Таг: Договор од Пржино

1 2 3 4 7 20 / 61 НАПИСИ
ПРИВРЕМЕНА ВЛАДА В ПЕТОК ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ

ПРИВРЕМЕНА ВЛАДА В ПЕТОК ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ

Предвремените парламентарни избори ќе се одржат на 11 декември, а преодната влада што ќе ги спроведе ќе се избере в петок, стои во договорот што вечер ...
БРИСЕЛ ГО СОПРЕЛ ЗАКОНОТ ЗА ВЛАДИНО РЕКЛАМИРАЊЕ

БРИСЕЛ ГО СОПРЕЛ ЗАКОНОТ ЗА ВЛАДИНО РЕКЛАМИРАЊЕ

Многу остро писмо од Европската комисија упатено до македонската Влада е причина за повлекување на законот за владино рекламирање во медиумите, дознав ...
НАМАЛЕН КРЕДИТНИОТ РЕЈТИНГ НА МАКЕДОНИЈА, ВЛАДАТА ГО ФАТИ ПОСЛЕДНИОТ ВОЗ ДА ИЗДАДЕ ЕВРООБВРЗНИЦА

НАМАЛЕН КРЕДИТНИОТ РЕЈТИНГ НА МАКЕДОНИЈА, ВЛАДАТА ГО ФАТИ ПОСЛЕДНИОТ ВОЗ ДА ИЗДАДЕ ЕВРООБВРЗНИЦА

Владата го фати последниот воз за издавање на еврообрзницата од 450 милиони евра, затоа што од вчера кредитниот рејтинг на Македонија според рејтинг а ...
НАМАЛЕН КРЕДИТНИОТ РЕЈТИНГ НА МАКЕДОНИЈА

НАМАЛЕН КРЕДИТНИОТ РЕЈТИНГ НА МАКЕДОНИЈА

Рејтинг агенцијата Фич го намали кредитниот рејтинг на Македонија од „ББ+“ на „ББ“, го објави Ројтерс соопштението на агенцијата доцна во петокот наве ...
СВЕСТЕ ТЕСЕ111

СВЕСТЕ ТЕСЕ111

1 Штом двете партии, и ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, викаат дека договорот е добар, тоа значи дека е добар за нив. Ама не значи дека е добар за народот. Па и за ...
ФОРМИРАЊЕ СПЕЦИЈАЛЕН СУД САМО СО ЕВРОПСКИ СУДИИ, ТЕЖОК СРАМ ЗА СУДСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА

ФОРМИРАЊЕ СПЕЦИЈАЛЕН СУД САМО СО ЕВРОПСКИ СУДИИ, ТЕЖОК СРАМ ЗА СУДСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА

Реформите во судството не се спомнуваат во новиот договор на 4-те партии за излез од кризата, а не се спомнува ниту формирање специјален оддел за пред ...
ПРЖИНСКИТЕ ЗАКОНИ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ, ОТВАРААТ ПАТ ЗА ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ

ПРЖИНСКИТЕ ЗАКОНИ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ, ОТВАРААТ ПАТ ЗА ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ

Денеска или најдоцна до утре Собранието ќе треба да ги изгласа законските измени кои четирите партии потписници на Пржинскиот договор ги договорија ми ...
ВО СОБРАНИЕТО ИЗГЛАСАНИ ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА СПОРНИТЕ ГЛАСАЧИ

ВО СОБРАНИЕТО ИЗГЛАСАНИ ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА СПОРНИТЕ ГЛАСАЧИ

Пратениците ноќеска на полноќ со 92 гласа „за“, три „против“ и еден „воздржан“ по скратена постапка ги изгласаа измените на Изборниот законик што се д ...

ЧЕЧЕНСКА НЕВЕСТА

1 Ај сега да одиме на одмор, доста се зафркававме на ова топлово време. Договор за договор е постигнат. Како одат договорите во Македонија дури и во п ...
ЗАЕВ ТВРДИ ДЕКА ДОГОВОРОТ ОБЕЗБЕДУВА УСЛОВИ ЗА ФЕР ИЗБОРИ

ЗАЕВ ТВРДИ ДЕКА ДОГОВОРОТ ОБЕЗБЕДУВА УСЛОВИ ЗА ФЕР ИЗБОРИ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев смета дека потпишаниот договор со другите три партии потписнички на Пржинскиот договор е поволен „бидејќи обезбедува чекори ...
1 2 3 4 7 20 / 61 НАПИСИ