Таг: Договор од Пржино

1 2 3 4 5 7 30 / 61 НАПИСИ
ЗА ДА СЕ ЗАШТИТАТ ОД СМЕНА ВО МВР, НАЧАЛНИЦИТЕ СТАНАЛЕ ИСТРАЖИТЕЛИ КАЈ ЗВРЛЕСКИ

ЗА ДА СЕ ЗАШТИТАТ ОД СМЕНА ВО МВР, НАЧАЛНИЦИТЕ СТАНАЛЕ ИСТРАЖИТЕЛИ КАЈ ЗВРЛЕСКИ

Четирите претставници на партиите што преговараа за остварување на ланскиот договор од Пржино два дена се расправале само за именувањето и разрешување ...
РЕФОРМИ ВО МЕДИУМИТЕ ДУРИ ПОСЛЕ ИЗБОРИТЕ

РЕФОРМИ ВО МЕДИУМИТЕ ДУРИ ПОСЛЕ ИЗБОРИТЕ

Партиите потписнички на Договорот од Пржино не успеаја да се договорат околу реформи во медиумите. Тие ќе треба да се прават шест месеци после изборит ...
РЕЧИСИ 40.000 ГЛАСАЧИ ЌЕ ТРЕБА САМИ ДА СЕ ПРИЈАВАТ ВО ДИК ЗА ГЛАСАЊЕ

РЕЧИСИ 40.000 ГЛАСАЧИ ЌЕ ТРЕБА САМИ ДА СЕ ПРИЈАВАТ ВО ДИК ЗА ГЛАСАЊЕ

Спорни 171.500 записи од Избирачкиот список ќе бидат ставени на дополнителен избирачки список, но ќе имаат право да гласаат, но 39.502 гласачи ќе мора ...
ИНТЕРЕСНАТА ИДЕЈА ДЕНЕСКА СЕ СЕЛИ ВО КЛУБОТ НА ПРАТЕНИЦИ – ПРОДОЛЖУВААТ ПРЕГОВОРИТЕ

ИНТЕРЕСНАТА ИДЕЈА ДЕНЕСКА СЕ СЕЛИ ВО КЛУБОТ НА ПРАТЕНИЦИ – ПРОДОЛЖУВААТ ПРЕГОВОРИТЕ

Преговорите на политичките партии потписнички на Пржинскиот договор денеска продолжуваат во Клубот на пратеници. Претставниците на четирите партии ...
ГЕРИЛА АКЦИЈА ПРЕД РЕЗИДЕНЦИЈАТА НА АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР

ГЕРИЛА АКЦИЈА ПРЕД РЕЗИДЕНЦИЈАТА НА АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР

Претставници на „Шарена револуција“ имаа герила-акција пред резиденцијата на САД во Скопје, каде што се одржуваат преговорите на политичките партии по ...
ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ АКО НЕДЕЛАВА ПАДНЕ ДОГОВОР И ЗА ПОЛИЦИЈАТА

ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ АКО НЕДЕЛАВА ПАДНЕ ДОГОВОР И ЗА ПОЛИЦИЈАТА

Предвремените парламентарни избори во Македонија би можеле да се одржат на 11 декември годинава, ако СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во текот на неделава се договор ...
СПЕЦИЈАЛЕН СУД МОЖЕ ДА СЕ ФОРМИРА, ОТИ ТОА ГО ДОЗВОЛУВА ЗАКОНОТ ЗА СУДОВИ

СПЕЦИЈАЛЕН СУД МОЖЕ ДА СЕ ФОРМИРА, ОТИ ТОА ГО ДОЗВОЛУВА ЗАКОНОТ ЗА СУДОВИ

Иако и претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски е против формирање на специјализирано одделение во Основниот суд Скопје 1, по моделот на тамош ...
КИРЕ НАУМОВ Е АВТОРОТ НА ПИСМОТО ШТО ГО ОДЛОЖИ ЗАДОЛЖУВАЊЕТО СО 650 МИЛИОНИ ЕВРА

КИРЕ НАУМОВ Е АВТОРОТ НА ПИСМОТО ШТО ГО ОДЛОЖИ ЗАДОЛЖУВАЊЕТО СО 650 МИЛИОНИ ЕВРА

Кире Наумов, кој беше дополнителен заменик министер за финансии во Владата за спроведување избори е лицето од опозицијата за кој Ројтерс јави дека нап ...
ЧАВКОВ ВРАБОТУВА НОВИ 600 ПОЛИЦАЈЦИ, А ПРЕГОВОРИТЕ ЗАПНАА ЗА МВР

ЧАВКОВ ВРАБОТУВА НОВИ 600 ПОЛИЦАЈЦИ, А ПРЕГОВОРИТЕ ЗАПНАА ЗА МВР

Меѓу четирите партии потписнички на Договорот од Пржино клучниот судир се води околу ингеренциите на министерот за внатрешни работи. Таа функција во п ...
МВР ЌЕ ВРАБОТИ 600 НОВИ ПОЛИЦАЈЦИ

МВР ЌЕ ВРАБОТИ 600 НОВИ ПОЛИЦАЈЦИ

МВР ќе вработува нови 600 полицајци, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК. Најмногу полицајци ќе бидат вработени во регионалниот центар во Скопје, во скопските опш ...
1 2 3 4 5 7 30 / 61 НАПИСИ