Таг: Брисел

1 2 3 8 10 / 80 НАПИСИ
КОЈ ДОАЃА?

КОЈ ДОАЃА?

Ми е гајле кој доаѓа. Вистинската гатанка е: Кој ќе ја земе најголемата провизија од зделката со автопатите? ...
КОМЕДИЈА НА ГРЕШКИ

КОМЕДИЈА НА ГРЕШКИ

Чуму толку нервоза кај властите при толку многу достигнувања на патот кон ЕУ? ...
ЛУЃЕ И КУЧИЊА

ЛУЃЕ И КУЧИЊА

Европски пари за вдомување и благодат на македонските кучиња, македонски пари за вдомување и благодат на партиските миленичиња. ...
ПАТНИК СЕ СОБЛЕКОЛ ГОЛ ДО ПОЈАС И ВИКАЛ „УЧК“ НА ЛЕТОТ ОД БРИСЕЛ ЗА СКОПЈЕ, ПРИВЕДЕН ВО ПОЛИЦИЈА

ПАТНИК СЕ СОБЛЕКОЛ ГОЛ ДО ПОЈАС И ВИКАЛ „УЧК“ НА ЛЕТОТ ОД БРИСЕЛ ЗА СКОПЈЕ, ПРИВЕДЕН ВО ПОЛИЦИЈА

Патник се соблекол гол до појас, викал „УЧК“ и агресивно ги вознемирувал патниците на денешниот лет на „Визер“ од Брисел за Скопје. Полицијата го прив ...
СО ЗГОЛЕМЕНАТА ПОМОШ ОД ЕУ МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ЌЕ ДОБИЈАТ РЕАЛНА ПОДДРШКА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ ПО ПОЧЕТОКОТ НА ПРЕГОВОРИТЕ

СО ЗГОЛЕМЕНАТА ПОМОШ ОД ЕУ МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ЌЕ ДОБИЈАТ РЕАЛНА ПОДДРШКА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ ПО ПОЧЕТОКОТ НА ПРЕГОВОРИТЕ

Премиерот Димитар Ковачевски е убеден дека македонските граѓани ќе излезат како победници од процесот на приклучување на ЕУ. „Убеден сум дека од ов ...
ЌЕ ИМАМЕ НАЈБРЗА ИНТЕГРАЦИЈА ВО ЕУ КАКО ШТО ИМАВМЕ ВО НАТО, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ВО БРИСЕЛ

ЌЕ ИМАМЕ НАЈБРЗА ИНТЕГРАЦИЈА ВО ЕУ КАКО ШТО ИМАВМЕ ВО НАТО, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ВО БРИСЕЛ

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека ќе имаме најбрза интеграција на земјата во Европската Унија исто како што имавме најбрза интеграција на земјата ...
БУГАРИЈА ПОТВРДИ ПРЕД ЕУ ДЕКА НЕ ГО ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК СО ПОСЕБНА ДЕКЛАРАЦИЈА

БУГАРИЈА ПОТВРДИ ПРЕД ЕУ ДЕКА НЕ ГО ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК СО ПОСЕБНА ДЕКЛАРАЦИЈА

Во посебна декларација, дистрибуирана вечерва во Брисел од Министерството за надворешни работи на Бугарија, се укажува дека упатувањето во документите ...
ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ НЕ ГО ЗАГРОЗУВА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ, АКО БИЛО КОГА ПОСТОИ ТАКВА ОПАСНОСТ МАКЕДОНИЈА ЌЕ ГИ ПРЕКИНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ НЕ ГО ЗАГРОЗУВА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ, АКО БИЛО КОГА ПОСТОИ ТАКВА ОПАСНОСТ МАКЕДОНИЈА ЌЕ ГИ ПРЕКИНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ

Претседателот Стево Пендаровски смета дека треба да се прифати францускиот предлог за кревање на ветото на Бугарија и почеток на пристапните преговори ...
БЕЗ ХИСТЕРИЈА

БЕЗ ХИСТЕРИЈА

ЕУ сериозно сфаќа дека Бугарија сака Македонците да станат Бугари. ...
БЛИСКУ СМЕ ДО ДОГОВОР КОЈ ОВОЗМОЖУВА ПРАВДА ЗА БУГАРСКИТЕ БАРАЊА, СО СЕВЕРНОМАКЕДОНЦИТЕ ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ ВО СЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ, РЕЧЕ МАКРОН

БЛИСКУ СМЕ ДО ДОГОВОР КОЈ ОВОЗМОЖУВА ПРАВДА ЗА БУГАРСКИТЕ БАРАЊА, СО СЕВЕРНОМАКЕДОНЦИТЕ ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ ВО СЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ, РЕЧЕ МАКРОН

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека се чека конечната одлука на бугарскиот парламент за предлогот со кој ќе се одблокира ветото за прис ...
1 2 3 8 10 / 80 НАПИСИ