Таг: Фајзер

1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ
НОРВЕШКИОТ НАУЧНИК КОЈ УТВРДИ ВРСКА МЕЃУ ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ И СМРТНИ СЛУЧАИ ОД ТРОМБОЗА КРИЕЛ ДЕКА ЗЕМАЛ ПАРИ ОД „ФАЈЗЕР“

НОРВЕШКИОТ НАУЧНИК КОЈ УТВРДИ ВРСКА МЕЃУ ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ И СМРТНИ СЛУЧАИ ОД ТРОМБОЗА КРИЕЛ ДЕКА ЗЕМАЛ ПАРИ ОД „ФАЈЗЕР“

Во последните пет години, норвешкиот хематолог Пал Андре Холме примил над еден милион круни од „Фајзер“ и „Баер“, објави норвешкиот весник „ВГ“. Тој и ...
10.530 ВАКЦИНИ НА „ФАЈЗЕР“ ОД СРЕДА ЌЕ СЕ КОРИСТАТ ВО ВАКЦИНАЛНИТЕ ПУНКТОВИ НИЗ ЗЕМЈАВА

10.530 ВАКЦИНИ НА „ФАЈЗЕР“ ОД СРЕДА ЌЕ СЕ КОРИСТАТ ВО ВАКЦИНАЛНИТЕ ПУНКТОВИ НИЗ ЗЕМЈАВА

Десет илјади и 530 дози од вакцината „Фајзер“ попладнево стигнаа во земјава, соопшти Министерството за здравство. Оваа пратка Министерството ја обезбе ...
ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ СОЗДАВА ПОСИЛЕН КЛЕТОЧЕН ОДГОВОР ПРОТИВ КОВИД-19 ОД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ КАЈ ПОВОЗРАСНИТЕ

ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ СОЗДАВА ПОСИЛЕН КЛЕТОЧЕН ОДГОВОР ПРОТИВ КОВИД-19 ОД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ КАЈ ПОВОЗРАСНИТЕ

Само една доза од ковид вакцината на „АстраЗенека“ или на „Фајзер/Бионтек“ создава силен имунолошки одговор кај лицата постари од 80 години, велат ист ...
ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ СОЗДАВА ПОСИЛЕН КЛЕТОЧЕН ОДГОВОР ПРОТИВ КОВИД-19 ОД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ КАЈ ПОВОЗРАСНИТЕ

ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ СОЗДАВА ПОСИЛЕН КЛЕТОЧЕН ОДГОВОР ПРОТИВ КОВИД-19 ОД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ КАЈ ПОВОЗРАСНИТЕ

Само една доза од ковид вакцината на „АстраЗенека“ или на „Фајзер/Бионтек“ создава силен имунолошки одговор кај лицата постари од 80 години, велат ист ...
ВКУПНО 20 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ НА „ФАЈЗЕР“ ЌЕ ДОЈДАТ ВО ЗЕМЈАВА НА 19 И 26 АПРИЛ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ВКУПНО 20 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ НА „ФАЈЗЕР“ ЌЕ ДОЈДАТ ВО ЗЕМЈАВА НА 19 И 26 АПРИЛ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

По 10 илјади вакцини „Фајзер“  ќе стигнат во земјава на 19 и 26 април, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче. Станува збор за вакцини про ...
300.000 ВАКЦИНИ ЌЕ ИМАМЕ ДО КРАЈОТ НА АПРИЛ, РЕЧЕ ЗАЕВ

300.000 ВАКЦИНИ ЌЕ ИМАМЕ ДО КРАЈОТ НА АПРИЛ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев денеска најави дека до крајот на април во земјава ќе стасаат 300.000 вакцини против ковид-19. На денешната прес-конференција за е ...
„ФАЈЗЕР“ ЈА ЗАПРЕ ИСПОРАКАТА НА КОВИД ВАКЦИНИ ВО ИЗРАЕЛ ОТКАКО 2,5 МИЛИОНИ ДОЗИ НЕ БИЛЕ ПЛАТЕНИ

„ФАЈЗЕР“ ЈА ЗАПРЕ ИСПОРАКАТА НА КОВИД ВАКЦИНИ ВО ИЗРАЕЛ ОТКАКО 2,5 МИЛИОНИ ДОЗИ НЕ БИЛЕ ПЛАТЕНИ

„Фајзер“ ги прекинал испораките на вакцините против ковид-19 во Израел, откако земјата не ги платила последните 2,5 милиони дози. Официјални лица од к ...
КОВИД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ Е ЦЕЛОСНО ЕФЕКТИВНА И БЕЗБЕДНА ЗА ДЕЦАТА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ

КОВИД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ Е ЦЕЛОСНО ЕФЕКТИВНА И БЕЗБЕДНА ЗА ДЕЦАТА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ

Клиничките тестирања покажаа дека вакцината на „Фајзер/Бионтек“ е 100-процентно ефективна за децата од 12 до 15 години, кои добро ја поднесуваат, обја ...
ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19 СОЗДАДОА ГЛОБАЛЕН ПАЗАР ОД ДЕСЕТИЦИ МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА НЕКОЛКУ ФАРМАЦЕВТСКИ КОМПАНИИ

ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19 СОЗДАДОА ГЛОБАЛЕН ПАЗАР ОД ДЕСЕТИЦИ МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА НЕКОЛКУ ФАРМАЦЕВТСКИ КОМПАНИИ

Доаѓањето на вакцините против ковид-19 вети враќање во нормален живот, но и создаде глобален пазар вреден десетици милијарди долари годишно за неколку ...
НА КРАЈ НА МАРТ ЌЕ СТИГНАТ ВАКЦИНИТЕ НА „ФАЈЗЕР“, НАПРАВИВМЕ СЀ ШТО ТРЕБА ДА ГИ ОБЕЗБЕДИМЕ ПОТРЕБНИТЕ ДОЗИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

НА КРАЈ НА МАРТ ЌЕ СТИГНАТ ВАКЦИНИТЕ НА „ФАЈЗЕР“, НАПРАВИВМЕ СЀ ШТО ТРЕБА ДА ГИ ОБЕЗБЕДИМЕ ПОТРЕБНИТЕ ДОЗИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев денеска најави нов рок за пристигнување на вакцините со кои ќе почне вакцинацијата на населението. Заев одговарајќи на новинарско ...
1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ