НЕ СЕ ГЛАВНИТЕ ЗАПОВЕДНИЦИ

НАД 950 УКРАИНСКИ БОРЦИ ИЗЛЕГОА ОД „АЗОВСТАЛ“, МЕЃУ НИВ НЕ СЕ ГЛАВНИТЕ ЗАПОВЕДНИЦИ

Во изминатите 24 часа се предадоа 959 украински борци кои со недели беа утврдени во челичарницата „Азовстал“, објави руското министерство за одбрана. ...
УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ПОТВРДИ ДЕКА ИМ НАРЕДИЛА НА ПОСЛЕДНИТЕ БРАНИТЕЛИ НА МАРИУПОЛ ДА СЕ ПРЕДАДАТ

УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ПОТВРДИ ДЕКА ИМ НАРЕДИЛА НА ПОСЛЕДНИТЕ БРАНИТЕЛИ НА МАРИУПОЛ ДА СЕ ПРЕДАДАТ

Украинската војска соопшти дека има за цел да ги евакуира и преостанатите бранители на Мариупол од нивното последно упориште, откако тие почнаа да се ...
УКРАИНСКИОТ КОМАНДАНТ ВО МАРИУПОЛ ПОБАРА ОД ИЛОН МАСК ДА ИМ ПОМОГНЕ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД АЗОВСТАЛ

УКРАИНСКИОТ КОМАНДАНТ ВО МАРИУПОЛ ПОБАРА ОД ИЛОН МАСК ДА ИМ ПОМОГНЕ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД АЗОВСТАЛ

Украински командант во Мариупол апелираше директно до Илон Маск да интервенира лично да се спасат опколените војници и цивили во челичарницата Азовста ...
ЌЕ СЕ БОРИМЕ ДОДЕКА СМЕ ЖИВИ, КАЖАА ПОСЛЕДНИТЕ БРАНИТЕЛИ НА МАРИУПОЛ

ЌЕ СЕ БОРИМЕ ДОДЕКА СМЕ ЖИВИ, КАЖАА ПОСЛЕДНИТЕ БРАНИТЕЛИ НА МАРИУПОЛ

Преостанатите бранители на Мариупол, кои се кријат во челичарницата „Азовстал“, ветија дека ќе продолжат да се борат додека се живи. Тие денеска одржа ...
СИТЕ ЖЕНИ И ДЕЦА ЕВАКУИРАНИ ОД „АЗОВСТАЛ“, УКРАИНСКИТЕ БОРЦИ НЕ СЕ ПРЕДАВААТ

СИТЕ ЖЕНИ И ДЕЦА ЕВАКУИРАНИ ОД „АЗОВСТАЛ“, УКРАИНСКИТЕ БОРЦИ НЕ СЕ ПРЕДАВААТ

Сите стари луѓе, жени и деца се евакуирани од опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, соопштија Украина и Русија. Операцијата почна пред една н ...
ПРВИТЕ ЦИВИЛИ ОД „АЗОВСТАЛ“ СТИГНАА НА БЕЗБЕДНО, СО НЕДЕЛИ СЕ КРИЕЛЕ ВО БУНКЕРИ ОТПОРНИ НА НУКЛЕАРЕН НАПАД

ПРВИТЕ ЦИВИЛИ ОД „АЗОВСТАЛ“ СТИГНАА НА БЕЗБЕДНО, СО НЕДЕЛИ СЕ КРИЕЛЕ ВО БУНКЕРИ ОТПОРНИ НА НУКЛЕАРЕН НАПАД

Поголема група цивили која беше евакуирана од Мариупол пристигна на релативно безбедно подрачје во Запорожје, поминувајќи низ неколку контролни точки ...
ДВА МЕСЕЦА НЕ ВИДОВМЕ БЕЛ ДЕН – ПОЧНА ЕВАКУАЦИЈАТА НА ЦИВИЛИТЕ ОД БУНКЕРИТЕ НА „АЗОВСТАЛ“ И МАРИУПОЛ

ДВА МЕСЕЦА НЕ ВИДОВМЕ БЕЛ ДЕН – ПОЧНА ЕВАКУАЦИЈАТА НА ЦИВИЛИТЕ ОД БУНКЕРИТЕ НА „АЗОВСТАЛ“ И МАРИУПОЛ

Украинските цивили заробени во челичарницата „Азовстал“ во Мариупол кој е под опсада на руските сили речиси два месеца почнаа да се евакуираат за врем ...
ОД „АЗОВСТАЛ“ ЕВАКУИРАНИ 20 ЖЕНИ И ДЕЦА, ЗЕЛЕНСКИ ВЕЛИ СЕ ПРЕГОВАРА ЗА СПАС НА УШТЕ 1.000 ЦИВИЛИ ОД МАРИУПОЛ

ОД „АЗОВСТАЛ“ ЕВАКУИРАНИ 20 ЖЕНИ И ДЕЦА, ЗЕЛЕНСКИ ВЕЛИ СЕ ПРЕГОВАРА ЗА СПАС НА УШТЕ 1.000 ЦИВИЛИ ОД МАРИУПОЛ

Во тек се напори за да се осигура безбедна евакуација на повеќе луѓе заробени во големата фабрика за челик „Азовстал“ во украинскиот пристанишен град ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ