Таг: дипломат

ПОЧИНА ПИСАТЕЛОТ АКАДЕМИК ЛУАН СТАРОВА

ПОЧИНА ПИСАТЕЛОТ АКАДЕМИК ЛУАН СТАРОВА

Луан Старова, писател, есеист и дипломат, член на Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ), почина денеска на 81 година, објави семејств ...
РУСКИ ДИПЛОМАТ ПРОНАЈДЕН МРТОВ ПРЕД АМБАСАДАТА ВО БЕРЛИН, ИНЦИДЕНТОТ СЕ КРИЕЛ НЕКОЛКУ НЕДЕЛИ

РУСКИ ДИПЛОМАТ ПРОНАЈДЕН МРТОВ ПРЕД АМБАСАДАТА ВО БЕРЛИН, ИНЦИДЕНТОТ СЕ КРИЕЛ НЕКОЛКУ НЕДЕЛИ

Руски дипломат бил пронајден мртов пред руската амбасада во Берлин минатиот месец, објави „Дер Шпигел“. Неговото тело било откриено на плочникот на 19 ...
РУСИЈА ПРОТЕРА ЕДЕН ОД ДВАЈЦАТА ВРАБОТЕНИ ВО МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДА ВО МОСКВА

РУСИЈА ПРОТЕРА ЕДЕН ОД ДВАЈЦАТА ВРАБОТЕНИ ВО МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДА ВО МОСКВА

Русија протера еден вработен од Амбасадата на Македонија во Москва, откако минатиот месец беше протеран руски дипломат од земјава. Со тоа во моментов ...
ИМАМЕ ДВАЈЦА ДИПЛОМАТИ ВО МОСКВА, СЕ НАДЕВАМ ДЕКА НЕМА ДА БИДАТ ПРОТЕРАНИ, КАЖА МИНИСТЕРОТ ОСМАНИ

ИМАМЕ ДВАЈЦА ДИПЛОМАТИ ВО МОСКВА, СЕ НАДЕВАМ ДЕКА НЕМА ДА БИДАТ ПРОТЕРАНИ, КАЖА МИНИСТЕРОТ ОСМАНИ

Министерот за надворешни работи Бујар Османи се надева дека протерувањето на рускиот дипломат нема да влијае за влошување на односите меѓу земјава и Р ...
МАКЕДОНСКА ДИПЛОМАТКА НАЈДЕНА МРТВА ВО СТАН ВО МЕНХЕТН ВО ЊУЈОРК

МАКЕДОНСКА ДИПЛОМАТКА НАЈДЕНА МРТВА ВО СТАН ВО МЕНХЕТН ВО ЊУЈОРК

38-годишна дипломатка од македонската мисија во ОН беше најдена мртва во нејзиниот стан во Менхетн во Њујорк на новогодишната ноќ, објави „Њујорк Пост ...
ПОЧИНА ТОРВАЛД СТОЛТЕНБЕРГ, НОРВЕШКИОТ ПОЛИТИЧАР КОЈ ПОМОГНА ВО ВОЗОБНОВУВАЊЕ НА СКОПЈЕ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ

ПОЧИНА ТОРВАЛД СТОЛТЕНБЕРГ, НОРВЕШКИОТ ПОЛИТИЧАР КОЈ ПОМОГНА ВО ВОЗОБНОВУВАЊЕ НА СКОПЈЕ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ

На 87-годишна возраст вчера почина норвешкиот политичар и дипломат Торвалд Столтенберг, татко на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и почес ...
ПРОФЕСОРКА НА ВИСОКАТА МЕДИЦИНСКА ШКОЛА ВО БИТОЛА ТВРДИ ДЕКА Е ОТПУШТЕНА ЗА ДА СЕ ВРАБОТИ РОДНИНА НА ДИПЛОМАТ ВО САД

ПРОФЕСОРКА НА ВИСОКАТА МЕДИЦИНСКА ШКОЛА ВО БИТОЛА ТВРДИ ДЕКА Е ОТПУШТЕНА ЗА ДА СЕ ВРАБОТИ РОДНИНА НА ДИПЛОМАТ ВО САД

По единаесет години работа како стручен кадар на Висока медицинска школа во Битола, професорката по физикална медицина и рехабилитација Елизабета Попо ...
7 / 7 НАПИСИ