Таг: чист воздух

ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ Е ПОВАЖНО ОД ПРАВОТО ДА СЕ КОРИСТИ АВТОМОБИЛ, ОДЛУЧИ ШПАНСКИ СУД И ЈА ВРАТИ ЗАБРАНАТА ЗА ВОЗИЛА ВО ЦЕНТАРОТ НА МАДРИД

ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ Е ПОВАЖНО ОД ПРАВОТО ДА СЕ КОРИСТИ АВТОМОБИЛ, ОДЛУЧИ ШПАНСКИ СУД И ЈА ВРАТИ ЗАБРАНАТА ЗА ВОЗИЛА ВО ЦЕНТАРОТ НА МАДРИД

Казните за возила што влегуваат во центарот на Мадрид се вратени, само пет дена откако беше укината зоната со ниски издувни гасови. Новиот конзерватив ...
НЕМА ДА ВИ ДОЗВОЛИМЕ ДА ИЗБЕГАТЕ, КАЖА МИЦКОСКИ НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД ВЛАДАТА

НЕМА ДА ВИ ДОЗВОЛИМЕ ДА ИЗБЕГАТЕ, КАЖА МИЦКОСКИ НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД ВЛАДАТА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на протестот пред Владата, обраќајќи се до премиерот Зоран Заев и владејачката СДСМ, кажа дека нема да им доз ...
КИСЕЛА ВОДА СО НАЈГОЛЕМО ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПАРИТЕ ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА, ЦЕНТАР СО НАЈМАЛО

КИСЕЛА ВОДА СО НАЈГОЛЕМО ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПАРИТЕ ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА, ЦЕНТАР СО НАЈМАЛО

Градоначалниците на скопските општини оваа година одвоиле повеќе пари за заштита на животната средина за разлика од нивните претходници во 2017 година ...
ПРОСВЕТЛЕНА ПУБЛИКА

ПРОСВЕТЛЕНА ПУБЛИКА

1 Да нѐ оставеа да се порадувавме на животот барем една недела.Три дена радост, четвртиот – освестување. И контакт со реалноста. Пари нема. Завршиј ...
ГРАЃАНИТЕ СОСЕ ВЛАСТА ПРОТЕСТИРАА ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ ПРЕД ВЛАДАТА

ГРАЃАНИТЕ СОСЕ ВЛАСТА ПРОТЕСТИРАА ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ ПРЕД ВЛАДАТА

Со пароли и скандирање „нема воздух,нема мир” и „сакаме воздух, не се дише”, граѓаните денеска одржаа мировен марш за чист воздух, организиран од Коал ...
МАРШ И ПРОТЕСТ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ НА 20 НЕВЛАДИНИ ОРГАНИЗАЦИИ ПОПЛАДНЕ ВО СКОПЈЕ

МАРШ И ПРОТЕСТ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ НА 20 НЕВЛАДИНИ ОРГАНИЗАЦИИ ПОПЛАДНЕ ВО СКОПЈЕ

Од Владата па низ булеварите низ Скопје денес граѓаните ќе маршираат за чист воздух. Маршот го организира Коалицијата за чист воздух О2 и Првата детск ...
ПОПОВА ШАПКА И БЕЗ СНЕГ ПОЛНА ЗА ПРОШЕТКИ И САНКАЊЕ

ПОПОВА ШАПКА И БЕЗ СНЕГ ПОЛНА ЗА ПРОШЕТКИ И САНКАЊЕ

Сончевото време, пријатната температува и пред сѐ чистиот воздух денеска донесе илјадници луѓе на Попова Шапка. Најмногу посетители беа од Тетово и Ск ...
БИТОЛЧАНИ ВО ТЕГЛИ ДЕЛЕА СВЕЖ ВОЗДУХ ОД ПЕЛИСТЕР

БИТОЛЧАНИ ВО ТЕГЛИ ДЕЛЕА СВЕЖ ВОЗДУХ ОД ПЕЛИСТЕР

Нова пародија за алермантната состојба со загадениот воздух се случи денес на Широк сокак во Битола. Група млади битолчани на улицата поставија трансп ...
БОРЦИТЕ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ ОД БИТОЛА СО НЕЗАВИСНИ ЛИСТИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

БОРЦИТЕ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ ОД БИТОЛА СО НЕЗАВИСНИ ЛИСТИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Борците за чист воздух од Битола, членови на здружението „За нас се работи“ на идните локални избори ќе учествуваат со свои независни граѓански листи ...
9 / 9 НАПИСИ