Таг: Давос

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ПРОСТИТУЦИЈАТА ЦУТИ ЗА ВРЕМЕ НА ГЛОБАЛНИОТ САМИТ ВО ДАВОС, ЗА ЕДНА НОЌ СЕ НАПЛАТУВА И 2.300 ЕВРА

ПРОСТИТУЦИЈАТА ЦУТИ ЗА ВРЕМЕ НА ГЛОБАЛНИОТ САМИТ ВО ДАВОС, ЗА ЕДНА НОЌ СЕ НАПЛАТУВА И 2.300 ЕВРА

Глобалниот самит во Давос на кој се решаваат најголемите светски проблеми предизвикува наплив на проститутки во ова швајцарско одморалиште. Побарувачк ...
КЛИМАТСКИТЕ АКТИВИСТИ САМО КРЕВААТ ПАНИКА, КАЖА ТРАМП НА СВЕТСКИОТ ЕКОНОМСКИ ФОРУМ ВО ДАВОС

КЛИМАТСКИТЕ АКТИВИСТИ САМО КРЕВААТ ПАНИКА, КАЖА ТРАМП НА СВЕТСКИОТ ЕКОНОМСКИ ФОРУМ ВО ДАВОС

Доналд Трамп се обиде да ги омаловажи „климатските пророци на уништувањето“ во својот говор на Светскиот економски форум во Давос, каде што одржливост ...
ЛИДЕРСКА СРЕДБА ЗА ИМЕТО

ЛИДЕРСКА СРЕДБА ЗА ИМЕТО

Претседателот на државата Ѓорге Иванов, премиерот Зоран Заев, министерот за надворешни работи Никола Димитров, лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на ДУИ, Христи ...
ПРЕСПАНЦИ ПОЛА ВЕК ЧЕКААТ ГРЦИЈА ДА ГО ОТВОРИ ПРЕМИНОТ МАРКОВА НОГА

ПРЕСПАНЦИ ПОЛА ВЕК ЧЕКААТ ГРЦИЈА ДА ГО ОТВОРИ ПРЕМИНОТ МАРКОВА НОГА

Спуштена рампа до половина коловоз со прицврстен знак стоп по којзнае којпат затекнавме на македонско-грчкиот граничен премин Маркова Нога - Герман, к ...
ЦИНИЧЕН ОПТИМИЗАМ

ЦИНИЧЕН ОПТИМИЗАМ

1 Многу фино изгледаше средбата на премиерите на Грција и на Македонија Алексис Ципрас и Зоран Заев. Ваков пријателски тон на средба на политичари од ...
БОРИСОВ ГО ОХРАБРИ ЗАЕВ ДА ГО РЕШИ СПОРОТ СО ИМЕТО

БОРИСОВ ГО ОХРАБРИ ЗАЕВ ДА ГО РЕШИ СПОРОТ СО ИМЕТО

Бугарскиот премиер Бојко Борисов го охрабри македонскиот премиер Зоран Заев да ги продолжи преговорите со Грција за конечно решавање на спорот со имет ...
ЦИПРАС МУ ВЕТИЛ НА ЗАЕВ ДЕКА ЌЕ ЈА ОДБЛОКИРА ИМПЛЕМЕНТАЦИЈАТА НА СПОГОДБАТА ЗА СТАБИЛИЗАЦИЈА И АСОЦИЈАЦИЈА СО ЕУ, ЗАКОЧЕНА ОД 2009

ЦИПРАС МУ ВЕТИЛ НА ЗАЕВ ДЕКА ЌЕ ЈА ОДБЛОКИРА ИМПЛЕМЕНТАЦИЈАТА НА СПОГОДБАТА ЗА СТАБИЛИЗАЦИЈА И АСОЦИЈАЦИЈА СО ЕУ, ЗАКОЧЕНА ОД 2009

Грција нема да ја блокира Република Македонија да ја почне втората фаза од имплементацијата на Спогодбата за стабилизација и асоцијација (ССА), како и ...
ЦИПРАС НАЈАВИ ПРИВРШУВАЊЕ НА ПРЕГОВАРАЧКИОТ ПРОЦЕС, ЗАЕВ ПРОМЕНА НА ИМЕТО НА АЕРОДРОМОТ И АВТОПАТОТ

ЦИПРАС НАЈАВИ ПРИВРШУВАЊЕ НА ПРЕГОВАРАЧКИОТ ПРОЦЕС, ЗАЕВ ПРОМЕНА НА ИМЕТО НА АЕРОДРОМОТ И АВТОПАТОТ

Грчкиот премиер Алексис Ципрас кажа дека преговарачкиот процес се приближува кон крајот и дека решението за името треба да важи ерга омнес по денешнат ...
ЗАЕВ НА ТВИТЕР ЈА ОБЈАВИ СРЕДБАТА СО ЦИПРАС

ЗАЕВ НА ТВИТЕР ЈА ОБЈАВИ СРЕДБАТА СО ЦИПРАС

Премиерот Зоран Заев ја најави средбата со премиерот на Грција Алексис Ципрас со слика и порака на официјалниот твитер профил: Отворено разговараме и ...
ГУСТИОТ СНЕГ ЈА ЗАВЕА СВЕТСКАТА ПОЛИТИЧКА ЕЛИТА ВО ДАВОС

ГУСТИОТ СНЕГ ЈА ЗАВЕА СВЕТСКАТА ПОЛИТИЧКА ЕЛИТА ВО ДАВОС

Глобалната економија и геополитичките тензии паднаа во втор план пред актуелниот проблем што го погоди Светскиот економски форум во Давос: големиот сн ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ