Таг: „Глобал“

ЦЕЛА ГОДИНА ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕ ОТКРИ ЗОШТО ИЗГОРЕ „ГЛОБАЛ“ ВО СТРУМИЦА И ДАЛИ ЌЕ ИМА ОДГОВОРНИ

ЦЕЛА ГОДИНА ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕ ОТКРИ ЗОШТО ИЗГОРЕ „ГЛОБАЛ“ ВО СТРУМИЦА И ДАЛИ ЌЕ ИМА ОДГОВОРНИ

Една година по големиот пожар во струмичкиот трговски центар „Глобал“, Јавното обвинителство уште нема конкретна потврда како и зошто изгоре и дали ќе ...
ОПОЗИЦИЈАТА СЕ ЖАЛИ ШТО БИТОЛА ГО ПОМАГА „ГЛОБАЛ“, А НЕ КОПАНКИ, ОД ОПШТИНАТА ВЕЛАТ ЗА ДОМОТ НЕ ТРЕБА ДОНАЦИИ, ЌЕ ГО ИЗГРАДАТ СО СОПСТВЕНИ ПАРИ

ОПОЗИЦИЈАТА СЕ ЖАЛИ ШТО БИТОЛА ГО ПОМАГА „ГЛОБАЛ“, А НЕ КОПАНКИ, ОД ОПШТИНАТА ВЕЛАТ ЗА ДОМОТ НЕ ТРЕБА ДОНАЦИИ, ЌЕ ГО ИЗГРАДАТ СО СОПСТВЕНИ ПАРИ

Општина Битола има пари да донира за „Глобал“ во Струмица, а нема за Копанки на Пелистер, реагираше опозициската ВМРО-ДПМНЕ откако Советот вчера одлуч ...
68 ДУЌАНИ И ТЕЗГИ СЕ СО ШТЕТИ ОД ПОЖАРОТ ВО СТРУМИЧКИ „ГЛОБАЛ“

68 ДУЌАНИ И ТЕЗГИ СЕ СО ШТЕТИ ОД ПОЖАРОТ ВО СТРУМИЧКИ „ГЛОБАЛ“

Вкупно 68 дуќани, деловни простории и тезги се оштетени од големиот пожар во градскиот трговски центар „Глобал“ во Струмица, а висината на штетите за ...
ЗАВРШИ УВИДОТ ВО „ГЛОБАЛ“, ЌЕ СЕ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ХИДРАНТИТЕ БИЛЕ ИСКЛУЧЕНИ ОД ГЛАВНАТА ШАХТА

ЗАВРШИ УВИДОТ ВО „ГЛОБАЛ“, ЌЕ СЕ ИСТРАЖУВА ЗОШТО ХИДРАНТИТЕ БИЛЕ ИСКЛУЧЕНИ ОД ГЛАВНАТА ШАХТА

Сопствениците на трговски дуќани и деловни простории во присуство на инспектори и преставници од Јавното обвинителство, влегоа денеска во градскиот тр ...
ИЗГАСНАТ ГОЛЕМИОТ ПОЖАР ВО СТРУМИЧКИ ГЛОБАЛ, ПОВРЕДЕНИ НЕМА

ИЗГАСНАТ ГОЛЕМИОТ ПОЖАР ВО СТРУМИЧКИ ГЛОБАЛ, ПОВРЕДЕНИ НЕМА

Најмалку 20-тина дуќани и една третина од пазарот се опожарени во синоќешниот пожар што го зафати трговскиот центар Глобал во Струмица. Штетите се мил ...
ПОЖАР ВО ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР ГЛОБАЛ ВО СТРУМИЦА, ГОРАТ ПОВЕЌЕ ДУЌАНИ НА ПРИЗЕМЈЕ

ПОЖАР ВО ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР ГЛОБАЛ ВО СТРУМИЦА, ГОРАТ ПОВЕЌЕ ДУЌАНИ НА ПРИЗЕМЈЕ

Ноќва пред полноќ избувна пожар во ГТЦ Глобал во Струмица. Зафатени се неколку дуќани на приземјето со разновидна стока. На терен се екипи на ТППЕ Стр ...
ОПШТИНА БИТОЛА НЕМА ДОВОЛНО ПАРИ И КАДАР ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕТО НА „ГЛОБАЛ“

ОПШТИНА БИТОЛА НЕМА ДОВОЛНО ПАРИ И КАДАР ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕТО НА „ГЛОБАЛ“

Проблемите со заштитата на животната средина и аерозагадувањето во Пелагонискиот Регион се наталожени од минатите години и има недостиг на финансиски ...
БИТОЛЧАНИ БАРААТ СИРОМАШНИТЕ ДА НЕ ОСТАНАТ БЕЗ СОЦИЈАЛНА ПОМОШ ОТИ ЗБИРАЛЕ ПЛАСТИЧНИ ШИШИЊА

БИТОЛЧАНИ БАРААТ СИРОМАШНИТЕ ДА НЕ ОСТАНАТ БЕЗ СОЦИЈАЛНА ПОМОШ ОТИ ЗБИРАЛЕ ПЛАСТИЧНИ ШИШИЊА

Иницијатива на сиромашните да не им се укинува социјалната помош поради ситни пари, кои ги заработиле од собирање пластични шишиња или на друг начин и ...
8 / 8 НАПИСИ