Таг: брегзит

1 7 8 982 / 82 НАПИСИ
ПРЕМИЕРОТ КАМЕРОН СИ ДАДЕ ОСТАВКА

ПРЕМИЕРОТ КАМЕРОН СИ ДАДЕ ОСТАВКА

Британскиот премиер Дејвид Камерон си даде оставка и ќе замине од функцијата до октомври, откако Обединетото Кралство Велика Британија и Северна Ирска ...
БРИТАНИЈА НА РАБОТ НА ЕУ

БРИТАНИЈА НА РАБОТ НА ЕУ

Околу 46,5 милиони Британци гласаа вчера на референдумот дали Британија да остане или да излезе од ЕУ. Ова е третиот референдум во британската историј ...
1 7 8 982 / 82 НАПИСИ