Таг: Брисел

1 2 3 4 5 6 30 / 53 НАПИСИ
СО ПЕНКАЛО СРУШИВМЕ РЕЖИМ, СО ПЕНКАЛО СТАНАВМЕ ЧЛЕНКА НА НАТО, РЕЧЕ ЗАЕВ ВО БРИСЕЛ

СО ПЕНКАЛО СРУШИВМЕ РЕЖИМ, СО ПЕНКАЛО СТАНАВМЕ ЧЛЕНКА НА НАТО, РЕЧЕ ЗАЕВ ВО БРИСЕЛ

Срушивме режим со пенкало, денес пенкалото го употребивме за да станеме членка на НАТО, рече денеска премиерот Зоран Заев на прес-конференцијата во Бр ...
ПОКАНАТА ЗА НАТО Е ПРИЗНАНИЕ ЗА СИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ОД ОСАМОСТОЈУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА ДО ДЕНЕСКА, РЕЧЕ ЗАЕВ НА СВЕЧЕНОСТА ВО БРИСЕЛ

ПОКАНАТА ЗА НАТО Е ПРИЗНАНИЕ ЗА СИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ОД ОСАМОСТОЈУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА ДО ДЕНЕСКА, РЕЧЕ ЗАЕВ НА СВЕЧЕНОСТА ВО БРИСЕЛ

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг официјално му ја врачи на премиерот Зоран Заев поканата за почеток на преговори со Алијансата, по одлука ...
ТРАМП СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ГИ НАТЕРАЛ ЧЛЕНКИТЕ НА НАТО ДА ГИ ЗГОЛЕМАТ СВОИТЕ ВОЕНИ БУЏЕТИ

ТРАМП СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ГИ НАТЕРАЛ ЧЛЕНКИТЕ НА НАТО ДА ГИ ЗГОЛЕМАТ СВОИТЕ ВОЕНИ БУЏЕТИ

Доналд Трамп изјави дека земјите-членки на НАТО се согласиле да го зголемат буџетот на своите армии, кој сега ќе изнесува повеќе од два отсто од нивни ...
МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА ДОБИВА ПОКАНА ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО НАТО

МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА ДОБИВА ПОКАНА ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО НАТО

Извесно е дека Македонија на Самитот на НАТО во Брисел денес ќе добие покана за пристапни преговори со Алијансата, во процедура иста како и за приемот ...
ТАКС ФРИ

ТАКС ФРИ

1 Да. Европа е блудница Вавилонска и секогаш си ги гледа личните интереси.  Да. Не сум среќен со условениот, или како и да го викате, датум за отпочну ...
ПОКАНА ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ, ВЛЕЗ ВО НАТО ПО ФИНАЛИЗИРАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА, МУ РЕЧЕ СТОЛТЕНБЕРГ НА ЗАЕВ ВО БРИСЕЛ

ПОКАНА ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ, ВЛЕЗ ВО НАТО ПО ФИНАЛИЗИРАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА, МУ РЕЧЕ СТОЛТЕНБЕРГ НА ЗАЕВ ВО БРИСЕЛ

Ја очекуваме и официјално поканата да станеме  30. полноправна членка на НАТО на Самитот за две недели, изјави премиерот Зоран Заев на заедничката пре ...
ВЛАДАТА ВО СКОПЈЕ НЕ Е СПРЕМНА ДА ГО ИСПОЛНИ ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО ОД БРИСЕЛ, ВЕЛИ ГРЦИЈА

ВЛАДАТА ВО СКОПЈЕ НЕ Е СПРЕМНА ДА ГО ИСПОЛНИ ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО ОД БРИСЕЛ, ВЕЛИ ГРЦИЈА

Договорот за името е во многу критична фаза со многу пресврти за кусо време, коментираат неименувани грчки владини извори што ги цитира атинска „Иефим ...
ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ВО БРИСЕЛ ДОГОВОРИЛЕ РАМКА ЗА СПОРОТ ЗА ИМЕТО

ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ВО БРИСЕЛ ДОГОВОРИЛЕ РАМКА ЗА СПОРОТ ЗА ИМЕТО

Министрите за надворешни работи Никос Коѕијас и Никола Димитров синоќа во Брисел договориле рамка за спорот за името и во моментов на неа во Атина раб ...
ЕЛЕНОВСКИ СПЕЦИЈАЛЕН ПРАТЕНИК НА ВЛАДАТА ЗА НАТО ВО БРИСЕЛ, УПРАВАТА ЗА ВОДЕЊЕ МАТИЧНИ КНИГИ КОНЕЧНО ДОБИ ДИРЕКТОР

ЕЛЕНОВСКИ СПЕЦИЈАЛЕН ПРАТЕНИК НА ВЛАДАТА ЗА НАТО ВО БРИСЕЛ, УПРАВАТА ЗА ВОДЕЊЕ МАТИЧНИ КНИГИ КОНЕЧНО ДОБИ ДИРЕКТОР

Лазар Еленовски е назначен за специјален пратеник на Владата на Република Македонија за НАТО интеграции во Брисел на денешната владина седница. Еле ...
ЗА НОВОТО ИМЕ МАКЕДОНИЈА ЌЕ ТРЕБА ДА ГО СМЕНИ И УСТАВОТ, РЕЧЕ ЦИПРАС ВО БРИСЕЛ

ЗА НОВОТО ИМЕ МАКЕДОНИЈА ЌЕ ТРЕБА ДА ГО СМЕНИ И УСТАВОТ, РЕЧЕ ЦИПРАС ВО БРИСЕЛ

„Името за кое што ќе се договориме ќе треба истовремено да биде и уставното име на соседната земја, за што предуслов е ревизија на Уставот“, рече сино ...
1 2 3 4 5 6 30 / 53 НАПИСИ