Таг: дрес

ШАЛКЕ ЌЕ ГО ТРГНЕ ЛОГОТО НА „ГАСПРОМ“ ОД ДРЕСОВИТЕ ПОРАДИ РУСКАТА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА

ШАЛКЕ ЌЕ ГО ТРГНЕ ЛОГОТО НА „ГАСПРОМ“ ОД ДРЕСОВИТЕ ПОРАДИ РУСКАТА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА

Германскиот фудбалски клуб Шалке кажа дека ќе го отстрани логото на „Гаспром“ од своите дресови како резултат на руската инвазија на Украина. Руската ...
УКРАИНА ЈА РАЗЛУТИ РУСИЈА ОТКАКО ГО СТАВИ КРИМ НА ДРЕСОВИТЕ ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

УКРАИНА ЈА РАЗЛУТИ РУСИЈА ОТКАКО ГО СТАВИ КРИМ НА ДРЕСОВИТЕ ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Новиот дрес на украинската фудбалска репрезентација за Европското првенство предизвика гнев во Русија бидејќи содржи мапа во која е вклучен и анектира ...
ПЕНДАРОВСКИ ГО ЗАМОЛИ ПАПАТА ДА НАВИВА И ДА СЕ ПОМОЛИ ЗА МАКЕДОНИЈА ДА СТАНЕ ЕВРОПСКИ ШАМПИОН, КОГА ВЕЌЕ АРГЕНТИНА НЕ Е НА ЕВРОПСКО

ПЕНДАРОВСКИ ГО ЗАМОЛИ ПАПАТА ДА НАВИВА И ДА СЕ ПОМОЛИ ЗА МАКЕДОНИЈА ДА СТАНЕ ЕВРОПСКИ ШАМПИОН, КОГА ВЕЌЕ АРГЕНТИНА НЕ Е НА ЕВРОПСКО

Претседателот Стево Пендаровски денеска на приемот кај Папата Фрањо во Ватикан, кога му го даде црвениот дрес на македонската фудбалска репрезентација ...
ПАПАТА ДОБИ ДРЕС НА МАКЕДОНСКАТА ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ОД ПЕНДАРОВСКИ

ПАПАТА ДОБИ ДРЕС НА МАКЕДОНСКАТА ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ОД ПЕНДАРОВСКИ

Претседателот Стево Пендаровски му подари дрес на македонската фудбалска репрезентација на папата Фрањо на денешната средба во Рим. Станува збор за но ...
МОРАШЕ ДА БИДЕ ЖОЛТ – ПОЧИНА ДИЗАЈНЕРОТ НА ЛЕГЕНДАРНИОТ ДРЕС НА БРАЗИЛСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

МОРАШЕ ДА БИДЕ ЖОЛТ – ПОЧИНА ДИЗАЈНЕРОТ НА ЛЕГЕНДАРНИОТ ДРЕС НА БРАЗИЛСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Алдир Гарсија Шле, човекот кој го дизајнирал легендарниот жолт дрес на бразилската фудбалска репрезентација, почина на 83 години од рак на кожата. ...
ГЕРМАНИЈА БЕСНА ШТО ФУДБАЛСКИ ЅВЕЗДИ СЕ СЛИКАЛЕ СО ЕРДОГАН

ГЕРМАНИЈА БЕСНА ШТО ФУДБАЛСКИ ЅВЕЗДИ СЕ СЛИКАЛЕ СО ЕРДОГАН

Германската фудбалска федерација (ДФБ) ги искритикува репрезентативците Месут Озил и Илкај Гундоган откако тие се сликаа со турскиот претседател Реџеп ...
6 / 6 НАПИСИ