Таг: близнаци

ДВАЕСЕТ И ТРИ ПАРА БЛИЗНАЦИ ГОДИНАВА ЗАВРШИЈА ОСМО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ИСТО ШКОЛО ВО САД

ДВАЕСЕТ И ТРИ ПАРА БЛИЗНАЦИ ГОДИНАВА ЗАВРШИЈА ОСМО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ИСТО ШКОЛО ВО САД

Дваесет и три пара близнаци завршиле во иста година во едно основно училиште во Масачусетс, што сочинува околу 10% од учениците во осмо одделение. Иде ...
БЛИЗНАЦИ РОДЕНИ ОД ЕМБРИОНИ ЗАМРЗНАТИ ПРЕД 30 ГОДИНИ

БЛИЗНАЦИ РОДЕНИ ОД ЕМБРИОНИ ЗАМРЗНАТИ ПРЕД 30 ГОДИНИ

Во американската сојузна држава Тенеси се родија близнаци од ембриони замрзнати пред 30 години. Според Националниот центар за донирање ембриони (НЕДЦ) ...
ЦВЕЌЕ И ИГРАЧКИ ПРЕД МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДА ВО СОФИЈА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА

ЦВЕЌЕ И ИГРАЧКИ ПРЕД МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДА ВО СОФИЈА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА

Пред вратите на нашата амбасада во Република Бугарија граѓани од раните утрински часови оставаат цвеќе, свеќи и играчки. Во автобуската несреќа кој ...
НА 51 ГОДИНА КАКО СУРОГАТ МАЈКА РОДИ БЛИЗНАЧИЊА ЗА ЌЕРКА СИ ВО БИТОЛА

НА 51 ГОДИНА КАКО СУРОГАТ МАЈКА РОДИ БЛИЗНАЧИЊА ЗА ЌЕРКА СИ ВО БИТОЛА

51-годишна жена како сурогат мајка роди две близначиња за нејзината ќерка, во болницата „Плодност“ во Битола. Ова е најстарата сурогат мајка во земјав ...
ЖЕНА ОД УГАНДА САМА СЕ ГРИЖИ ЗА 38 ДЕЦА, ЗА 27 ГОДИНИ РОДИЛА НЕКОЛКУ БЛИЗНАЦИ, ТРОЈКИ И ЧЕТВОРКИ

ЖЕНА ОД УГАНДА САМА СЕ ГРИЖИ ЗА 38 ДЕЦА, ЗА 27 ГОДИНИ РОДИЛА НЕКОЛКУ БЛИЗНАЦИ, ТРОЈКИ И ЧЕТВОРКИ

Маријам Набатанзи од Уганда родила близнаци една година откако се омажила на 12-годишна возраст. Таа денес има вкупно 38 деца, откако во меѓувреме ушт ...
ПО АЛАРМ ОД ПАТРОНАЖНАТА СЛУЖБА ОД ВЕЛЕС СЕ СОБИРА ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВО СО ТРИ ДЕЦА

ПО АЛАРМ ОД ПАТРОНАЖНАТА СЛУЖБА ОД ВЕЛЕС СЕ СОБИРА ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВО СО ТРИ ДЕЦА

Мајка и две близначиња минатата недела биле хоспитализирани во болницата во Велес, по аларм од патронажната служба од Здравствен дом Велес дека бебиња ...
РОНАЛДО ПОТВРДИ ДЕКА МУ СЕ РОДИЛЕ БЛИЗНАЦИ ПО ПОРАЗОТ НА ПОРТУГАЛИЈА

РОНАЛДО ПОТВРДИ ДЕКА МУ СЕ РОДИЛЕ БЛИЗНАЦИ ПО ПОРАЗОТ НА ПОРТУГАЛИЈА

Неколку часа откако Португалија загуби во полуфиналето на Купот на конфедерациите во Русија, капитенот на португалската репрезентација Кристијано Рона ...
ЏОРЏ И АМАЛ КЛУНИ ДОБИЈА БЛИЗНАЦИ

ЏОРЏ И АМАЛ КЛУНИ ДОБИЈА БЛИЗНАЦИ

Холивудскиот актер Џорџ Клуни и сопругата Амал Клуни добија близнаци, девојче Ела и момче Александар. Близнаците се родија во вторник наутро, кажа пуб ...
ЕСМА ИСПРАТЕНА СО АПЛАУЗ

ЕСМА ИСПРАТЕНА СО АПЛАУЗ

Есма Реџепова денеска беше испратена со едноминутен аплауз на погребот на градските гробишта во Бутел откако кралицата на ромска музика почина вчера н ...
9 / 9 НАПИСИ