Таг: демонстрации

1 214 / 14 НАПИСИ
НАЈАВЕНИ МАСОВНИ ДЕМОНСТРАЦИИ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ЕРДОГАН ВО ГЕРМАНИЈА

НАЈАВЕНИ МАСОВНИ ДЕМОНСТРАЦИИ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ЕРДОГАН ВО ГЕРМАНИЈА

СПЕЦИЈАЛНО ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК ОД МИНХЕН: ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ-КАРГОВ За в недела, 31 јули, се најавуваат масовни демонстрации на приврзаниците на тур ...
МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА ЌЕ ПЛАТИ КАЗНА ОТИ НЕ ЈА ОБЕЛЕЖАЛА ПОРТА МАКЕДОНИЈА КАКО СПОМЕНИК

МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА ЌЕ ПЛАТИ КАЗНА ОТИ НЕ ЈА ОБЕЛЕЖАЛА ПОРТА МАКЕДОНИЈА КАКО СПОМЕНИК

Приведувањето и покренувањето кривични пријави за учесниците на Шарената револуција за нанесување штета на објекти кои се прогласени за културно насле ...
„ЏАБЕ ТИ Е АБОЛИЦИЈА, НИКОЛА“ ЕЧЕШЕ ПРЕД ВЛАДА

„ЏАБЕ ТИ Е АБОЛИЦИЈА, НИКОЛА“ ЕЧЕШЕ ПРЕД ВЛАДА

Демонстрантите што маршираат во Шарената револуција вечерва пред Владата испишуваа слогани на улицата, но поради голем број полицајци кои го блокираа ...
ПОВРЕДЕНИ И ПРИВЕДЕНИ ВО ВЧЕРАШНИТЕ ДЕМОНСТРАЦИИ ВО СКОПЈЕ

ПОВРЕДЕНИ И ПРИВЕДЕНИ ВО ВЧЕРАШНИТЕ ДЕМОНСТРАЦИИ ВО СКОПЈЕ

Неколку повредени демонстранти, повреден новинар и фоторепортер и десетина приведени има по бурната ноќ во Скопје кога беше демолирана народната канце ...
1 214 / 14 НАПИСИ