Таг: датум за преговори

1 2 10 / 19 НАПИСИ
СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА НАПРАВИ СЀ ШТО МОЖЕШЕ, СЕГА НА РЕД СЕ ЛИДЕРИТЕ НА ЕУ, КАЖА ТУСК ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА НАПРАВИ СЀ ШТО МОЖЕШЕ, СЕГА НА РЕД СЕ ЛИДЕРИТЕ НА ЕУ, КАЖА ТУСК ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

Северна Македонија направи сѐ што можеше за добивање датум за почеток на преговорите за членство со Европската унија, кажа претседателот на Европскиот ...
НА ВМРО-ДПМНЕ Ѝ БЕШЕ УКАЖАНО ДА ГЛЕДА ДРЖАВЕН ИНТЕРЕС, А НЕ НА ПАРТИСКИ ПОЕДИНЦИ, ВЕЛИ ДЕСКОСКА ЗА СТАВОТ НА ХОЛАНДИЈА ДА НЕ ДАВА ДАТУМ БЕЗ СЈО

НА ВМРО-ДПМНЕ Ѝ БЕШЕ УКАЖАНО ДА ГЛЕДА ДРЖАВЕН ИНТЕРЕС, А НЕ НА ПАРТИСКИ ПОЕДИНЦИ, ВЕЛИ ДЕСКОСКА ЗА СТАВОТ НА ХОЛАНДИЈА ДА НЕ ДАВА ДАТУМ БЕЗ СЈО

Само од решавањето на иднината на СЈО зависи дали Холандија ќе одобри добивање датум за преговори со ЕУ,  откако Владата на Холандија вчера соопшти де ...
ЌЕ ГИ ПОЧНЕМЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ ГОДИНАВА, КАЖА ЗАЕВ ПО СРЕДБАТА СО МЕРКЕЛ

ЌЕ ГИ ПОЧНЕМЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ ГОДИНАВА, КАЖА ЗАЕВ ПО СРЕДБАТА СО МЕРКЕЛ

По денешната средба со германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин, премиерот Зоран Заев е уверен дека оваа година ќе ги започнеме преговорите за ч ...
ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ГО УСЛОВУВА ДАТУМОТ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЗАКОНОТ ЗА СЈО

ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ГО УСЛОВУВА ДАТУМОТ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЗАКОНОТ ЗА СЈО

Холандската влада ќе инсистира пред Европскиот совет да го постави брзото усвојување на Законот за Јавно обвинителство, со кој треба да се реши статус ...
ХОЛАНДСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ОДБИ ДА ГО БЛОКИРА ПОЧЕТОКОТ НА ПРИСТАПНИТЕ ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА

ХОЛАНДСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ОДБИ ДА ГО БЛОКИРА ПОЧЕТОКОТ НА ПРИСТАПНИТЕ ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА

Холандскиот парламент вчера ги одби двете предложени резолуции да не се поддржи почеток на пристапните преговори за членство во ЕУ со Северна Македони ...
НЕ СЕ СИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕУ СПРЕМНИ ДА ОДРЕДАТ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ, МУ КАЖА ТУСК НА ПЕНДАРОВСКИ

НЕ СЕ СИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕУ СПРЕМНИ ДА ОДРЕДАТ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ, МУ КАЖА ТУСК НА ПЕНДАРОВСКИ

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск му кажа на претседателот Стево Пендаровски дека не сите земји членки на ЕУ се подготвени да донесат одлу ...
ПО ПОДДРШКАТА ОД РЕПУБЛИКА ЧЕШКА, ОЧЕКУВАМ ПОЗИТИВНА ПОРАКА ОД КАНЦЕЛАРКАТА МЕРКЕЛ В ЧЕТВРТОК, РЕЧЕ ЗАЕВ

ПО ПОДДРШКАТА ОД РЕПУБЛИКА ЧЕШКА, ОЧЕКУВАМ ПОЗИТИВНА ПОРАКА ОД КАНЦЕЛАРКАТА МЕРКЕЛ В ЧЕТВРТОК, РЕЧЕ ЗАЕВ

Денес добивме големо охрабрување од чешкиот премиер Андреј Бабиш, кој е во посета овде, а во четврток очекувам позитивна порака од канцеларката Ангела ...
ОПТИМИСТ СУМ ДЕКА ЌЕ ДОБИЕМЕ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ, ВО СПРОТИВНО МОЖНА Е НОВА ВЛАДА, НО И НОВИ ИЗБОРИ, ВЕЛИ ЗАЕВ

ОПТИМИСТ СУМ ДЕКА ЌЕ ДОБИЕМЕ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ, ВО СПРОТИВНО МОЖНА Е НОВА ВЛАДА, НО И НОВИ ИЗБОРИ, ВЕЛИ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев рече дека е оптимист оти во јуни или јули земјава ќе добие датум за преговори со Европската унија, а во спротивно се можни сите о ...
ЗАЕВ ВО БРИСЕЛ СЕ ЗАКАНИ СО ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ АКО НЕМА ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ

ЗАЕВ ВО БРИСЕЛ СЕ ЗАКАНИ СО ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ АКО НЕМА ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ

Премиерот Зоран Заев од Брисел се закани со предвремени избори ако Советот на ЕУ летово не одреди датум за почеток на преговорите членство во ЕУ, збор ...
ДАТУМ ЗА СЛАМКА

ДАТУМ ЗА СЛАМКА

1 Што е за радост ако Македонија не добие датум за почеток на преговорите со ЕУ во јуни? И зошто се радуваат тие што се радуваат? За инает на Заев ли ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ