Таг: Дино парк

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ОПАШКИТЕ НА ДИНОСАУРУСИТЕ ОШТЕТЕНИ ОД ЈАВАЊЕ, ДИНО ПАРКОТ ЗА ТРИ МЕСЕЦИ СО 100.000 ПОСЕТИТЕЛИ

ОПАШКИТЕ НА ДИНОСАУРУСИТЕ ОШТЕТЕНИ ОД ЈАВАЊЕ, ДИНО ПАРКОТ ЗА ТРИ МЕСЕЦИ СО 100.000 ПОСЕТИТЕЛИ

Над 100.000 граѓани го посетиле Дино паркот во рамките на скопската Зоолошка градина изминативе три месеци. Директорот Ѓорѓи Галетановски вели дека го ...
НЕ ГИ ЈАВАЈТЕ И НЕ ГИ ВЛЕЧЕТЕ ДИНОСАУРУСИТЕ ЗА ОПАШ, АПЕЛИРААТ ОД ДИНО ПАРКОТ КОЈ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ГО ПОСЕТИЛЕ 25.000 ЛУЃЕ

НЕ ГИ ЈАВАЈТЕ И НЕ ГИ ВЛЕЧЕТЕ ДИНОСАУРУСИТЕ ЗА ОПАШ, АПЕЛИРААТ ОД ДИНО ПАРКОТ КОЈ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ГО ПОСЕТИЛЕ 25.000 ЛУЃЕ

Дино паркот во рамките на скопската Зоолошка градина секој ден е полн со посетители. Вчера имало над 6.000 гости не само од земјавата туку и од Србија ...
ОКОЛУ 2.000 ПОСЕТИТЕЛИ ОД УТРОВО ВО ДИНО ПАРКОТ, ДИРЕКТОРОТ ГАЛЕТАНОВСКИ ОЧЕКУВА ДА СТАНЕ РЕГИОНАЛНА ТУРИСТИЧКА АТРАКЦИЈА

ОКОЛУ 2.000 ПОСЕТИТЕЛИ ОД УТРОВО ВО ДИНО ПАРКОТ, ДИРЕКТОРОТ ГАЛЕТАНОВСКИ ОЧЕКУВА ДА СТАНЕ РЕГИОНАЛНА ТУРИСТИЧКА АТРАКЦИЈА

Од утрово околу 2.000 граѓани го посетиле Дино паркот во склоп на скопската Зоолошка градина. Директорот на градината Ѓорѓи Галетановски вели дека прв ...
ЦЕЛА ВЛАДА НА ОТВОРАЊЕТО НА ДИНО ПАРКОТ, ОД УТРЕ ПОЧНУВА СО РАБОТА ЗА ПОСЕТИТЕЛИ

ЦЕЛА ВЛАДА НА ОТВОРАЊЕТО НА ДИНО ПАРКОТ, ОД УТРЕ ПОЧНУВА СО РАБОТА ЗА ПОСЕТИТЕЛИ

Од утре за посетители се отвора Дино паркот во склоп на скопската Зоолошка градина. Дино паркот ќе работи од 9 до 21 часот, влезот ќе биде 50 денари ...
ВИКЕНДОВ ИМАЛО 12.000 ПОСЕТИТЕЛИ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

ВИКЕНДОВ ИМАЛО 12.000 ПОСЕТИТЕЛИ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

Над 12.000 посетители викендов биле во скопската Зоолошка градина. Директорот на Зоолошката Ѓорѓи Галетановски вели дека оваа е рекордна бројка за мес ...
ДИНОСАУРУСИТЕ ИЗГЛЕДААТ КАКО ДА СЕ ЖИВИ, ДИНО ПАРКОТ ЌЕ РАБОТИ ДО 23 ЧАСОТ КОГА ЌЕ ГО ОТВОРИМЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ ГАЛЕТАНОВСКИ

ДИНОСАУРУСИТЕ ИЗГЛЕДААТ КАКО ДА СЕ ЖИВИ, ДИНО ПАРКОТ ЌЕ РАБОТИ ДО 23 ЧАСОТ КОГА ЌЕ ГО ОТВОРИМЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ ГАЛЕТАНОВСКИ

Во скопската Зоолошка градина почна монтирањето на диносаурусите во рамките на Дино паркот, кои пред две недели од Кина стигнаа во Скопје. Во паркот ќ ...
СТИГНАА ДИНОСАУРУСИТЕ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

СТИГНАА ДИНОСАУРУСИТЕ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

Попладнево, во скопската Зоолошка градина од Кина стигаа диносаурусите за Дино паркот. Со шест камиони беа донеси во градината и веќе од утре ќе почне ...
41 ДИНОСАУРУС НАРЕДНАТА НЕДЕЛА СТИГНУВА ВО ДИНО ПАРКОТ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

41 ДИНОСАУРУС НАРЕДНАТА НЕДЕЛА СТИГНУВА ВО ДИНО ПАРКОТ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

Наредната недела од Кина треба да стасаат диносаурусите за Дино паркот во скопската Зоолошка градина. Ќе стигнат 41 диносаурус во природна големина и ...
„АВАНТУРА ПАРК“ СО АДРЕНАЛИНСКИ СОДРЖИНИ ЗА ДЕЦА НАПРОЛЕТ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

„АВАНТУРА ПАРК“ СО АДРЕНАЛИНСКИ СОДРЖИНИ ЗА ДЕЦА НАПРОЛЕТ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

„Авантура парк“ со адреналински и рекреативни содржини за деца ќе добие скопската Зоолошка градина. Паркот ќе биде отворен за посетителите напролет, а ...
ПАРК СО 41 ДИНОСАУРУС ВО ПРИРОДНА ГОЛЕМИНА ОД МАРТ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

ПАРК СО 41 ДИНОСАУРУС ВО ПРИРОДНА ГОЛЕМИНА ОД МАРТ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

Од март, во склоп на скопската Зоолошка градина ќе има парк со 41 динасаурус во природна големина. Во Зоолошката денеска почна изградбата и уредувањет ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ