Таг: ГОБ „8 Септември“

1 2 3 9 10 / 86 НАПИСИ
НА 8 СЕПТЕМВРИ ЛАНИ СЕ СЛИКАА СО АКЦЕЛЕРАТОР ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“, ДОЈДЕ НОВ 8 СЕПТЕМВРИ, АПАРАТОТ ЗА ОНКОЛОШКИ ПАЦИЕНТИ УШТЕ НЕ РАБОТИ

НА 8 СЕПТЕМВРИ ЛАНИ СЕ СЛИКАА СО АКЦЕЛЕРАТОР ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“, ДОЈДЕ НОВ 8 СЕПТЕМВРИ, АПАРАТОТ ЗА ОНКОЛОШКИ ПАЦИЕНТИ УШТЕ НЕ РАБОТИ

Точно пред една година премиерот Димитар Ковачевски, тогашниот министер за здравство Беким Сали и директорот на Градската општа болница (ГОБ)„ 8 Септе ...
ЦЕНТАР ЗА ОСТЕОПОРОЗА Е ОТВОРЕН ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“ ВО СКОПЈЕ

ЦЕНТАР ЗА ОСТЕОПОРОЗА Е ОТВОРЕН ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“ ВО СКОПЈЕ

Центар за остеопороза, со донација од Турската агенција за соработка и координација ТИКА, денес се отвори во Градската општа болница (ГОБ) „8 Септемвр ...
ДЕБЕЛИНАТА СЕ ЛЕКУВА, ВЕЛИ Д-Р ХАСАН ОД ПРВИОТ ЦЕНТАР ЗА ДЕБЕЛИНА ВО МАКЕДОНИЈА ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

ДЕБЕЛИНАТА СЕ ЛЕКУВА, ВЕЛИ Д-Р ХАСАН ОД ПРВИОТ ЦЕНТАР ЗА ДЕБЕЛИНА ВО МАКЕДОНИЈА ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

Дебелината е веќе пандемија, не е само болест на возрасната популација, туку и на детската, вели специјалистот интернист-ендокринолог д-р Танер Хасан ...
ХИРУРЗИТЕ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ПОЧНАА НОВ И КРАТОК МЕТОД ЗА ЛЕКУВАЊЕ ПРОШИРЕНИ ВЕНИ СО КОЈ ПАЦИЕНТИТЕ СЕ ПОДВИЖНИ ПО ДВА ДЕНА

ХИРУРЗИТЕ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ПОЧНАА НОВ И КРАТОК МЕТОД ЗА ЛЕКУВАЊЕ ПРОШИРЕНИ ВЕНИ СО КОЈ ПАЦИЕНТИТЕ СЕ ПОДВИЖНИ ПО ДВА ДЕНА

Васкуларниот хирург д-р Газменд Елези од Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ за првпат изведе неинвазивен понов третман на проширените вени (в ...
ЈАПОНИЈА ДОНИРАШЕ ДИГИТАЛЕН АНГИОГРАФ ЗА ОДДЕЛОТ ЗА КАРДИОЛОГИЈА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ВРЕДЕН 100.000 ЕВРА

ЈАПОНИЈА ДОНИРАШЕ ДИГИТАЛЕН АНГИОГРАФ ЗА ОДДЕЛОТ ЗА КАРДИОЛОГИЈА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ВРЕДЕН 100.000 ЕВРА

Јапонија затвори уште два гранта во македонското здравство во вкупна вредност од 161.000 евра, со кои Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје ...
КЛИНИКИТЕ ЗА КОЖНИ БОЛЕСТИ И ЗА НЕВРОЛОГИЈА ПАК СЕ КОВИД-ЦЕНТРИ, УШТЕ ЕДЕН ОДДЕЛ СЕ ОТВОРА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“

КЛИНИКИТЕ ЗА КОЖНИ БОЛЕСТИ И ЗА НЕВРОЛОГИЈА ПАК СЕ КОВИД-ЦЕНТРИ, УШТЕ ЕДЕН ОДДЕЛ СЕ ОТВОРА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“

Клиниките за кожни болести и за неврологија во Скопје пак ќе бидат ковид-центри, а ќе се отвори дополнителен ковид-оддел во Градската општа болница (Г ...
ОРТОПЕДИ ОД РЕГИОНОТ УЧАТ ФИНЕСИ ЗА ЕНДОПРОТЕТИКА ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

ОРТОПЕДИ ОД РЕГИОНОТ УЧАТ ФИНЕСИ ЗА ЕНДОПРОТЕТИКА ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

Специјалисти ортопеди, хирурзи од Хрватска, Србија, Црна Гора и од Косово изминативе четири години доаѓаат во Скопје на обука за ендопротетска замена ...
НАЈДЕНО Е ПРИВРЕМЕНО РЕШЕНИЕ СО ХИРУРЗИТЕ ОД „8 СЕПТЕМВРИ“ И ДИРЕКТОРОТ КОСТОВ ПО НАЈАВАТА ЗА ШТРАЈК, ФИЛИПЧЕ ЌЕ РАЗГОВАРА СО ЛЕКАРИТЕ ЗА ТРАЈНО РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМИТЕ ВО БОЛНИЦАТА

НАЈДЕНО Е ПРИВРЕМЕНО РЕШЕНИЕ СО ХИРУРЗИТЕ ОД „8 СЕПТЕМВРИ“ И ДИРЕКТОРОТ КОСТОВ ПО НАЈАВАТА ЗА ШТРАЈК, ФИЛИПЧЕ ЌЕ РАЗГОВАРА СО ЛЕКАРИТЕ ЗА ТРАЈНО РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМИТЕ ВО БОЛНИЦАТА

Хирурзите од Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ и директорот д-р Христијан Костов најдоа привремено решение за операциите за следната недела, ...
ХИРУРЗИТЕ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ШТРАЈКУВААТ, ОБВИНУВААТ ДЕКА ДИРЕКТОРОТ КОСТОВ ИМ ЈА УНИШТУВА БОЛНИЦАТА

ХИРУРЗИТЕ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ШТРАЈКУВААТ, ОБВИНУВААТ ДЕКА ДИРЕКТОРОТ КОСТОВ ИМ ЈА УНИШТУВА БОЛНИЦАТА

Четириесетина хирурзи од Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ утринава со писмо го известиле министерот за здравство Венко Филипче и премиерот ...
25-ГОДИШНАТА ОХРИЃАНКА КОЈА ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ИМАЛА ДИЈАБЕТЕС И  ТЕШКА КЛИНИЧКА СЛИКА

25-ГОДИШНАТА ОХРИЃАНКА КОЈА ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ИМАЛА ДИЈАБЕТЕС И ТЕШКА КЛИНИЧКА СЛИКА

Дваесет и петгодишна охриѓанка е најмладата жртва на ковид-19 во денешната статистика што ја објави Министерството за здравство. Починала во приватна ...
1 2 3 9 10 / 86 НАПИСИ