Таг: Драмски театар

1 3 4 548 / 48 НАПИСИ
ПРЕТСТАВАТА „ПАПАГАЛОТ ИСТОРИКО“ СО ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ НЕ Е СИМНАТА, ПРОДАДОВМЕ САМО 1 КАРТА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ДРАМСКИ САШО ТАСЕВСКИ

ПРЕТСТАВАТА „ПАПАГАЛОТ ИСТОРИКО“ СО ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ НЕ Е СИМНАТА, ПРОДАДОВМЕ САМО 1 КАРТА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ДРАМСКИ САШО ТАСЕВСКИ

„За вечерашната изведба на претставата 'Папагалот Историко' беше продадена само една карта и затоа ја откажавме изведбата. Бидејќи за надворешниот чле ...
СТЕВЧО ГО ПЛАТИ ДОЛГОТ КОН ДРАМСКИ ТЕАТАР, ОБЈАВИ ДИРЕКТОРОТ САШО ТАСЕВСКИ

СТЕВЧО ГО ПЛАТИ ДОЛГОТ КОН ДРАМСКИ ТЕАТАР, ОБЈАВИ ДИРЕКТОРОТ САШО ТАСЕВСКИ

Партијата ГРОМ на градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски го платила долгот од 50 илјади денари, што партијата го направила за изнајмување ...
САШО ТАСЕВСКИ БАРА СТЕВЧО ДА СИ ГО ПЛАТИ ДОЛГОТ, А ТОЈ МУ ВРАТИ ДЕКА СДСМ СТАВИЛА ПОД ХИПОТЕКА СЀ ШТО ИМ ОСТАВИЛ ТИТО

САШО ТАСЕВСКИ БАРА СТЕВЧО ДА СИ ГО ПЛАТИ ДОЛГОТ, А ТОЈ МУ ВРАТИ ДЕКА СДСМ СТАВИЛА ПОД ХИПОТЕКА СЀ ШТО ИМ ОСТАВИЛ ТИТО

Директорот на Драмски театар Сашо Тасевски побара од партијата ГРОМ на градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски да го плати долгот од 50 ил ...
ТАЊА КОЧОВСКА ПО 24 ГОДИНИ ЗАМИНУВА ОД ТЕАТАР ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ, ЌЕ ИГРА ВО МНТ

ТАЊА КОЧОВСКА ПО 24 ГОДИНИ ЗАМИНУВА ОД ТЕАТАР ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ, ЌЕ ИГРА ВО МНТ

Глумицата Тања Павловска- Кочовска по 24-годишна успешна и наградувана кариера во Театарот за деца и младинци (ТДМ), од 1 август стана дел од Македонс ...
ДРАМСКИОТ ТЕАТАР ВО СКОПЈЕ ГИ НАМАЛИ ЦЕНИТЕ НА БИЛЕТИТЕ ОД 400 НА 300 ДЕНАРИ

ДРАМСКИОТ ТЕАТАР ВО СКОПЈЕ ГИ НАМАЛИ ЦЕНИТЕ НА БИЛЕТИТЕ ОД 400 НА 300 ДЕНАРИ

Драмскиот театар во Скопје ги намали цените на билетите за театарски претстави во новата театарска сезона, која официјално стартува на 15-ти овој месе ...
ВЕЉАНОВСКИ НЕЗАКОНСКИ ДАЛ ПОД ЗАКУП ДЕЛ ОД ОБЈЕКТОТ НА ДРАМСКИ ТЕАТАР, ВЕЛАТ ОД КАБИНЕТОТ НА АЛАЃОЗОВСКИ

ВЕЉАНОВСКИ НЕЗАКОНСКИ ДАЛ ПОД ЗАКУП ДЕЛ ОД ОБЈЕКТОТ НА ДРАМСКИ ТЕАТАР, ВЕЛАТ ОД КАБИНЕТОТ НА АЛАЃОЗОВСКИ

Инспекциските служби констатирале дека разрешениот директор на Драмски театар Роберт Вељановски незаконски дал под закуп дел од објектот на национална ...
РАЗРЕШЕН Е ДИРЕКТОРОТ НА ДРАМСКИ ТЕАТАР РОБЕРТ ВЕЉАНОВСКИ, НОВ В.Д. Е АКТЕРОТ САШО ТАСЕВСКИ

РАЗРЕШЕН Е ДИРЕКТОРОТ НА ДРАМСКИ ТЕАТАР РОБЕРТ ВЕЉАНОВСКИ, НОВ В.Д. Е АКТЕРОТ САШО ТАСЕВСКИ

Министерот за култура Роберт Алаѓозовски денеска го разреши директорот на Драмски театар-Скопје, Роберт Вељановски, и за нов в.д. е назначен членот на ...
ПОЧИНА АКТЕРОТ АЦО СНАГАТА

ПОЧИНА АКТЕРОТ АЦО СНАГАТА

Скопје, 19 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Една од последните икони на македонското глумиште, Ацо Јовановски почина на 18 март во Скопје, на 86 год ...
1 3 4 548 / 48 НАПИСИ