Таг: Беса

1 2 3 4 5 6 30 / 57 НАПИСИ
ДУИ ПРЕДЛОЖИ ПРАТЕНИКОТ НА БЕСА ЗЕНДЕЛИ ДА СЕ САМОРАЗРЕШИ ОД КОМИСИЈАТА ЗА ИЗБОРИ И ИМЕНУВАЊА

ДУИ ПРЕДЛОЖИ ПРАТЕНИКОТ НА БЕСА ЗЕНДЕЛИ ДА СЕ САМОРАЗРЕШИ ОД КОМИСИЈАТА ЗА ИЗБОРИ И ИМЕНУВАЊА

Поради заминувањето на неколку пратеници од опозициската коалиција на ВМРО-ДПМНЕ во владејачката коалиција предводена од СДСМ, ДУИ побара Фадил Зендел ...
СДСМ, ВМРО И ДПА УШТЕ СЕ ВО ИЗБОРНА ТРКА ПО ТЕТОВСКИТЕ УЛИЦИ

СДСМ, ВМРО И ДПА УШТЕ СЕ ВО ИЗБОРНА ТРКА ПО ТЕТОВСКИТЕ УЛИЦИ

Поминаа три месеци од завршувањето на локалните избори, а низ тетовските улици и на бандерите уште може да се види излепен и најчесто испокинат, пропа ...
ВИСАР ГАНИУ ОД ДУИ НОВ ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПСКАТА ОПШТИНА ЧАИР

ВИСАР ГАНИУ ОД ДУИ НОВ ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПСКАТА ОПШТИНА ЧАИР

Висар Ганиу, кандидат на ДУИ, е новиот градоначалник на скопската Општина Чаир. На повторениот втор изборен круг на едно избирачко место во Чаир, Гани ...
В НЕДЕЛА ЌЕ СЕ ПРЕГЛАСУВА ВО ЧАИР, НА ИЗБИРАЧКО МЕСТО 2901

В НЕДЕЛА ЌЕ СЕ ПРЕГЛАСУВА ВО ЧАИР, НА ИЗБИРАЧКО МЕСТО 2901

Државната изборна комисија ќе организира прегласување во избирачкото место 2901, откако Управниот суд донесе одлука на ова место да се прегласа вторио ...
СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ И СО ПОНЕКОЈ ИСТРЕЛ ПРОСЛАВЕНА ПОБЕДАТА НА ТЕУТА АРИФИ

СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ И СО ПОНЕКОЈ ИСТРЕЛ ПРОСЛАВЕНА ПОБЕДАТА НА ТЕУТА АРИФИ

На градскиот плоштад во Тетово стотина приврзаници на ДУИ ја прославија победата на Теута Арифи за градоначалничка на Тетово. На плоштадот ечеа зурли ...
БЕСА И АЛИЈАНСАТА ЗА АЛБАНЦИТЕ ЌЕ СИ ДАДАТ ПОДДРШКА ВО ВТОРИОТ КРУГ ОД ИЗБОРИТЕ, ОД ЗАЕВ ОЧЕКУВААТ ДА БИДЕ НЕУТРАЛЕН ВО СТРУГА

БЕСА И АЛИЈАНСАТА ЗА АЛБАНЦИТЕ ЌЕ СИ ДАДАТ ПОДДРШКА ВО ВТОРИОТ КРУГ ОД ИЗБОРИТЕ, ОД ЗАЕВ ОЧЕКУВААТ ДА БИДЕ НЕУТРАЛЕН ВО СТРУГА

Три дена по завршувањето на првиот круг од гласањето, Движењето Беса и Алијансата за Албанците склучија договор за поддршка во вториот круг на локални ...
ОСУММИНА ЧЕКААТ ДА ЗАВРШИ ВТОРИОТ КРУГ НА ИЗБОРИТЕ ЗА ДА СТАНАТ ПРАТЕНИЦИ

ОСУММИНА ЧЕКААТ ДА ЗАВРШИ ВТОРИОТ КРУГ НА ИЗБОРИТЕ ЗА ДА СТАНАТ ПРАТЕНИЦИ

На листата на чекање за влез во Собранието од пратеничките листи на СДСМ, ако победат во вториот круг од локалните избори актуелните пратеници Благој ...
ЛИДЕРОТ НА БЕСА БИЉАЛ КАСАМИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА КАКО ПРАТЕНИК ОТИ СЕ КАНДИДИРАШЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ТЕТОВО

ЛИДЕРОТ НА БЕСА БИЉАЛ КАСАМИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА КАКО ПРАТЕНИК ОТИ СЕ КАНДИДИРАШЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ТЕТОВО

Лидерот на Движењето Беса Биљал Касами денеска поднесе оставка како пратеник во Собранието и кажа дека го направил тоа за да стане градоначалник на Оп ...
СЕ ОТВОРИ ВРАТА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ОБВИНЕТИОТ БЕДРЕДИН ИБРАИМИ ОД ДПА И ЗА ВЛЕЗ НА ЧЛЕН ВО ДИК ОД ДВИЖЕЊЕТО БЕСА

СЕ ОТВОРИ ВРАТА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ОБВИНЕТИОТ БЕДРЕДИН ИБРАИМИ ОД ДПА И ЗА ВЛЕЗ НА ЧЛЕН ВО ДИК ОД ДВИЖЕЊЕТО БЕСА

Пратениците со 77 гласа „за“ и ниту еден „против“ или „воздржан“, ги донесоа измените на Изборниот законик, според кој партиите во Државната изборна к ...
СО НЕДОНЕСУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ ВЛАСТА САКА ДА ГИ ОДЛОЖИ ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ, ОБВИНИ БЕСА

СО НЕДОНЕСУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ ВЛАСТА САКА ДА ГИ ОДЛОЖИ ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ, ОБВИНИ БЕСА

Недонесувањето на законот за употреба на јазиците е причина што може да ја искористи парламентарното мнозинство за да ги одложат локалните избори зака ...
1 2 3 4 5 6 30 / 57 НАПИСИ