Таг: Данил Медведев

МЕДВЕДЕВ ПРВ, ЃОКОВИЌ ПАДНА НА ТРЕТОТО МЕСТО НА АТП-ЛИСТАТА

МЕДВЕДЕВ ПРВ, ЃОКОВИЌ ПАДНА НА ТРЕТОТО МЕСТО НА АТП-ЛИСТАТА

Данил Медведев го замени Новак Ѓоковиќ на првото место на АТП-листата на две недели до почетокот на Вимблдон, на кој што Русинот нема да може да игра. ...
НАДАЛ ПРОТИВ МЕДВЕДЕВ ЌЕ ИГРА ЗА РЕКОРДНАТА 21. ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛА

НАДАЛ ПРОТИВ МЕДВЕДЕВ ЌЕ ИГРА ЗА РЕКОРДНАТА 21. ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛА

Во отсуство на Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал в недела ќе може да испише историја и да ја освои рекордната 21. гренд слем титула. Неговиот противник во ф ...
МИ ОЛЕСНА, ИГРАВ ПОД ОГРОМЕН ПРИТИСОК, КАЖА ЃОКОВИЌ ПО ПОРАЗОТ ОД МЕДВЕДЕВ ВО ФИНАЛЕТО НА ЈУ-ЕС ОПЕН

МИ ОЛЕСНА, ИГРАВ ПОД ОГРОМЕН ПРИТИСОК, КАЖА ЃОКОВИЌ ПО ПОРАЗОТ ОД МЕДВЕДЕВ ВО ФИНАЛЕТО НА ЈУ-ЕС ОПЕН

Данил Медведев го спречи обидот на Новак Ѓоковиќ да стане само вториот тенисер во модерната ера кој ги освоил сите четири гренд слем турнири во една г ...
НАДАЛ НА ЧЕКОР ДО РЕКОРДОТ НА ФЕДЕРЕР ОТКАКО ПО ЧЕТВРТИ ПАТ ГО ОСВОИ ЈУ-ЕС ОПЕН

НАДАЛ НА ЧЕКОР ДО РЕКОРДОТ НА ФЕДЕРЕР ОТКАКО ПО ЧЕТВРТИ ПАТ ГО ОСВОИ ЈУ-ЕС ОПЕН

Рафаел Надал се доближи на чекор до рекордот на Роже Федерер, откако по четврти пат го освои Отвореното првенство на САД, враќајќи се по голем пресврт ...
НАДАЛ ПРОТИВ МЕДВЕДЕВ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА СЕ ДОБЛИЖИ ДО РЕКОРДОТ НА ФЕДЕРЕР

НАДАЛ ПРОТИВ МЕДВЕДЕВ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА СЕ ДОБЛИЖИ ДО РЕКОРДОТ НА ФЕДЕРЕР

Рафаел Надал ќе има можност дополнително да се доближи до рекордот на Роже Федерер откако се пласираше во своето петто финале на Отвореното првенство ...
5 / 5 НАПИСИ