Таг: Беса

1 2 3 7 10 / 70 НАПИСИ
ПРЕСПИЈ И ЗАБОРАВИ

ПРЕСПИЈ И ЗАБОРАВИ

Животот ни е парализиран во процепот помеѓу две мнозинства и две несреќи. ...
БЕСАР ДУРМИШИ ОД БЕСА ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАВАЧ НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО, СО ПОДДРШКА ОД НЕЗАВИСНИТЕ СОВЕТНИЦИ ОД „ПОДОБРО ЗА ТЕТОВО“

БЕСАР ДУРМИШИ ОД БЕСА ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАВАЧ НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО, СО ПОДДРШКА ОД НЕЗАВИСНИТЕ СОВЕТНИЦИ ОД „ПОДОБРО ЗА ТЕТОВО“

Со 16 гласови „за“ и 14 „воздржани“, Бесар Дурмиши од Движењето Беса е избран за претседавач на Советот на Општина Тетово. Изборот одеше без поголема ...
ЌЕ БЕВ САМ ПРОТИВ ПАЃАЊЕ НА ВЛАДАТА ЗАШТО ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ И ДУИ КАЖАА ДЕКА НЕМА ДА ДОЈДАТ, А ДОБИВ И ЗАКАНУВАЧКИ ПОРАКИ ПО ЖИВОТ, КАЖА ДЕНЕСКА КАСТРИОТ РЕЏЕПИ

ЌЕ БЕВ САМ ПРОТИВ ПАЃАЊЕ НА ВЛАДАТА ЗАШТО ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ И ДУИ КАЖАА ДЕКА НЕМА ДА ДОЈДАТ, А ДОБИВ И ЗАКАНУВАЧКИ ПОРАКИ ПО ЖИВОТ, КАЖА ДЕНЕСКА КАСТРИОТ РЕЏЕПИ

Пратеникот од Беса Кастриот Реџепи, кој кажа дека не е исклучен од партијата, се појави денеска во Собранието во живо, и кажа дека самостојно се оддал ...
ГЛЕЈ СИ СЕИР

ГЛЕЈ СИ СЕИР

А режиме, режиме ќе паднеш режиме... ...
МИНИСТЕРОТ ХОЏА И ДВАЈЦАТА ЗАМЕНИЦИ МИНИСТРИ ОД БЕСА ПОДНЕСОА ОСТАВКИ

МИНИСТЕРОТ ХОЏА И ДВАЈЦАТА ЗАМЕНИЦИ МИНИСТРИ ОД БЕСА ПОДНЕСОА ОСТАВКИ

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа од Беса, денеска поднесе оставка, а од функцијата си заминуваат и неговите сопарт ...
НА СИГУРНО СУМ, ЌЕ ОДГОВОРАМ НА СИТЕ ПРАШАЊА ШТОМ ПОМИНАТ ЗАКАНИТЕ, КАЖА КАСТРИОТ РЕЏЕПИ ОД БЕСА ВО ВИДЕООБРАЌАЊЕ

НА СИГУРНО СУМ, ЌЕ ОДГОВОРАМ НА СИТЕ ПРАШАЊА ШТОМ ПОМИНАТ ЗАКАНИТЕ, КАЖА КАСТРИОТ РЕЏЕПИ ОД БЕСА ВО ВИДЕООБРАЌАЊЕ

Пратеникот на Беса Кастриот Реџепи попладнево се обрати преку видео на Фејсбук и кажа дека е на сигурно и ќе одговори на сите прашања на медиумите отк ...
НЕ МЕ ЧУДИ АКО ВЛАСТА СО ОВИЕ МЕТОДИ НАПРАВИ И ПОГОЛЕМО МНОЗИНСТВО, РЕЧЕ МИЦКОСКИ

НЕ МЕ ЧУДИ АКО ВЛАСТА СО ОВИЕ МЕТОДИ НАПРАВИ И ПОГОЛЕМО МНОЗИНСТВО, РЕЧЕ МИЦКОСКИ

Ова што се случува денеска во Собранието се методи од 16 и 17 век кои предизвикуваат чувство на гадење кај мене, кажа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
КАСАМИ СЕ СОМНЕВА ДЕКА РЕЏЕПИ ПРОТИВ СВОЈА ВОЛЈА КАЖАЛ ШТО КАЖА, ВЕЛИ ДЕКА ТРЕБА ДА ПАДНЕ РЕЖИМОТ ВО КОЈ ИМА НЕГОВ МИНИСТЕР

КАСАМИ СЕ СОМНЕВА ДЕКА РЕЏЕПИ ПРОТИВ СВОЈА ВОЛЈА КАЖАЛ ШТО КАЖА, ВЕЛИ ДЕКА ТРЕБА ДА ПАДНЕ РЕЖИМОТ ВО КОЈ ИМА НЕГОВ МИНИСТЕР

Лидерот на Беса Биљал Касами вели дека неговата партија останува на ставот дека „овој режим“ треба да падне. Касами, чија партија е дел од владата на ...
КАСТРИОТ РЕЏЕПИ ОД БЕСА ГО НАПУШТИ МНОЗИНСТВОТО НА ВМРО-ДПМНЕ, ДОБИЛ ДИПЛОМАТСКИ СИГНАЛИ ДЕКА МАКЕДОНИЈА ВО ДЕКЕМВРИ ЌЕ ДОБИЕ ДАТУМ

КАСТРИОТ РЕЏЕПИ ОД БЕСА ГО НАПУШТИ МНОЗИНСТВОТО НА ВМРО-ДПМНЕ, ДОБИЛ ДИПЛОМАТСКИ СИГНАЛИ ДЕКА МАКЕДОНИЈА ВО ДЕКЕМВРИ ЌЕ ДОБИЕ ДАТУМ

Кастриот Реџепи, еден од тројцата пратеници на Беса од заедничката листа на парламентарните избори со СДСМ, објави на Фејсбук дека нема да гласа за па ...
НЕМА ДА СЕ ПРЕГЛАСУВА ВО ЖЕЛИНО, УПРАВНИОТ СУД ЈА ПРИФАТИ ТУЖБАТА НА БЕСА

НЕМА ДА СЕ ПРЕГЛАСУВА ВО ЖЕЛИНО, УПРАВНИОТ СУД ЈА ПРИФАТИ ТУЖБАТА НА БЕСА

Управниот суд денеска ја прифати тужбата на Беса за избирачкото место 2107 во Општина Желино, потврди Судот за МИА. Тоа значи дека таму ќе нема прегла ...
1 2 3 7 10 / 70 НАПИСИ