Таг: Богданци

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ВАЛЕНТИНА УЗУНОВА ОД БОГДАНЦИ ТРЧА ЗА ЛИЦАТА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ, СЕ ИНСПИРИРА ОД ПРИЈАТЕЛКА КОЈА ПОЧИНА ПО ДОЛГА БОРБА СО ПУЛМОНАЛНА ХИПЕРТЕНЗИЈА

ВАЛЕНТИНА УЗУНОВА ОД БОГДАНЦИ ТРЧА ЗА ЛИЦАТА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ, СЕ ИНСПИРИРА ОД ПРИЈАТЕЛКА КОЈА ПОЧИНА ПО ДОЛГА БОРБА СО ПУЛМОНАЛНА ХИПЕРТЕНЗИЈА

Желбата да им помогне на пациентите со ретки болести и нивната терапија да се стави на позитивната листа на Фондот за здравствено осигурување е главна ...
ТАТКО И СИН ОД БОГДАНЦИ КРИУМЧАРЕЛЕ МИГРАНТИ ОД ГРЦИЈА ДО СРБИЈА ЗА 500-700 ЕВРА, УАПСЕНИ 11 ЛИЦА

ТАТКО И СИН ОД БОГДАНЦИ КРИУМЧАРЕЛЕ МИГРАНТИ ОД ГРЦИЈА ДО СРБИЈА ЗА 500-700 ЕВРА, УАПСЕНИ 11 ЛИЦА

МВР во организирана акција откри криминална група која изминативе месеци нелегално пренесувала мигранти од грчката до српската граница. Станува збо ...
НА ПАТОТ ДО ГЕВГЕЛИЈА СЕ ГИНЕ ОД ДУПКИ, БОГДАНЦИ СОБИРА ПОТПИСИ ЗА ПОПРАВКА

НА ПАТОТ ДО ГЕВГЕЛИЈА СЕ ГИНЕ ОД ДУПКИ, БОГДАНЦИ СОБИРА ПОТПИСИ ЗА ПОПРАВКА

Жителите на Богданци покренаа граѓанска иницијатива и собираат потписи за реконструкција на патниот правец до Гевгелија. Според нив, станува збор за д ...
80-ГОДИШНИОТ СЛИКАР МИЧАК СИ ГО РЕСТАВРИРАШЕ ЗАБОРАВЕНИОТ МУРАЛ ВО БОГДАНЦИ СО АВТОБУСОТ БАБ’TA KATA

80-ГОДИШНИОТ СЛИКАР МИЧАК СИ ГО РЕСТАВРИРАШЕ ЗАБОРАВЕНИОТ МУРАЛ ВО БОГДАНЦИ СО АВТОБУСОТ БАБ’TA KATA

Творецот на единствениот мурал во Богданци Димитар Чакалов - Мичак, кој има речиси 80 години, се нафати да ја реставрира сликата што е гордост и белег ...
РЕФЕРЕНДУМИТЕ ПРОТИВ РУДНИЦИ НЕ СЕ ЏАБЕ, ТИЕ СЕ ГЛАСОТ НА НАРОДОТ, ВЕЛАТ АКТИВИСТИТЕ ОД ЈУГОИСТОКОТ

РЕФЕРЕНДУМИТЕ ПРОТИВ РУДНИЦИ НЕ СЕ ЏАБЕ, ТИЕ СЕ ГЛАСОТ НА НАРОДОТ, ВЕЛАТ АКТИВИСТИТЕ ОД ЈУГОИСТОКОТ

Активистите од  граѓанските иницијативи „Стоп на рудниците во Југоистокот“ велат дека дописот на министерот за економија Крешник Бектеши до Општините ...
СО РЕФЕРЕНДУМИ НЕ МОЖЕ ДА СЕ РАСКИНАТ ДОГОВОРИ ЗА РУДНИЦИ, ИМ ОДГОВОРИ МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ОД ЈУГОИСТОКОТ

СО РЕФЕРЕНДУМИ НЕ МОЖЕ ДА СЕ РАСКИНАТ ДОГОВОРИ ЗА РУДНИЦИ, ИМ ОДГОВОРИ МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ОД ЈУГОИСТОКОТ

Согласно законската регулатива, не може Владата да ги раскине договорите за веќе издадени концесии за експлоатација на минерални суровини поради успеш ...
ПАК ЗАТВОРЕНИ ВЕНТИЛИТЕ НА БРАНАТА ПАЉУРЦИ, ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД БОГДАНЦИ БЕЗ ВОДА

ПАК ЗАТВОРЕНИ ВЕНТИЛИТЕ НА БРАНАТА ПАЉУРЦИ, ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД БОГДАНЦИ БЕЗ ВОДА

Повторно секна водата до земјоделците во општина Богданци од браната Паљурци. Вода не се испорачува до обработливите површини оти деновиве е прекинат ...
МИНИСТЕРОТ САДУЛА ДУРАКИ ГО ОТВОРИ ВЕНТИЛОТ, ПОЧНА ДА СЕ ПОЛНИ БРАНАТА „ПАЉУРЦИ“

МИНИСТЕРОТ САДУЛА ДУРАКИ ГО ОТВОРИ ВЕНТИЛОТ, ПОЧНА ДА СЕ ПОЛНИ БРАНАТА „ПАЉУРЦИ“

Министерството за животна средина ги вклучи пумпите од системот кај Ѓавато за дотур на вода во браната „Паљурци“ кај Богданци. Нивото на водата на ова ...
НИВИТЕ ВО БОГДАНЦИ ТРИ ДЕНА БЕЗ ВОДА, СЕ ЧЕКА МИНИСТЕРОТ САДУЛА ДУРАКИ ДА ГО ОТВОРИ ВЕНТИЛОТ ОД ДОЈРАН

НИВИТЕ ВО БОГДАНЦИ ТРИ ДЕНА БЕЗ ВОДА, СЕ ЧЕКА МИНИСТЕРОТ САДУЛА ДУРАКИ ДА ГО ОТВОРИ ВЕНТИЛОТ ОД ДОЈРАН

АД „Водостопанство“ ги затвори вентилите од системот за наводнување од браната Паљурци кај Богданци. Нивото на водата во ова брана падна на самиот мин ...
УСПЕШЕН РЕФЕРЕНДУМОТ ВО БОГДАНЦИ, ИЗЛЕЗНОСТ НАД 50 ОТСТО

УСПЕШЕН РЕФЕРЕНДУМОТ ВО БОГДАНЦИ, ИЗЛЕЗНОСТ НАД 50 ОТСТО

Референдумот за изјаснување за или против рудникот Казандол и отварање рудници во Богданци е успешен. Според информациите на 12 те гласачки места во о ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ