Таг: Европска Унија

1 2 3 17 10 / 162 НАПИСИ
ТАШМАРУНИШТА ВО ВАШИНГТОН

ТАШМАРУНИШТА ВО ВАШИНГТОН

Го болело стомак. Да не бевме во НАТО ќе го болеше глава и којзнае што сѐ ќе го болеше. Ако воопшто и постоеше државата. ...
ЕВРОПСКАТА УНИЈА ПОДНЕСЕ ЖАЛБА ПРОТИВ ЕВРОВИЗИЈА ЗАШТО ОДБИ ДА СЕ ВЕЕ ЗНАЕМЕТО НА ЕУ НА ФИНАЛЕТО ВО МАЛМЕ

ЕВРОПСКАТА УНИЈА ПОДНЕСЕ ЖАЛБА ПРОТИВ ЕВРОВИЗИЈА ЗАШТО ОДБИ ДА СЕ ВЕЕ ЗНАЕМЕТО НА ЕУ НА ФИНАЛЕТО ВО МАЛМЕ

Европската Унија поднесе официјална жалба до организаторите на Изборот за песна на Евровизија поради одбивањето да им дозволи на учесниците да го веат ...
ПОЧИТУВАЊЕТО НА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР Е НАЈВАЖНО ЗА УСПЕШНО ПРИСТАПУВАЊЕ ВО ЕУ, РЕЧЕ ФОН ДЕР ЛАЈЕН ОТКАКО ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЉАНОВСКА ВО ЗАКЛЕТВАТА НЕ ГО КАЖА УСТАВНОТО ИМЕ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

ПОЧИТУВАЊЕТО НА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР Е НАЈВАЖНО ЗА УСПЕШНО ПРИСТАПУВАЊЕ ВО ЕУ, РЕЧЕ ФОН ДЕР ЛАЈЕН ОТКАКО ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЉАНОВСКА ВО ЗАКЛЕТВАТА НЕ ГО КАЖА УСТАВНОТО ИМЕ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен имплицитно ја прекори претседателката Гордана Сиљановска-Давкова, која денеска на инаугура ...
ЗА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ВМРО-ДПМНЕ ТРЕБА ДА СЕ ОДНЕСУВА ИСТО КАКО СЕСТРИНСКАТА ПАРТИЈА НОВА ДЕМОКРАТИЈА ВО ГРЦИЈА, ВЕЛИ ЕКСМИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ

ЗА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ВМРО-ДПМНЕ ТРЕБА ДА СЕ ОДНЕСУВА ИСТО КАКО СЕСТРИНСКАТА ПАРТИЈА НОВА ДЕМОКРАТИЈА ВО ГРЦИЈА, ВЕЛИ ЕКСМИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ

Владата на ВМРО-ДПМНЕ за Преспанскиот договор треба да се однесува како сестринската владејачка партија Нова Демократија во Грција - договорот мора да ...
МУРТИ И КУРТИ

МУРТИ И КУРТИ

Фала ти, СДСМ, што за седум години успеа да нѐ доведеш до тоа дереџе ВМРО да ни зборува за горда Македонија. ...
ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ПРЕДЛОЖИ ОТВОРАЊЕ ПРИСТАПНИ ПРЕГОВОРИ СО УКРАИНА И МОЛДАВИЈА

ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ПРЕДЛОЖИ ОТВОРАЊЕ ПРИСТАПНИ ПРЕГОВОРИ СО УКРАИНА И МОЛДАВИЈА

Европската комисија предложи отворање пристапни преговори со ЕУ за Украина и Молдавија, објави денеска претседателката Урсула фон дер Лајен. Комисијат ...
ДА НЕ ШПЕКУЛИРАМЕ СО ДАТУМИ, СЕКОЈА ЗЕМЈА ЌЕ СЕ ПРИКЛУЧИ НА ЕУ КОГА ЌЕ БИДЕ ПОДГОТВЕНА, ВЕЛАТ ОД ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ЗА ИЗЈАВАТА НА МИШЕЛ ЗА 2030 ГОДИНА

ДА НЕ ШПЕКУЛИРАМЕ СО ДАТУМИ, СЕКОЈА ЗЕМЈА ЌЕ СЕ ПРИКЛУЧИ НА ЕУ КОГА ЌЕ БИДЕ ПОДГОТВЕНА, ВЕЛАТ ОД ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ЗА ИЗЈАВАТА НА МИШЕЛ ЗА 2030 ГОДИНА

Европската комисија (ЕК) не сака да ја коментира изјавата на претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел, кој вчера на Блед стратешкиот форум кажа де ...
СЕДУМ МИНИСТРИ ПРЕДЛАГААТ ВО ЕУ ДА СЕ ГЛАСА СО МНОЗИНСТВО НАМЕСТО КОНСЕНЗУС ЗА ПРАШАЊА ОД НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА И БЕЗБЕДНОСТ

СЕДУМ МИНИСТРИ ПРЕДЛАГААТ ВО ЕУ ДА СЕ ГЛАСА СО МНОЗИНСТВО НАМЕСТО КОНСЕНЗУС ЗА ПРАШАЊА ОД НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА И БЕЗБЕДНОСТ

Седум министри за надворешни работи на земјите-членки на Европската унија, предлагаат за прашања од надворешна политика и безбедност во Унијата да се ...
ЕУ Е ЗАГРИЖЕНА ДЕКА ЗА ПРОШИРУВАЊЕТО СО НОВИ ЧЛЕНКИ ЌЕ Ѝ СЕ ОДЛЕАТ МНОГУ ПАРИ ОД БУЏЕТОТ, ВЕЛИ ДОВЕРЛИВ ДОКУМЕНТ НА ШВЕДСКОТО ПРЕТСЕДАТЕЛСТВО

ЕУ Е ЗАГРИЖЕНА ДЕКА ЗА ПРОШИРУВАЊЕТО СО НОВИ ЧЛЕНКИ ЌЕ Ѝ СЕ ОДЛЕАТ МНОГУ ПАРИ ОД БУЏЕТОТ, ВЕЛИ ДОВЕРЛИВ ДОКУМЕНТ НА ШВЕДСКОТО ПРЕТСЕДАТЕЛСТВО

(Специјално од Брисел: Светлана ЈОВАНОВСКА) Европската унија е загрижена за влијанието на нејзиното можно идно проширување со нови членки врз нејзи ...
МАТУРСКО ТАБЛО

МАТУРСКО ТАБЛО

Не само што си ги дигнаа платите, туку и не знаат колкави им се. Кој вработен човек не знае колкава му е платата? ...
1 2 3 17 10 / 162 НАПИСИ