Таг: Бакингамска палата

КРАЛИЦАТА МУ НАРЕДИ НА ПРИНЦОТ ЕНДРЈУ ДА ГИ ВРАТИ СИТЕ КРАЛСКИ И ВОЕНИ ТИТУЛИ

КРАЛИЦАТА МУ НАРЕДИ НА ПРИНЦОТ ЕНДРЈУ ДА ГИ ВРАТИ СИТЕ КРАЛСКИ И ВОЕНИ ТИТУЛИ

Британскиот принц Ендрју мора да ги врати сите свои воени и кралски титули на кралицата, објави Бакингамската палата и официјално веќе нема да го осло ...
ПРИНЦОТ ФИЛИП ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН НА 17 АПРИЛ, ПАЛАТАТА ГО ОРГАНИЗИРА ПОГРЕБОТ СПОРЕД НЕГОВИТЕ ПОСЛЕДНИ ЖЕЛБИ

ПРИНЦОТ ФИЛИП ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН НА 17 АПРИЛ, ПАЛАТАТА ГО ОРГАНИЗИРА ПОГРЕБОТ СПОРЕД НЕГОВИТЕ ПОСЛЕДНИ ЖЕЛБИ

Погребот на британскиот принц Филип е закажан за 17 април, следната сабота, во 15 часот по британско време, соопшти Бакингамската палата. Сопругот на ...
99-ГОДИШНИОТ ПРИНЦ ФИЛИП ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА ПОСЛЕ ЕДЕН МЕСЕЦ

99-ГОДИШНИОТ ПРИНЦ ФИЛИП ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА ПОСЛЕ ЕДЕН МЕСЕЦ

Принцот Филип излезе од болница во централен Лондон откако еден месец беше под надзор на лекарите. Деведесет и деветгодишниот сопруг на кралицата Ели ...
ЌЕ ГИ ИСПИТАМЕ ТВРДЕЊАТА НА МЕГАН МАРКЛ ДЕКА ИМАЛО РАСИЗАМ ВО СЕМЕЈСТВОТО, СООПШТИ БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА

ЌЕ ГИ ИСПИТАМЕ ТВРДЕЊАТА НА МЕГАН МАРКЛ ДЕКА ИМАЛО РАСИЗАМ ВО СЕМЕЈСТВОТО, СООПШТИ БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА

Проблемот со расизмот што го покренаа војводата и војвотката од Сасекс е многу загрижувачки и семејството ќе го решава во приватност, соопшти Бакингам ...
99-ГОДИШНИОТ ПРИНЦ ФИЛИП ПРИМЕН ВО БОЛНИЦА ЗАШТО НЕ СЕ ЧУВСТВУВАЛ ДОБРО

99-ГОДИШНИОТ ПРИНЦ ФИЛИП ПРИМЕН ВО БОЛНИЦА ЗАШТО НЕ СЕ ЧУВСТВУВАЛ ДОБРО

Принцот Филип, 99-годишниот сопруг на кралицата Елизабета Втора, е примен во болница во Лондон од претпазливост зашто не се чувствувал добро, соопшти ...
СТРУМИЧАНЕЦОТ КРСТЕВ СО „СТО КЕЦ“ СТАР 46 ГОДИНИ СТАСА ВО ЛОНДОН И ГО ПАРКИРАШЕ ПРЕД БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА

СТРУМИЧАНЕЦОТ КРСТЕВ СО „СТО КЕЦ“ СТАР 46 ГОДИНИ СТАСА ВО ЛОНДОН И ГО ПАРКИРАШЕ ПРЕД БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА

По пет дена возење низ повеќе држави со ,„застава 101“ стара 46 години, струмичанецот Драги Крстев стаса во Лондон. Автомобилот што го набави во Макед ...
ХАРИ ВЕЌЕ НЕ Е ПРИНЦ, СО МЕГАН ЌЕ ВРАТАТ 2.4 МИЛИОНИ ФУНТИ НА ДРЖАВАТА

ХАРИ ВЕЌЕ НЕ Е ПРИНЦ, СО МЕГАН ЌЕ ВРАТАТ 2.4 МИЛИОНИ ФУНТИ НА ДРЖАВАТА

Принцот Хари и неговата сопруга Меган веќе нема да ги користат нивните кралски титули, односно нема веќе да им се обраќаат со нивното кралско височест ...
ПРИНЦОТ ХАРИ И МЕГАН ДОБИЈА СИН

ПРИНЦОТ ХАРИ И МЕГАН ДОБИЈА СИН

Војвотката од Сасекс Меган роди машко дете, објави нејзиниот сопруг, принцот Хари. Тој рече дека се пресреќни и  ѝсе заблагодари на јавноста за подррш ...
„ГОЛЕМАТА МАЈКА“ ОД МАКЕДОНИЈА МЕЃУ ПОДАРОЦИТЕ НА БРИТАНСКАТА КРАЛИЦА ИЗЛОЖЕНИ ВО ЛОНДОН

„ГОЛЕМАТА МАЈКА“ ОД МАКЕДОНИЈА МЕЃУ ПОДАРОЦИТЕ НА БРИТАНСКАТА КРАЛИЦА ИЗЛОЖЕНИ ВО ЛОНДОН

Копија од скулптурата „Големата Мајка“, еден од највредните археолошки артефакти во Македонија, е изложена во Бакингамската палата во Лондон, како дел ...
9 / 9 НАПИСИ