Таг: донација

1 2 3 20 10 / 196 НАПИСИ
ОПРЕМАТА ДОЈДЕ ВО ВИСТИНСКИ МОМЕНТ, ВЕЌЕ НИ БЕШЕ ИСТРОШЕНА, ВЕЛАТ ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД ПЕЛАГОНИЈА ЗА ДОНАЦИЈАТА ОД 117.000 ЕВРА

ОПРЕМАТА ДОЈДЕ ВО ВИСТИНСКИ МОМЕНТ, ВЕЌЕ НИ БЕШЕ ИСТРОШЕНА, ВЕЛАТ ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД ПЕЛАГОНИЈА ЗА ДОНАЦИЈАТА ОД 117.000 ЕВРА

Од кациги до чизми, обезбедени се десетици комплети заштитна опрема за пожарникарите од пелагониските општини Битола, Прилеп, Крушево, Демир Хисар и Р ...
12-ТЕ БОРБЕНИ ХЕЛИКОПТЕРИ ЌЕ ГИ ДОНИРАМЕ НА УКРАИНА, ВО НАШАТА АРМИЈА НЕМА МЕСТО ЗА ОПРЕМА ПРОИЗВЕДЕНА 1984 ГОДИНА, КАЖА ПЕТРОВСКА

12-ТЕ БОРБЕНИ ХЕЛИКОПТЕРИ ЌЕ ГИ ДОНИРАМЕ НА УКРАИНА, ВО НАШАТА АРМИЈА НЕМА МЕСТО ЗА ОПРЕМА ПРОИЗВЕДЕНА 1984 ГОДИНА, КАЖА ПЕТРОВСКА

Министерката за одбрана Славјанка Петровска кажа дека македонската армија е при крај со процесот на набавка а 8 нови повеќенаменски хеликоптери, чија ...
ХОЛАНДСКИ БРАЧЕН ПАР ДОНИРАШЕ 10 СЕНЗОРИ ЗА МЕРЕЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО ВО ВЕЛЕС ОТИ ГРАДОТ ИМА САМО ЕДЕН

ХОЛАНДСКИ БРАЧЕН ПАР ДОНИРАШЕ 10 СЕНЗОРИ ЗА МЕРЕЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО ВО ВЕЛЕС ОТИ ГРАДОТ ИМА САМО ЕДЕН

Холандскиот брачен пар Александер и Ива Долстра на Велес му донираа 10 сензори за мерење на квалитетот на воздухот. Тие се во вредност од 2.000 евра. ...
15 СРЕДНИ ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ ДОБИЈА ПАРКИНЗИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ ОД СТОПАНСКА БАНКА

15 СРЕДНИ ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ ДОБИЈА ПАРКИНЗИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ ОД СТОПАНСКА БАНКА

Петнаесет средни училишта во Скопје добија паркинзи за велосипеди со донација од „Стопанска банка АД - Скопје“, соопшти банката. Проектот за опремувањ ...
ШТИПСКАТА БОЛНИЦА БАРА ДОЗВОЛА ДА ВРАБОТИ 55 ЛЕКАРИ И МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ

ШТИПСКАТА БОЛНИЦА БАРА ДОЗВОЛА ДА ВРАБОТИ 55 ЛЕКАРИ И МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ

Штипската Клиничка болница поднесе барање до Министерството за финансии за согласност да се вработат 55 лица чии договори на дело завршиле на крајот о ...
ИЗГРАДИВ ЦРКВА ОТИ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОДАВА, ВЕЛИ ШТИПСКИОТ БИЗНИСМЕН КОЈ ЈА ОТСТАПИ ФАБРИКАТА НА РАБОТНИЦИТЕ, А ЌЕ ДОНИРА И ЗА СПОМЕНИК НА КИРИЛ И МЕТОДИЈ

ИЗГРАДИВ ЦРКВА ОТИ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОДАВА, ВЕЛИ ШТИПСКИОТ БИЗНИСМЕН КОЈ ЈА ОТСТАПИ ФАБРИКАТА НА РАБОТНИЦИТЕ, А ЌЕ ДОНИРА И ЗА СПОМЕНИК НА КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Штипскиот бизнисмен Ванчо Богдов, кој минатата година ја отстапи својата текстилна фабрика „Вабо“ на работниците, е познат во штипската јавност и како ...
ШВАЈЦАРСКИ ИСЕЛЕНИК ОД ТЕТОВО ДОНИРА 5 ИНКУБАТОРИ ЗА ТЕТОВСКАТА КЛИНИЧКА БОЛНИЦА

ШВАЈЦАРСКИ ИСЕЛЕНИК ОД ТЕТОВО ДОНИРА 5 ИНКУБАТОРИ ЗА ТЕТОВСКАТА КЛИНИЧКА БОЛНИЦА

Гинеколошкиот оддел на Клиничката болница во Тетово наскоро ќе добие вредна донација од 5 инкубатори. Оваа донација, чија вредност е над 163 илјади шв ...
А1 МАКЕДОНИЈА ДОНИРАШЕ БЕЗБЕДЕН БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ ЗА ДЕЦАТА НА КЛИНИКАТА ЗА ДЕТСКА ХИРУРГИЈА

А1 МАКЕДОНИЈА ДОНИРАШЕ БЕЗБЕДЕН БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ ЗА ДЕЦАТА НА КЛИНИКАТА ЗА ДЕТСКА ХИРУРГИЈА

Во пресрет на новогодишните празници, А1 Македонија донираше бесплатен безбеден безжичен интернет за децата на ЗУ Клиника за детска хирургија, соопшти ...
ЈАПОНСКАТА АМБАСАДА ДОНИРАШЕ КАРДИОЛОШКИ ЕХО АПАРАТ ОД 60 ИЛЈАДИ ЕВРА НА ОПШТАТА БОЛНИЦА КУМАНОВО

ЈАПОНСКАТА АМБАСАДА ДОНИРАШЕ КАРДИОЛОШКИ ЕХО АПАРАТ ОД 60 ИЛЈАДИ ЕВРА НА ОПШТАТА БОЛНИЦА КУМАНОВО

Интерното одделение во Општата болница Куманово доби кардиолошки ултразвучен апарат во вредност од 59.094 илјади евра донација од Јапонската Влада. Ап ...
ЧАО БЕЛА

ЧАО БЕЛА

Со помош на Јапонија, Македонија доби и вселенската програма. ...
1 2 3 20 10 / 196 НАПИСИ