Таг: Емил Димитриев

1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ
АКО ДОСЕГА НЕ ЈА ИСЧИСТИЛЕ УБК ОД НЕПИСМЕНИ КАДРИ, НЕКОЈ ВО МВР ТРЕБА ДА ПОНЕСЕ ОДГОВОРНОСТ, ВЕЛИ ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ ОД ВМРО-ДПМНЕ

АКО ДОСЕГА НЕ ЈА ИСЧИСТИЛЕ УБК ОД НЕПИСМЕНИ КАДРИ, НЕКОЈ ВО МВР ТРЕБА ДА ПОНЕСЕ ОДГОВОРНОСТ, ВЕЛИ ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Пратеникот Емил Димитриев од ВМРО-ДПМНЕ, кој денеска се пофали дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ги прифатил сите негови амандмани ...
ПРЕДВОДЕНИ ОД ДИМИТРИЕВ И ВЕЉАНОСКИ, ПРАТЕНИЦИТЕ ВО ИСТОРИСКА ПОСЕТА НА УБК

ПРЕДВОДЕНИ ОД ДИМИТРИЕВ И ВЕЉАНОСКИ, ПРАТЕНИЦИТЕ ВО ИСТОРИСКА ПОСЕТА НА УБК

По поранешниот премиер Емил Димитриев и поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски влезе во контрола на Управата за безбедност и контразуз ...
УТРЕ ЌЕ СЕ ГЛАСА ЗА ПОТРЕБАТА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ

УТРЕ ЌЕ СЕ ГЛАСА ЗА ПОТРЕБАТА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ

Заврши собраниската расправа за законот за употреба на јазиците во прво читање. Гласањето за законот е најавено за утре попладне. Пратениците сега тре ...
ТАЈНАТА СОБА ВО КАБИНЕТОТ НА ЕКСПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ МИСТЕРИЈА ВО ВЛАДАТА И 5 МЕСЕЦИ ПО ПАДОТ НА ВМРО

ТАЈНАТА СОБА ВО КАБИНЕТОТ НА ЕКСПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ МИСТЕРИЈА ВО ВЛАДАТА И 5 МЕСЕЦИ ПО ПАДОТ НА ВМРО

Во Владата на Република Македонија постои тајна соба во кабинетот на поранешниот премиер Емил Димитриев, која е мистерија за актуелната власт и пет ме ...
ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ И ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ ЌЕ ГО КОНТРОЛИРААТ ПРИСЛУШУВАЊЕТО ВО УБК

ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ И ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ ЌЕ ГО КОНТРОЛИРААТ ПРИСЛУШУВАЊЕТО ВО УБК

Tрајко Вељаноски пред Комисијата за избори и именувања е предложен за претседател на собраниската Комисија за надзор над работата на Управата за безбе ...
НИКОЛА ДОДЕВСКИ НЕ МОЖЕ ДА ГО БРАНИ ГРУЕВСКИ ВО „ТАЛИР“, ПОВИКАН Е ЗА СВЕДОК ВО СЈО

НИКОЛА ДОДЕВСКИ НЕ МОЖЕ ДА ГО БРАНИ ГРУЕВСКИ ВО „ТАЛИР“, ПОВИКАН Е ЗА СВЕДОК ВО СЈО

  Никола Додевски, адвокат на осомничениот експремиер Никола Груевски во сите истраги што ги води СЈО против него како и во судскиот процес за ...
САМО ДИМИТРИЕВ ДОЈДЕ ВО СЈО, ГРУЕВСКИ, ПРОТОЃЕР И ДИМОВСКИ НЕ ГИ НАШЛЕ

САМО ДИМИТРИЕВ ДОЈДЕ ВО СЈО, ГРУЕВСКИ, ПРОТОЃЕР И ДИМОВСКИ НЕ ГИ НАШЛЕ

Денеска на распит во Специјалното јавно обвинителство беше бившиот премиер Емил Димитриев за случајот „Талир“ на СЈО, во кој лидерот Никола Груевски и ...
ТОДОРОВ МУ ДАДЕ ДВЕ ДРЖАВНИ КОЛИ НА ГРУЕВСКИ НА ПОСЛЕДНИОТ ДЕН КАКО ЗАМЕНИК ПРЕМИЕР

ТОДОРОВ МУ ДАДЕ ДВЕ ДРЖАВНИ КОЛИ НА ГРУЕВСКИ НА ПОСЛЕДНИОТ ДЕН КАКО ЗАМЕНИК ПРЕМИЕР

Никола Тодоров, како заменик премиер во владата на Емил Димитриев, му одобрил две службени возила за користење на поранешниот премиер Никола Груевски ...
ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ ЌЕ ГО ЧУВААТ ШЕСТ ТЕЛОХРАНИТЕЛИ ВО СЛЕДНИТЕ ГОДИНА И ПОЛ

ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ ЌЕ ГО ЧУВААТ ШЕСТ ТЕЛОХРАНИТЕЛИ ВО СЛЕДНИТЕ ГОДИНА И ПОЛ

Поранешниот премиер Емил Димитриев во следните година и пол ќе го чуваат шестмина телохранители и на располагање ќе има службено возило и возач. Вакви ...
ВО БЕЛИОТ ДВОРЕЦ НА ВЛАДАТА ОД 22 МИЛИОНИ ЕВРА НАЈГОЛЕМ Е ПОРТРЕТОТ НА ГРУЕВСКИ

ВО БЕЛИОТ ДВОРЕЦ НА ВЛАДАТА ОД 22 МИЛИОНИ ЕВРА НАЈГОЛЕМ Е ПОРТРЕТОТ НА ГРУЕВСКИ

Во новиот ентериер на владината зграда, за чие уредување Владата на Никола Груевски потроши 5,2 милиони евра, има и 7 портрети на сите досегашни преми ...
1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ