Таг: ЕВН

1 2 3 7 10 / 66 НАПИСИ
РАЗРЕШУВАМ НЕЕФИКАСНИ ДИРЕКТОРИ, АМА НЕ ГО ПРАВАМ ТОА ПОМПЕЗНО КАКО ПРЕД 10 ГОДИНИ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

РАЗРЕШУВАМ НЕЕФИКАСНИ ДИРЕКТОРИ, АМА НЕ ГО ПРАВАМ ТОА ПОМПЕЗНО КАКО ПРЕД 10 ГОДИНИ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

Струјата на Клинички центар нема да биде исклучена, кажа денеска премиерот Димитар Ковачевски. Средства за оваа немана се предвидени и сега треба прер ...
ДРЖАВАТА ЌЕ МОРА ДА ГИ ПОКРИЕ СМЕТКИТЕ ЗА СТРУЈА НА ИНСТИТУЦИИТЕ КОИ СО ГОДИНИ НЕ ПЛАЌАЛЕ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

ДРЖАВАТА ЌЕ МОРА ДА ГИ ПОКРИЕ СМЕТКИТЕ ЗА СТРУЈА НА ИНСТИТУЦИИТЕ КОИ СО ГОДИНИ НЕ ПЛАЌАЛЕ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека државата ќе мора да ги покрие трошоците на институциите кои што со години не ги плаќале сметките за струја. Но, ...
ДОЛГОТ НА КЛИНИКИТЕ КОН ЕВН Е НАПРАВЕН ВО КОВИД КРИЗАТА, КОГА НЕ МОЖЕШЕ ДОБРО ДА СЕ ПЛАНИРА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ САЛИ

ДОЛГОТ НА КЛИНИКИТЕ КОН ЕВН Е НАПРАВЕН ВО КОВИД КРИЗАТА, КОГА НЕ МОЖЕШЕ ДОБРО ДА СЕ ПЛАНИРА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ САЛИ

Долгот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“  во Скопје за неплатена струја кон ЕВН е направен во изминатите две години, кога поради ковид пандемијата н ...
ДРЖАВНИТЕ ИНСТИТУЦИИ ДОЛЖАТ 35 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА СТРУЈА САМО НА ЕВН

ДРЖАВНИТЕ ИНСТИТУЦИИ ДОЛЖАТ 35 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА СТРУЈА САМО НА ЕВН

Општините, јавните претпријатија и министерствата имаат неплатени сметки за струја во износ од околу 35 милиони евра кон ЕВН, потврдуваат од компанија ...
ЖИТЕЛИ ОД ДЕМИРХИСАРСКО ОБВИНУВААТ ДЕКА ПО ГРЕШКА НА ЕВН ИМ ПРЕГОРЕЛЕ ДОМАШНИТЕ АПАРАТИ, ОД ЕВН ИСПИТУВААТ ДАЛИ БАРАЊАТА ЗА ОТШТЕТА СЕ ОСНОВАНИ

ЖИТЕЛИ ОД ДЕМИРХИСАРСКО ОБВИНУВААТ ДЕКА ПО ГРЕШКА НА ЕВН ИМ ПРЕГОРЕЛЕ ДОМАШНИТЕ АПАРАТИ, ОД ЕВН ИСПИТУВААТ ДАЛИ БАРАЊАТА ЗА ОТШТЕТА СЕ ОСНОВАНИ

Жители од демирхисарското село Слоештица обвинуваат дека по грешка на ЕВН им прегореле повеќе апарати во домаќинството и бараат да бидат обештетени. В ...
СТРУЈА ЗА СИТЕ

СТРУЈА ЗА СИТЕ

Не треба да штедиме струја. Не може државата да ги казнува чесните плаќачи поради нечесните неплаќачи. Само полицијата нека ги фати крадците и – нема ...
НЕ  Е САМО АРАЧИНОВО И ВО ДРУГИ ОПШТИНИ СЕ КРАДЕ СТРУЈА, ГО ПОВИКУВАМ МВР СЕКАДЕ ДА ПОСТАПИ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ

НЕ  Е САМО АРАЧИНОВО И ВО ДРУГИ ОПШТИНИ СЕ КРАДЕ СТРУЈА, ГО ПОВИКУВАМ МВР СЕКАДЕ ДА ПОСТАПИ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска имаше средба со градоначалникот на Општина Арачиново Ридван Ибраими и претставници на компанијата ЕВН. ...
ПОВЕЌЕ ОД 24 ЧАСА СЕ БЕЗ СТРУЈА НАСЕЛБИ ОД ВЕЛЕШКО И ОД ОПШТИНА ЧАШКА ПО ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ

ПОВЕЌЕ ОД 24 ЧАСА СЕ БЕЗ СТРУЈА НАСЕЛБИ ОД ВЕЛЕШКО И ОД ОПШТИНА ЧАШКА ПО ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ

Повеќе населени места во велешкото Башино Село, селата Сопот, Новачани, Иванковци, Кумарино, Отовица, Мамутчево, Сујаклари, Дурутовец, Бузалково, Слив ...
ЗА ПОСТАВУВАЊЕ ФОТОВОЛТАИЦИ НА ПОКРИВИТЕ И ПРОИЗВЕДУВАЊЕ СВОЈА СТРУЈА ТРЕБА ОКОЛУ 8.000 ЕВРА, АМА ТЕШКО СЕ ДОБИВА ДОЗВОЛА

ЗА ПОСТАВУВАЊЕ ФОТОВОЛТАИЦИ НА ПОКРИВИТЕ И ПРОИЗВЕДУВАЊЕ СВОЈА СТРУЈА ТРЕБА ОКОЛУ 8.000 ЕВРА, АМА ТЕШКО СЕ ДОБИВА ДОЗВОЛА

Расте интересот кај граѓаните за менување на броилата и поставување на фотоволтаични системи на покривите на нивните домови за производство на електри ...
ПРИВАТНО ШКОЛО СЕ ПРИЈАВИЛО КАКО ГРАДИНКА ЗА ДА ПЛАЌА ПОЕВТИНА СТРУЈА, БИЗНИСМЕНИ ТРОШАТ МНОГУ СТРУЈА ОТИ ЗАГРЕВАТ БАЗЕНИ 

ПРИВАТНО ШКОЛО СЕ ПРИЈАВИЛО КАКО ГРАДИНКА ЗА ДА ПЛАЌА ПОЕВТИНА СТРУЈА, БИЗНИСМЕНИ ТРОШАТ МНОГУ СТРУЈА ОТИ ЗАГРЕВАТ БАЗЕНИ 

Приватно училиште од Скопје се пријавило дека е градинка при приклучувањето на системот за снабдување со струја за да плаќа помали сметки, дознава САК ...
1 2 3 7 10 / 66 НАПИСИ