Таг: ГОБ „8 Септември“

1 2 3 4 5 9 30 / 81 НАПИСИ
УРОЛОГОТ АРИФИКМЕТ ДЕАРИ ОД ТЕТОВО ПОЧИНА ОД КОМПЛИКАЦИИ ОД КОВИД-19

УРОЛОГОТ АРИФИКМЕТ ДЕАРИ ОД ТЕТОВО ПОЧИНА ОД КОМПЛИКАЦИИ ОД КОВИД-19

Од компликации од коронавирус во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје почина 64-годишниот доктор Арификмет Деари, уролог од Тетово. Министе ...
НАД 100 БОЛНИ ОД РАК ЧЕКААТ ИНТЕРВЕНЦИЈА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“, ЗА ДА СЕ ОСЛОБОДИ МЕСТО ТРЕБА СИТЕ БОЛНИЦИ ДА ИМААТ КОВИД-ЦЕНТРИ, ВЕЛИ ЈАСМИН ЦИРИВИРИ, ДИРЕКТОР НА ХИРУРШКИТЕ ОДДЕЛЕНИЈА

НАД 100 БОЛНИ ОД РАК ЧЕКААТ ИНТЕРВЕНЦИЈА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“, ЗА ДА СЕ ОСЛОБОДИ МЕСТО ТРЕБА СИТЕ БОЛНИЦИ ДА ИМААТ КОВИД-ЦЕНТРИ, ВЕЛИ ЈАСМИН ЦИРИВИРИ, ДИРЕКТОР НА ХИРУРШКИТЕ ОДДЕЛЕНИЈА

Потребна е итна внатрешна реорганизација на сите болници во земјава, со што тие треба да одвојат одреден процент од своите болничките кревети само за ...
ПОЧИНАА 7 БОЛНИ ЗА 24 ЧАСА, УШТЕ 165 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 1.454 ТЕСТИРАЊА

ПОЧИНАА 7 БОЛНИ ЗА 24 ЧАСА, УШТЕ 165 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 1.454 ТЕСТИРАЊА

Седум лица починаа во изминатото деноноќие по компликации од коронавирус, двајца пациенти од Скопје, двајца од Куманово, еден пациент од Струга, еден ...
ОД 15 ПОЧИНАТИ ЗА 24 ЧАСА, ДВАЈЦА ПОЧИНАЛЕ ДОМА, НОВИ 173 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.653 ТЕСТОВИ

ОД 15 ПОЧИНАТИ ЗА 24 ЧАСА, ДВАЈЦА ПОЧИНАЛЕ ДОМА, НОВИ 173 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.653 ТЕСТОВИ

Во изминатите 24 часа починати се 15 лица по компликации од ковид-19, осум од Скопје, двајца пациенти од Тетово, двајца од Струга, еден пациент од Охр ...
4 СКОПЈАНИ ПОЧИНАА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“, УШТЕ 120 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 954 ТЕСТА

4 СКОПЈАНИ ПОЧИНАА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“, УШТЕ 120 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 954 ТЕСТА

Во Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ починаа 4 лица од Скопје на возраст од 51, 56, 58 и 67 години по комликации од коронавирус, соопшти Мин ...
УШТЕ 4 ПОЧИНАТИ, 126 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ОД 1.140 ТЕСТОВИ ЗА 24 ЧАСА

УШТЕ 4 ПОЧИНАТИ, 126 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ОД 1.140 ТЕСТОВИ ЗА 24 ЧАСА

Четири лица од Скопје, Прилеп, Тетово и Гостивар починаа по компликации од ковид-19, а регистрирани се 126 нови случаи за 24 часа од 1.140 тестирања, ...
1.500 НА ЛИСТА НА ЧЕКАЊЕ ЗА ОРТОПЕДСКИ ОПЕРАЦИИ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“, СЕ ОПЕРИРААТ САМО КОВИД ПОЗИТИВНИ

1.500 НА ЛИСТА НА ЧЕКАЊЕ ЗА ОРТОПЕДСКИ ОПЕРАЦИИ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“, СЕ ОПЕРИРААТ САМО КОВИД ПОЗИТИВНИ

Одделението за ортопедија и трауматологија во болницата „8 Септември“ во Скопје од почетокот на епидемијата на КОВИД-19  беше пренаменето за прием на ...
12 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, 132 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД 868 ТЕСТИРАЊА ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ

12 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, 132 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД 868 ТЕСТИРАЊА ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ

Починати се 12 лица од компликации од коронавирус за изминатите 24 часа, и тоа пет пациенти од Скопје, еден од Штип, двајца пациенти од Тетово, двајца ...
ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ, УШТЕ 163 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, В БОЛНИЦА СЕ ВКУПНО 425 БОЛНИ

ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ, УШТЕ 163 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, В БОЛНИЦА СЕ ВКУПНО 425 БОЛНИ

Во Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ починаа три лица по компликации од коронавирус, и тоа пациент од Ресен (42) хоспитализиран на 13 јуни и ...
ЛАЖНА ВЕСТ СЕ ШИРИ ДЕКА Е ЗАТВОРЕНА ЛАБОРАТОРИЈАТА ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“, ЕДНА ЛАБОРАНТКА Е ПОЗИТИВНА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ КОСТОВ

ЛАЖНА ВЕСТ СЕ ШИРИ ДЕКА Е ЗАТВОРЕНА ЛАБОРАТОРИЈАТА ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“, ЕДНА ЛАБОРАНТКА Е ПОЗИТИВНА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ КОСТОВ

Не е затворена биохемиската лабораторија во Градската општа болница „8 Септември“, само една лаборантка е позитивна, три колешки се во изолација и ден ...
1 2 3 4 5 9 30 / 81 НАПИСИ