Таг: Диме Спасов

1 2 3 10 / 22 НАПИСИ
МИЗРАХИ ГО ВРАТИ ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЛАЖНИОТ ВОЗАЧ ОД СООБРАЌАЈКАТА НА ДИМЕ СПАСОВ

МИЗРАХИ ГО ВРАТИ ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЛАЖНИОТ ВОЗАЧ ОД СООБРАЌАЈКАТА НА ДИМЕ СПАСОВ

Техничката министерка за труд и социјална работа Рашела Мизрахи го вработила возачот кој лажно се претставил во полиција за да  преземе вина за сообра ...
МИЛА ЦАРОВСКА ГО ПРОДОЛЖУВА ПРОЕКТОТ НА ДИМЕ СПАСОВ ЗА БЕСПЛАТНИ БАЊИ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ

МИЛА ЦАРОВСКА ГО ПРОДОЛЖУВА ПРОЕКТОТ НА ДИМЕ СПАСОВ ЗА БЕСПЛАТНИ БАЊИ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ

Министерството за труд и социјална политика, во соработка со Фондот за пензиско и инвалидско осигурување, продолжува со реализацијата на проектот „Бањ ...
15.000 ДЕНАРИ Ѝ БИЛА ПЛАТАТА НА СОПАТНИЧКАТА НА ДИМЕ СПАСОВ КОГА НЕ ОДЕЛА НА РАБОТА

15.000 ДЕНАРИ Ѝ БИЛА ПЛАТАТА НА СОПАТНИЧКАТА НА ДИМЕ СПАСОВ КОГА НЕ ОДЕЛА НА РАБОТА

Сопатничката на Диме Спасов од сообраќајката во октомври минатата година, земала плата од 15.000 денари додека била вработена како референт во Агенциј ...

СУЕТНО ДРУШТВО

1 Признавам, најважно прашање на светот и сега и секогаш и за сите времиња се суетите на елитата од СДСМ.  И партијата може да си го смени името во Су ...

КРИМИНАЛЦИ СОЦИЈАЛЦИ

1 „Значи, многу се нервирам!“ Така ли слушнавме во телефонските разговори?  Да не можеш една сообраќајка да скриеш. Односно две биле, ама незначителна ...
ЛАЖНИОТ ВОЗАЧ САМ СЕ ПРИЈАВИЛ ДЕКА НЕ ВОЗЕЛ ПО ИНТЕРВЈУТО НА ДИМЕ СПАСОВ

ЛАЖНИОТ ВОЗАЧ САМ СЕ ПРИЈАВИЛ ДЕКА НЕ ВОЗЕЛ ПО ИНТЕРВЈУТО НА ДИМЕ СПАСОВ

Лицето кое се пријави дека го возело службеното возило Фолксваген туарег со кое беа направени две сообраќајки во петокот за кои МВР му поднесе три при ...
ТРИ ПРЕКРШОЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ДИМЕ СПАСОВ, МВР ИМА ДОКАЗИ ДЕКА НИКОЈ НЕ ГО НАПАДНАЛ

ТРИ ПРЕКРШОЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ДИМЕ СПАСОВ, МВР ИМА ДОКАЗИ ДЕКА НИКОЈ НЕ ГО НАПАДНАЛ

Министерстото за внатрешни работи поднесе три прекршочни пријави против Диме Спасов, дополнителниот заменки министер за труд и социјална политика, за ...
РЕМЕНСКИ ГО ПОВИКА ДИМЕ СПАСОВ ДА ДАДЕ ОСТАВКА ОТИ НЕЗАКОНСКИ ВОЗЕЛ СЛУЖБЕНА КОЛА

РЕМЕНСКИ ГО ПОВИКА ДИМЕ СПАСОВ ДА ДАДЕ ОСТАВКА ОТИ НЕЗАКОНСКИ ВОЗЕЛ СЛУЖБЕНА КОЛА

Возилото со кое дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов во петокот вечерта предизвика две сообраќајки е в ...
ЗА ВМРО, СДСМ Е КРИВА ШТО ДИМЕ СПАСОВ ИЗБЕГАЛ ОД ПОЛИЦИЈАТА ПО ДВЕТЕ СООБРАЌАЈКИ СО СЛУЖБЕНА КОЛА

ЗА ВМРО, СДСМ Е КРИВА ШТО ДИМЕ СПАСОВ ИЗБЕГАЛ ОД ПОЛИЦИЈАТА ПО ДВЕТЕ СООБРАЌАЈКИ СО СЛУЖБЕНА КОЛА

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска го зеде во одбрана нивниот дополнителен заменик министер за труд и социјала Диме Спасов, кој, како што официјално сооп ...
ДИМЕ СПАСОВ БЕГАЈЌИ УДРИЛ ДВЕ КОЛИ, Ѝ ИЗБЕГАЛ И НА ПОЛИЦИЈАТА, А НЕ ДОШОЛ НИ НА РАСПИТ, ВЕЛИ МВР

ДИМЕ СПАСОВ БЕГАЈЌИ УДРИЛ ДВЕ КОЛИ, Ѝ ИЗБЕГАЛ И НА ПОЛИЦИЈАТА, А НЕ ДОШОЛ НИ НА РАСПИТ, ВЕЛИ МВР

Дополнителниот заменик министер за труд и социјала Диме Спасов синоќа во Скопје возејќи службено возило на Агенцијата за вработување удрил во две вози ...
1 2 3 10 / 22 НАПИСИ